فهرست مطالب

آب و هوای استرالیا

آب و هوای استرالیا

بررسی کلی آب و هوای استرالیا :

برای برسی وضعیت آب و هوای در استرالیا  باید این قاره را به دو قسمت تقسیم کرد ، قسمت اول قسمت شمالی که دارای دو فصل بارانی (نوامبر تا اپریل) و فصل خشک (می تا اکتبر) و قسمت دوم قسمت جنوبی است که دارای چهار فصل معمول ( بهار-پاییز-زمستان-تابستان) است بدین ترتیب که بهار بین ماه های سپتامبر تا نوامبر ، فصل تابستان بین ماه های دسامبر تا فوریه ، فصل پاییز بین ماه های مارچ تا می و فصل زمستان بین ماه های ژوئن تا آگوست می باشد .
پس بدون شک اینکه ما چه ماهی میخواهیم به کدام قسمت استرالیا ( شمالی-جنوبی ) سفر کنیم دانستن این فصل ها بسیار مهم می باشد . ما به شما توصیه میکنیم که در فصل های گرما (بهار و تابستان) به این قاره صفر کنید چرا که در فصل های زمستانی دارای بادهای سرد و خشک می باشد.

در ادامه به بررسی آب و هوای شهر های استرالیا میپردازیم :

آب و هوای سیدنی-استرالیا : 

سیدنی بدون شک یکی از مهم ترین شهر های استرالیا و اولین مقصد جاذبه های تور استرالیا است ،  آب و هوای سیدنی-استرالیا به دلیل قرار گرفتن در کنار اقیانوس دارای آب و هوای معتدل و بیشتر بارانی است ( 150 روز در سال بارانی است ) این شهر یکی از معتدل ترین و بارانی ترین آب و هواهای منطقه است.

آب و هوای ملبورن استرالیا: 

آب و هوای ملبور بسیار زیاد شبیه به انگلستان است یعنی شما در یک روز میتوانید هر 4 فصل را تجربه کنید ، در این شهر ما شاهد بارندگی شدید هستیم.

آب و هوای بریزبن استرالیا :

 بریزبین دارای آب و هوای معتدل و گرمسیری است بطوریکه در طول زمستان دمای آب 17 درجه و در طور تابستان 30 درجه می باشد و میزان بارش در این شهر 96 میلی متر در سال است . این شهر دارای آب و هوای گرم در تابستان و معتدل در زمستان می باشد. آب و هوای بیریزبین بیشتر شبیه به آب و هوای اروپا می باشد .
آب و هوای آدلاید : ادلاید دارای آب و هوای بسیار گرم و خشک است . تابستان های آن گرم و طولانی و زمستان های آن کوتاه و معتدل است . در بعضی از روزهای تابستان گرما غیر قابل تحمل میشود و دمای آن شبیه به جنوب کشور خودمان است.

نظر خود را بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید