فهرست مطالب

اخذ ویزای چک

بنابر قوانین دولت چک، به استثنا شهروندان حوزه شنگن، آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن، شهروندان کشورهایی مانند ایران، افغانستان، ترکیه، آذربایجان و عراق برای ورود و سفر به جمهوری چک نیازمند دریافت یکی از انواع ویزای شنگن خواهند بود.

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]معرفی جمهوری چک[/heading]

جمهوری چک نام کشوری است که در اروپای مرکزی قرار دارد و مساحت این کشور 78 هزار و 865 کیلومتر مربع اعلام شده است، جمعیت این کشور بیش از 10 میلیون نفر است. جمهوری چک از سمت غرب با آلمان و از سمت جنوب با اتریش همسایه است این کشور از سمت شرق با اسلواکی و از سمت شمال شرق نیز با لهستان همسایه است. بخش صنعت در کشور چک بیشتر در وضعیت تولیدات دیده می‌شود که حدود 37 درصد را به منابع سنگین شکل داده است، یکی از محصولات صادراتی بسیار در این کشور لوازم یدکی و ماشین آلات و فلزات سنگین است، مواد شیمیایی و زغال سنگ نیز از دیگر محصولات صادراتی محسوب می‌شود . مردم چک به‌طور تاریخی به عنوان «بی‌اعتنا به مذهب» توصیف شده‌اند و این کشور، رتبه سوم بی‌دین‌ترین و ندانم‌گراترین مردمان را در جهان دارد. در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بی‌دین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال می‌کنند. در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند.

در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۰۳ جمهوری چک به پیمان شنگن پیوست و در ۲۱ دسامبر ۲۰۰۷ به طور رسمی فعالیت خود در حوزه شنگن را به اجرا در آورد. مردم این کشور میتوانند 164 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند که از جمله این کشور هایی که عضو پیمان شینگن هستند عبارتند از :  (اتریش، بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لتونی، لیختن‌اشتاین،لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) بدون کنترل مرزی و دریافت ویزا برای شهروندان جمهوری چک ممکن بوده و بالعکس این موضوع نیز برای سایر شهروندان این حوزه صدق می‌کند.

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]انواع ویزای شنگن چک[/heading]

کشور چک نیز همانند باقی کشور ها دارای چندین نوع ویزا هست که ” ویزای شنگن کوتاه‌مدت ” و ” ویزای ترانزیت فرودگاهی ” و ” ویزای توریستی و خدمات درمانی جمهوری چک ” و ” ویزای تجاری Business شنگن – فرهنگی و ورزشی” و ” ویزای بازدید از اقوام و دوستان “و ” ویزای تحصیلی – کارآموزی و تحقیقات علمی ” و ” ویزای اشتغال ” و ویزای بلندمدت شنگن ” و ” ویزای بلندمدت شنگن برای دریافت مجوز اقامت طولانی‌مدت جمهوری چک ” که ما در این پست قصد داریم در این پست به تک تک این موارد بپردازیم . پس با ما همراه باشید .

ویزای شنگن کوتاه‌مدت  اخذ ویزای چک

به استثنای شهروندان لیست کشورهای حوزه شنگن و کشورهایی مثل برزیل، ژاپن، استرالیا، امارات که برای اقامت کوتاه‌مدت حداکثر ۹۰ روزه  ملزم به دریافت ویزای کوتاه‌مدت شینگن نیستند، شهروندان اغلب کشورهای آفریقایی و آسیایی از جمله ایرانیان برای ورود به جمهوری چک و حوزه شنگن و اقامت کوتاه‌مدت در این کشور ملزم به دریافت یکی از انواع ویزای شنگن کوتاه‌مدت .

ویزای ترانزیت فرودگاهی

این نوع از ویزای چک در دسته ویزای نوع A شنگن قرار می‌گیرد که قصد استاپ در یکی از فرودگاه های کش.ر چک را دارند . بنابر اطلاعات وب‌سایت سفارت چک، شهروندان کشورهای زیر برای جا به جایی از فرودگاه های این کشور باید دارای ویزا باشند :

لبنانافغانستان
لیبیالجزایر
مالیارمنستان
موریتانیبنگلادش
نیجریهچاد
نیجرکنگو
پاکستانکوبا
فلسطینمصر
سومالیاریتره
سودان جنوبیاتیوپی
سریلانکاغنا
سودانهند
سوریهایران
ترکیهعراق
یمن

ویزای توریستی و خدمات درمانی جمهوری چک

این نوع از ویزای چک که در دسته ویزای نوع C شنگن قرار می‌گیرد به صورت کوتاه‌مدت برای اهدافی نظیر گردشگری و خدمات درمانی برای افرادی است که قصد آنها یکی از موارد توریستی یا درمانی باشد صادر میشود .

اخذ ویزای چک - اخذ ویزای چک

اخذ ویزای کشور چک

ویزای تجاری Business شنگن – فرهنگی و ورزشی

این نوع از ویزای کوتاه‌مدت شنگن چک برای متقاضیانی با اهداف تجارت، شرکت در کنفرانس، رویداد فرهنگی و ورزشی و مواردی از این قبیل صادر می‌شود. اخذ ویزای چک

ویزای بازدید از اقوام و دوستان

این نوع از ویزای کوتاه‌ مدت شنگن برای آن دسته از افرادی است که از دعوت‌نامه های  رسمی که مورد تایید پلیس جمهوری چک است می خواهند استفاده کنند . البته این دعوت‌نامه باید توسط یک شهروند و یا مقیم دائم جمهوری چک تنظیم شده باشد و دارای شرایط زیر باشد :

 • تضمین پوشش هزینه‌های روزانه مسافر از زمان ورود تا آخرین روز سفر که کشور چک را ترک میکند
 • تضمین و اثبات فراهم نمودن محل اقامت مناسب از زمان ورود تا آخرین روز سفر که کشور چک را ترک میکند
 • تضمین پوشش هزینه‌های درمانی احتمالی از جمله هزینه نقل و انتقال بیمار تا زمان اقامت مسافر در جمهوری چک تا زمان بازگشت به کشور مبدا
 • تضمین و اثبات برگشت مسافر به کشور مبدا پیش از اتمام اعتبار ویزا

ویزای تحصیلی – کارآموزی و تحقیقات علمی

این نوع از ویزای شنگن برای اقامت و گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت  تحصیلی، کارآموزی و یا انجام تحقیقات علمی در جمهوری چک صادر می‌شود. که مدت ماندن باید تا حدود 3 ماه باشد .

ویزای اشتغال

این نوع از ویزای شنگن کوتاه‌مدت برای متقاضیان واجد شرایطی با اهداف مرتبط با کسب و کار و اشتغال صادر میگردد.کشور چک برای  کار و استخدام فصلی، آموزش و حوزه رسمی و سیاسی ویزاهای کوتاه مدت صادر میکند .

ویزای بلندمدت شنگن

این نوع از ویزای جمهوری چک در دسته نوع D ویزای شنگن قرار می‌گیرد و مناسب آن دسته از افرادی است که قصد دریافت خدمات درمانی، فرهنگی، ورزشی، بازدید(با دعوتنامه معتبر)، اهداف رسمی ، خانوادگی، تحصیل، کارآموزی، کار داوطلبانه، کار در تعطیلات، کار کوتاه مدت، آموزش در ین کشور، کارآفرینی و سایر موارد مرتبط قصد اقامت بیش از ۹۰ روز و تا حداکثر یک‌سال را در این کشور دارن صادر میشود .

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]نوبت دهی و دریافت وقت ملاقات کارگزاری[/heading]

از پنجم نوامبر سال ۲۰۱۷ کنسولگری جمهوری چک پروسه درخواست ویزای خود را به کارگزاری VFS  سپرده است . به این دلیل برای دریافت وقت ابتدا باید ایمیلی را حاوی اطلاعات  زیر و به زبان انگلیسی به آدرس ایمیل کارگزاری  [email protected] ارسال کنید  :

نام و نام خانوادگی کامل
شماره پاسپورت
تاریخ اتمام اعتبار پاسپورتسال/ماه/روز
ملیت و تابعیت
جنسیت
تاریخ تولدسال/ماه/روز
شماره تماس
زمان سفرسال/ماه/روز
زمان درخواستی قرار ملاقات کارگزاری
مکان درخواستی برای ارائه مدارککارگزاری خدمات ویزاسفارت جمهوری چک
نوع ویزای درخواستیبازدید تجاریتوریستی

بازدید خصوصی و خانوادگی

معمولا پاسخ به ایمل شما تا 72 ساعت ممکن است بطول بی انجامد .

آدرس VFS کشور چک جهت امور اجرائی

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]نوبت‌دهی و دریافت وقت سفارت جمهوری چک[/heading]

از این رو برای دریافت وقت سفارت چک متقاضیان باید ایمیلی با اطلاعات مشابه به این آدرس [email protected] ارسال کنند. بنا به قوانین موجود در کشور چک ، هر ایمیل برای یک متقاضی خواهد بود به استثنا افراد کم سن سال که برای اقامت خود در کشور چک نیاز به همراه و سرپرست دارند .

درصورتی که امکان حضور در وقت تعیین شده را ندارید باید درخواست کنسلی وقت خود را به سفارت تحت یک ایمیل ارسال کنید .

ایمیل ارسالی به سفارت جمهوری چک باید به شکل زیر بوده و حاوی اطلاعات اسم و فامیل متقاضی، نوع مجوز اقامتی که فرد مایل به درخواست آن است، اطلاعات تماس فرد نظیر (ایمیل، موبایل، تلفن) و شماره پاسپورت باشد.

APPOINTMENT FORM
Name(نام متقاضی)
Surname(نام خانوادگی متقاضی)
Date of birth(تاریخ تولد)
Number of travel document(شماره پاسپورت)
purpose of stay(هدف از سفر)
contact telephone number(تلفن تماس)
email address(آدرس ایمیل)

همچنین متقاضی باید مدارک زیر را در ایمیل اتچ کند :  اخذ ویزای چک

 1. کپی اسکن‌شده از صفحات اصلی پاسپورت (فرمت pdf)
 2. کپی اسکن‌شده از مدارک توضیح دهنده هدف از تحصیل/ اقامت (فرمت pdf)

وقت سفارت ویزای بلندمدت برای اهداف تجاری و کسب و کار

بنابر قوانین دولتی No. 220/2019 Co. تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۱۹ سیستم quota برای این نوع از ویزا معرفی شده است. سیستم quota برای تهران در مجموع ۱۲ درخواست و پرونده را در سال در بر می‌گیرد. چهار عدد از این درخواست‌ها برای برنامه کارکنان کلیدی و تحقیقاتی تعیین شده و الباقی (۸ درخواست) به طور مساوری در کل سال توزیع شده است. برنامه‌های مربوط به قرار ملاقات تنها برای پنجره فعلی پذیرفته می‌شود. بدین خاطر، پیش از درخواست باید از طریق سفارت از رزرو نبودن اسلات‌ها و خالی بودن ظرفیت مطمئن گردید.  ( برگرفته از سایت همکاران )  اخذ ویزای چک

وقت سفارت کارت‌های استخدام Employee cards

بنابر قوانین دولتی No. 220/2019 Co. تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۱۹ سیستم quota برای این نوع از مجوز اقامت معرفی شده استسیستم quota تهران برای ۶۰ پرونده و درخواست در سال است. ۳۰ عدد از درخواست‌ها برای برنامه کارکنان کلیدی و تحقیقاتی  Key and Research Staff Program و نیروی کار بسیار ماهر و الباقی (۳۰ درخواست باقی مانده) به طور مساوری در کل سال توزیع شده است. برنامه‌های مربوط به قرار ملاقات تنها برای پنجره فعلی پذیرفته می‌شود. بدین خاطر پیش از درخواست باید از طریق سفارت از رزرو نبودن اسلات‌ها و خالی بودن ظرفیت مطمئن گردید. ( برگرفته از سایت همکاران )

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]مراحل اخذ ویزای توریستی جمهوری چک[/heading]
52901 szamitogepezes02 w800 - اخذ ویزای چک

اخذ ویزای کشور چک

پروسه دریافت ویزای توریستی چک از طریق کارگزاری VFS Global انجام میشود که به صورت زیر خواهد بود :

 • شناسایی نوع ویزا که در اینجا ویزای توریستی جمهوری چک مدنظر است
 • آماده‌سازی فرم درخواست 
 • آماده‌سازی  مدارک 
 • تعیین وقت کارگزاری برای ثبت اثرانگشت و عکس بیومتریک در مرکز خدمات ویزا و ارائه مدارک: در ابتدا شما ایمیلی برای وی اف اس ارسال کردین که در آن برای شما زمان ملاقات تعیین شده است ، شما با در دست داشتن آن می توانید برای انگشت نگاری در وی اف اس حضور داشته باشد فقط توجه داشته باشید که اگر خانواده هستید برای هر فرد باید به ضورت جداگانه وقت سفارت گرفته باشد .
  برای پرداخت سفارت هم میتوانید از طریق آنلاین ( مدارک آنلاین در سایت پر کردین ) پرداخت کنید یا اینکه در روز مصاحبه بو خود مبلغ را به صندوق در وی اف اس بدهید .
 • حضور در مرکز خدمات ویزا (وی اف اس گلوبال): با ارسال اینترنتی فرم درخواست تکمیل شده به مرکز کارگزاری، شما باید در روز ملاقات به موارد پیش رو توجه داشته باشید: حداقل ۱۰ دقیقه قبل از زمان ملاقات در مرکز وی اف اس حضور داشته باشید- باید در زمان قرار ملاقات در کارگزاری حضور داشته باشید و شخص دیگری نمی‌تواند به نیابت از شما بیاید – تنها متقاضیان، مراقبان و همراهان فرزندان زیر ۱۸ سال حق ورود به مرکز کارگزاری را دارند – باید یک کپی از درخواست ویزای خود به همراه پاسپورت معتبر با حداقل ۲ صفحه خالی همراه داشته باشید – اصل و کپی تمامی مدارک پشتیبان و مورد نیاز سفر خود را به همراه بیاورید – چنانچه هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت حضوری پرداخت کنید – پروسه ثبت ۱۰ اثرانگشت دست و عکسبرداری دیجیتال کارگزاری را بگذرانید – چنانچه به نمایندگی کودک زیر ۵ سال برای ویزا درخواست داده‌اید، کودک باید در زمان قرار ملاقات حضور داشته باشد، اما ملزم به ارائه اطلاعات اثرانگشت نیست – افراد زیر ۱۸ سال باید به همراه یک بزرگسال در مرکز کارگزاری حضور پیدا کنند – در صورت از دست رفتن قرار ملاقات کارگزاری وی اف اس، شما می‌توانید پس از گذشت ۲۴ ساعت از زمان تعیین شده قبلی برای یک قرار ملاقات جدید اقدام کنید.
 • پیگیری درخواست: با انجام مراحل بالا و پس از گذشت مدت زمانی معین و رسیدن نتایج تصمیم‌گیری به کارگزاری وی اف اس، شما ایمیلی به‌روز رسانی‌شده دریافت خواهید کرد. شما همچنین می‌توانید از طریق این لینک به صورت آنلاین وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایید. تنها کافیست شماره مرجع یا همان Reference Number که در رسید مرکز خدمات ویزا به شما ارائه شده را به همراه فامیلی خود در این بخش وارد کنید تا به این سرویس دسترسی پیدا کنید.
 • دریافت پاسپورت: پس از تصمیم‌گیری سفارت، شما می‌توانید در مرکز خدمات ویزا حضور یافته و با ارائه رسید وی اف اس و مدرک شناسایی معتبر، پاسپورت خود را دریافت کنید. البته نماینده قانونی آژانس‌های گردشگری معتبر نیز مجاز به دریافت پاسپورت شما هستند.
[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]اطلاعات بیومتریک کارگزاری وی اف اس گلوبال[/heading]

نکات مهم و مرتبط با ثبت اطلاعات بیومتریک در VFS :  اخذ ویزای چک

 • در این کارگزاری اسکن صورت و اثر ۱۰ انگشت دست
 • عکس دیجیتال بیومتریک باید تمام صورت شما را نشان دهد.
 • چنانچه طی ۵سال گذشته برای ویزای شنگن درخواست داده باشید، نیازی به ارائه اطلاعات بیومتریک نخواهید داشت.
 • افراد زیر 12 سال معاف از انگشت نگاری هستند و فقط به اسکن چهره نیاز دارند .
 • برای متقاضیان بین ۱۲ تا ۱۷ سال حضور و رضایت سرپرست قانونی برای اسکن اطلاعات اثرانگشت موردنیاز است.
 • در صورتی که متقاضی با در دست داشتن گواهی معتبر پزشکی از لحاظ جسمی قادر به گذراندن فرآیند ثبت اثرانگشت نباشد، معاف از انجام این مرحله است.
[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]مدارک لازم برای انواع ویزای شنگن چک[/heading]

به طور کلی مدارک موردنیاز برای اخذ انواع ویزای شنگن چک به شرح زیر است:

 • فرم درخواست اخذ ویزای چک تکمیل و امضا‌ شده
 • یک قطعه عکس رنگی و جدید بیومتریک با پس زمینه سفید و اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵
 • پاسپورت با حداقل ۳ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و رزرو محل اقامت ( واچر هتل )
 • بیمه مسافرتی ۳۰ هزار یورویی
 • به عنوان کارمند: گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی سه ماهه اخیر، مدارک بیمه تامین اجتماعی
 • به عنوان تاجر: ثبت نام تجاری، جواز و پروانه کسب ، مدارک بیمه، اظهارنامه مالیات
 • به عنوان مدیر و سهام‌دار یک شرکت ایرانی: معرفی شتعال بکار، مدارک اثبات وجود شرکت در ایران (روزنامه رسمی)، اثبات داشتن قرارداد رسمی
 • به عنوان متقاضی  زیر ۱۸ سال: گواهی سرپرست قانونی مبنی بر پوشش هزینه‌های سفر متقاضی تائید شده توسط دفتر اسناد رسمی. در صورت سفر به تنهایی یا به همراه یک والد، وجود گواهی رضایت والد دیگر الزامی است.
 • برای ویزای تجاری: دعوت‌نامه تائید‌شده توسط پلیس مهاجرت چک، که باید  حاوی اطلاعات شخص دعوت‌شده، زمان سفر، قصد از سفر، اثبات روابط تجاری، تائید رزرو اقامت‌گاه برای تمام طول سفر
 • برای ویزای بازدید خانواده/دوستان: دعوت‌نامه تائید‌شده توسط پلیس مهاجرت چک، دعوت‌نامه معتبر حاوی اطلاعاتی نظیر نام، تاریخ تولد و شماره پاسپورت فرد دعوت‌شده، دلیل بازدید، نوع ارتباط(باید توسط متقاضی ویزا اثبات شود)، مدت زمان سفر
 • برای ویزای فرهنگی-ورزشی: دعوت‌نامه سربرگ‌دارو امضا شده برگزارکننده و تامین‌کننده رویداد، نامه رسمی دارای مهر و امضای تائید اعتبار و ثبت‌نام متقاضی توسط مسئول مربوطه
 • برای ویزای فردی با فرزند/همسر اروپایی یا ملیت جمهوری چک: مدارک اثبات‌کننده رابطه( سند ازدواج، گواهی تولد و شناسنامه)، کپی مدرک اجازه اقامت در ایران
 • برای ویزای شرکت درکنفرانس: دعوت‌نامه سربرگ‌دار و امضا شده برگزارکننده و تامین‌کننده رویداد مقیم چک، خلاصه یا برگه سخنرانی lecture آماده‌شده برای کنفرانس
 • برگه تمکن مالی و گردش حساب 4ماه اخیر
 • مدارک بازنشستگی ۶ماهه اخیر
 • اثبات برخورداری از دارایی ملکی
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • مدارک ازدواج
 • کپی پاسپورت و ویزاهای قبلی
 • رسید پرداخت هزینهبررسی مدارک
 • برنامه سفر

تمامی مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا چکوسلواکی ترجمه گردد. توجه داشته باشید که در روز مصاحبه اصل مدارک باد همراه شما باشد .

درخواست ویزای متقاضیان زیر ۱۸ سال یا به اصطلاح minor باید توسط هر دو سرپرست یا والد قانونی امضا شود. همچنین به همراه درخواست این دسته از افراد کپی پاسپورت والدین به همراه نامه تکمیل‌شده NOC مورد نیاز است.

اخذ ویزای شینگن چک - اخذ ویزای چک

اخذ ویزا شینگن چک

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]هزینه ویزای شنگن چک[/heading]
هزینه ویزای شنگن چک۶۰ یوروبرای هر درخواست
کودکان بین ۶ تا ۱۲۳۵ یوروبرای هر  درخواست
کشورهای روسیه، آلبانی، اکراین، مولداوی، صربستان، مونته‌نگرو، مقدونیه، بوسنی و هرزگووین۳۵ یوربرای هر درخواست

 

[blockquote author=”” link=”” target=”_blank”]هزینه بررسی مدارک توسط VFS 12 یورو است که جدا گانه از شما دریافت خواهد شد .[/blockquote]

از جانبی دیگر هزینه‌های اجرایی خدمات سفارت چک به شرح زیر است: اخذ ویزای چک

۲۵۰۰ کرون (معادل ۹۸ یورو)ویزای بلندمدت (شامل اهداف تحصیلی می‌شود)
۲۵۰۰ کرون (معادل ۹۸ یورو)اقامت طولانی‌مدت
۵۰۰۰ کرون (معادل ۱۹۶ یورو)کارت کارمندی –استخدام employee card
۵۰۰۰ کرون (معادل ۱۹۶ یورو)کارت آبی
۵۰۰۰ کرون (معادل ۱۹۶ یورو)ویزای بلندمدت تجاری

تنها در صورتی که متقاضی از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دولت چک برخوردار باشد، درخواست ویزای بلندمدت تحصیلی وی مشمول پرداخت هزینه اعلام‌شده نمی‌گردد.

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]بررسی علل ریجکتی ویزای چک[/heading]
 • ارائه دعوت‌نامه نامعتبر، جعلی، بدون امضا و سربرگ شرکتی
 • ناکافی بودن پوشش خدمات درمانی بیمه مسافرتی
 • ناقص بودن اطلاعات ارائه‌شده
 • ناقص بودن مدارک سفر
 • عدم توانایی برای اثبات تمکن مالی
 • برنامه سفر مبهم
 • نبود رزرو هتل و بلیط  رفت و برگشت
 • وجود سوءسابقه
 • پاسپورت مخدوش و اخذ ویزای چک
 • عدم توان در اثبات بازگشت به وطن
[blockquote author=”” link=”” target=”_blank”]در صورت ریجکتی به هر دلیلی شما میتوانید ظرف 15 روز اعتراض خود را به صورت دستی یا از طریق ایمیل به سفارت و بخش صدور ویزا اعلام کنید . که تقریبا 60 روز زمان میبرد و هزینه آن از سال 2019 به بعد 60 یورو میباشد .[/blockquote]

 

[heading tag=”h2″ align=”center” color=”#000″ style=”lines” color2=”#000″]پروسه رسیدگی به درخواست‌های ویزای شنگن چک معمولا چقدر زمان می‌برد؟[/heading]

از این رو نخستین روز ارزیابی و رسیدگی به درخواست‌ها توسط سفارت چک از روز دریافت مدارک متقاضی از وی VFS محاسبه می‌شود. پیشنهاد می‌شود تا حداکثر ۹۰ روز قبل از برنامه سفر خود به جمهوری چک و حوزه شنگن، برای وقت سفارت و درخواست ویزا اقدام نمایید.

 

ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.