ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا
آگوست 4, 2020
مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان چگونه است؟
سپتامبر 14, 2020
آب و هوا در کانادا

کانادا

کشور کانادا به دلیل مساحت وسیعی که دارد دارایآب و هوا در کانادا متفاوت است. ما در این پست شما رو با انواع آب وهوای کانادا آشنا میکنیم تا اگر قصد سفر کردن یا مهاجرت به این کشور رو دارین در انتخاب لباست دچار مشکل نشین . خیلی از دوستان این تصور رو دارن ه کانادا کشور سردسیر هست ولی باید دقت کنید که  کانادا کشوری چهار فصل است و آب و هوای نیمه قاره ای دارد در ادامه با گروه ایران استرالیا همراه باشید.

زمستان :

کانادا - آب و هوا در کانادا

winter

کانادا  بسیار سرد است. برف از دسامبر تا مارس روی زمین است. در جنوب غربی بریتیش کلمبیا بارش باران شایع تر از بارش برف است
پس برای اینکه غافلگیر نشوید در طول نخستین زمستان با لباس مناسب، آماده باشید که از زیبایی منحصر به فرد آن لذت ببرید و حتما با خودتان کلاه،چکمه،دستکش و کاپشن زمستانی ببرید.

تابستان:

کانادا - آب و هوا در کانادا

Summer

تابستان از ماه ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد ،دمای هوای روز بین 20تا 30درجه ی سانتی گراد است که در جنوب انتاریو و کبک، اغلب  شرجی است. تابستان در مناطق کم ارتفاع کانادا 26 درجه و در مناطق مرتفع 32 درجه است . ویزای توریستی کانادا

بهار و پاییز:

کانادا - آب و هوا در کانادا

Fall

پاییز و بهارکانادا فصل های کوتاهی هستند و باران شدیدی می بارد.اما باید گفت این دو فصل دارای دمای هوای معتدل تری است.
در ماه دسامبر، در جنوب کانادا هشت ساعت نور روزمی تابد ، در حالی که مناطق شمالی هیچ نوری ندارند. موقعیت شهر ها ، بویژه فاصله از اقیانوس ، بر آب و هوا تاثیر می گذارد.

این مطلب را از دست ندهید.   درباره کانادا

بیشتر بخش‌های کانادا، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد دارد. کم ترین نوسان دما مربوط به شهر های ونکوور و ویکتوریا و بیشترین نوسان برای انتاریو و کبک است . ویزای توریستی کانادا

مثلا بخش بزرگی از این کشور که در قطب شمال قرار دارد بر خلاف قطب جنوبی اش به دلیل شرایط آب و هوایی خالی از سکنه است. در کران اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان تنها کمی بالاتر از دمای یخ‌زدگی است. در بیشتر بخش‌های بریتیش کلمبیا بارش باران سنگین است. در دیگر جاهای کشور اندازه کل بارندگی میانگین یا کم است. کمابیش در همه کانادا برف سنگینی در زمستان می‌بارد.

به طور کلی کانادا دارای آب و هوایی سرد سیر است. اما بهتر است که شهر به شهر پیش برویم و آب و هوای کانادا را در شهر های مختلف آن بررسی کنیم.

در کانادا - آب و هوا در کانادا

Spring

پرسش کلیدی که اینجا مطرح است این است که کدام یک از شهر های کانادا برای زندگی آب و هوای بهتری دارد ؟

در پاسخ باید گفت که این موضوع کاملا سلیقه ای است و معیاری برای ارزش گذاری وجود ندارد. بسیاری ممکن است سرد ترین شهر کانادا بی و لایک یا ویپینگ را انتخاب کنند و عده ای دیگر گرم ترین شهر آن ونسور را. ویزای توریستی کانادا

اما اگر بخواهیم تعادل را در نظر بگیریم شهر های پنتیکتون و سامرلند در دره اوکاناگان و خوش آب و هوا ترین شهر های کانادا هستند. علت آن هم  این است که دمای هوا 129 روز در سال بالای 20 درجه و 255 روز بالاتر از صفر درجه است .

این مطلب را از دست ندهید.   ویزای کانادا بدون شینگن

همچنین کانادا از نظر پاکی هوا، در مقایسه با 90 کشور دیگر،پس از استونی و جزیره ماری توس  کانادا در رتبه سوم قرار دارد .

اگر قصد سفر کردن به کانادا رو دارین توصیه میکنم که مطلب زیر رو از دست ندهید .

نویسنده : گلنوش زارعی

ویرایش : احسان سیاف زاده

ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور
تحصیل در قبرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس