فهرست مطالب

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

با توجه به مساحت وسیع و تنوع جغرافیایی کانادا، ساکنین این کشور آب و هوای جنگل های بارانی گرمسیر تا مناطق منجمد و قطبی را تجربه می کنند و چهار فصل به شکل قابل تفکیک دیده می شود. دمای هوا در چمنزارهای مناطق جنوبی استان آلبرتا ، مانیتوبا و ساسکاچوان از ۳۸ درجه سانتی گراد در تابستان تا ۲۴ درجه در زمستان تغییر می کند .

ونکوور و ویکتوریا در ساحل اقیانوس آرام کمترین نوسان دمای سالانه (بین بالاترین و کمترین دما) را دارا هستند، در حالیکه بیشترین ناپایداری دما در انتاریو و کبک گزارش شده است که زمستان های سخت و تابستان های گرم و شرجی را پشت سر میگذراند. استان های حاشیه اقیانوس اطلس یعنی نیوبرانزویک، جزیره پرینس ادوارد ، نوااسکوشیا و نیوفاندلند بهار و تابستانی معتدل و دلپذیر ، اما زمستانی بسیار سرد و طوفانی دارند.

بهار فصل بارانی در بسیاری از نقاط کانادا است. دمای هوا در طول روز به تدریج بالا می رود ولی شب ها خنک است. میانگین دمای هوا در ماه های مارس، آوریل و اوایل می در حدود ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است.
تابستان رسماً از ۲۱ ژوئن آغاز می شود. ولی برای اغلب کانادایی ها ماه های جولای و آگوست تابستان محسوب می شود. در قسمت های جنوبی کانادا دمای هوا به طور معمول بالای ۲۰ درجه سانتی گراد است و گاهی اوقات به بالای ۳۰ درجه نیز می رسد.

آب و هوای کانادا

در فصل پائیز که از ماه سپتامبر آغاز می شود، به همراه برگ ریزان، هوا خنک می گردد. معمولاً در این موقع از سال باران زیادی می بارد. در برخی مناطق کانادا بخصوص در مناطق شمالی و یا کوهستانی این کشور بارش برف از نیمه دوم اکتبر شروع می شود. میانگین دمای هوا در طول روز در حدود ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی گراد است.
دو فصل بهار و پائیز که در برخی مناطق بسیار کوتاه هستند، دلپذیرترین فصول در کانادا می باشند چرا که در اکثر نواحی با رطوبت کمتر، بهار و پاییز گرم و آفتابی است. در پاییز رنگین کمانی از رنگ ها در درختان افرا در استان های ساحل اقیانوس اطلس ایجاد می شود.

آب و هوای کانادا

در زمستان همه مناطق، آب و هوایی سرد و یخبندان دارند. دمای برخی مناطق گاهاً به ۲۵ درجه زیر صفر می رسد و این در حالی است که سواحل غربی کانادا یعنی ساحل جنوبی بریتیش کلمبیا (مثل ونکوور)، به علت جریان هوای گرم و مرطوب اقیانوس آرام ، معتدل ترین آب و هوا را داراست و به ندرت دمای زیر صفر را تجربه می کنند. در طول فصل زمستان دمای هوا در بیشتر نقاط کشور در طول روز و شب زیر صفر است. در بیشتر مناطق کانادا از اواسط دسامبر تا اواسط ماه مارس برف بر روی زمین دیده میشود. هر چه قدر که ارتفاع منطقه بیشتر باشد و یا به شمال کانادا نزدیک تر باشد، زمستان های به مراتب سخت تری نیز در آنجا حاکم است. البته یوکان با دمای 61 درجه سانتی گراد رکورددار سردترین دمایی است که تا کنون در کانادا ثبت شده است. خوشبختانه جمعیت زیادی در این مناطق زندگی نمی کنند. تعجبی ندارد که منطقه شمالی برخی استان ها و حوزه های شمالی، سرزمین سپید شمالی (Great White North) نامیده می شود که تابستان (دوره بدون یخبندان) تنها ۲ ماه طول می کشد

f4bb412003783a53a4a19ea60b35fe65 - آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

فصل های کانادا

کانادا کشوری 4 فصل است یعنی دارای 4 فصل مشخص:زمستان، بهار، تابستان و پاییز است. آب و هوای کانادا و شدت دما در این فصول در سرتاسر کشور متفاوت است. بنابراین شدت دما در یک فصل به عنوان مثال در ونکوور همانند مونترال یا هلیفکس نیست.برای مثال در ونکوور در فصل زمستان برف به ندرت بر روی زمین دیده می شود اما زمستان های بارانی و سردی دارد. در تورنتو بارش برف از ماه دسامبر تا ماه مارس می باشد. تابستان نیز از اواخر ماه مه آغاز می شود و تا ماه سپتامبر ادامه دارد.
ونکوور تابستان های گرمی دارد اما گرمای آن مرطوب نیست. گرم ترین ماه های سال در کانادا جولای و آگوست است. زمستان های کانادا سرد و طولانی است و مناطق شمالی کشور زمستان های سخت تری دارد. فصل بهار در کانادا در بسیاری از نقاط بارانی است و دمای هوا به تدریج در طول روز بالا می رود.فصل پاییز نیز از ماه سپتامبر آغاز می شود. هوا در این فصل خنک می شود و در مناطق شمالی و مناطق کوهستانی کانادا ازنیمه ی دوم اکتبر بارش برف شروع می شود.بیش تر مسافران، ماه های سپتامبر و اکتبر (پاییز) را مناسب ترین ماه برای بازدید و سفر به کانادا می دانند. دو فصل بهار و پاییز از بهترین و دلپذیر ترین فصل های کانادا است.

S WEATHER - آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

آب و هوای اقلیمی کانادا

ونکوور دارای زمستان های نسبتا معتدل با برف است.

هوای سرد و قطبی تمام شهر های کانادا را تحت تاثیر می گذارد اما درونکوور کمترین تاثیر را دارد چرا که کوه های راکی در مقابل ان قرار دارند و جلوی نفوذ سرمای شدید را می گیرند

اگر بخواهیم دربارهونکوورتوضیح بیشتری بدهیم باید بگوییم ونکوور گرم ترین و طولانی ترین تابستان کانادا را دارد اینجمله بدین معنا نیست که شما توقع تابتانی استوایی را از ونکوور داشته باشید بلکه به این معنا است که مقدار بارش ب حداقل می رسد و روز های کمتری زمستان است و برف با ضخامت کمتری روی زمین هست
۱۰ روز از سال در ونکوور، عمق برف بیشتر از یک سانتی متر است در حالی که در تورنتو چنین وضعیتی را برای حدود ۶۵روز از سال شاهد هستیم

ونکوور از جمله شهرهای مرطوب و مه آلود کانادا به حساب می آید. ددر این شهر همیشه باران می بارد

در راستای جبران رطوبت زمستانی، شاهد آن هستیم که ونکوور دارای آب و هوای تابستانی بسیار خوشایند با روزهای گرم و ساعات آفتابی فراوان است.

ونکوور دارای اقلیم اقیانوسی غربی است، از این رو آب و هوایش می تواند در طول سال متغیر باشد.

در ونکوور نست به شهر های دیگر باد های کمتری می وزد

اب و هوای مونترال، شباهت زیادی به ابو هوای اتاوا دارد

مونترال دارای آب و هوای نیمه قاره ای است. تابستانش گرم و مرطوب است و زمستانش بسیار سرد و خشک است.

مقدار بارش سالانه که در مونرال وجود دارد نسبت به تورنتو بیشتر است و گردشگران باید پوشش مناسب خود را مناسب با مقصد انتخاب کنند

هوای روزانه مونترال، ممکن است در سرتاسر سال متغیر باشد.

آب و هوای آفتابی مونترال لذت بخش است. تابستان در مونترال، پُر از روزهای گرم و آفتابی است.

 

ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
چاوش تراول

سایت سفارت کانادا 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.