فهرست مطالب

امکانات برای زندگی در کانادا

کشوری که بیش از ۸۲ درصد جمعیت آن از شرایط زندگی خود رضایت کامل دارند، کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا را داراست و سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است، شاید بهترین مقصد برای زندگی در کانادا ، کار و تحصیل باشد. البته این کشور کاناداست اما به راستی زندگی در کانادا چگونه است؟ آیا واقعا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟گروه ایران استرالیا در  این مقاله شما را با امکانات برای زندگی در کانادا آشنا می کند.

تقریبا می‌توان این طور گفت که کانادا یکی از مرفه‌ترین، آرام‌ترین، امن‌ترین و آزادترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود.

کشور کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است. این کشور بیش از 7000 کیلومتر پهنا دارد. کانادا بیشترین بخش امریکای شمالی را اشغال کرده است. این کشور با الاسکا از سمت شمال غرب هم مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است. شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند از نظر آب و هوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند. یکی از امکانات برای زندگی در کانادا هزینه خورد و خوراک است که در ماه بین 400 الی 600 دلار تعیین شده است و البته این رقم در وضعیت متوسط قرار دارد. در صورتی که بتوانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا حراج‌‌های فصلی خرید عمده داشته باشید تا حدود 35 درصد در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود. متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن برای هر یک نفر 1000 دلار است و اگر شما یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما حداقل 3000 دلار خواهد بود. مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به طور کلی 4 گزینه مهم را در بر می‌گیرد. در ابتدا باید نام‌گذاری شرکت به طور دقیق مشخص شود. نام باید منحصر بفرد باشد ، گزینه دوم ثبت عنوان شرکت است و برای ثبت نهایی آن نهایتاً 90 روز زمان دارید. کارکنان نیمه وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار در سال 2015 در حدود 16 دلار در آمد داشته که در سال 2016 این رقم در حدود 18 دلار و برای سال 2018 رقم 19 دلاری در نظر گرفته شده است. ارقام گفته شده در وضعیت متوسط درآمد برای هر ساعت با احتساب اضافه حقوق گفته شده است. طبق آخرین آماری که از سوی قانون اساسی کشورکانادا به دست ما رسیده است این کشور ده استان و سه قلمرو مختلف تعیین کرده است و حداقل حقوق افراد در این سه قلمرو با هم فرق دارد یعنی هر قلمرو نرخ مربوط به خود را دارد. در سال 2020 حداقل حقوق کارگر برای هر ساعت کار 15 دلار است به صورتی که افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول به کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواهند داشت.

حداقل حقوق در کانادا

اگر شما یک مهاجر باشید و قصد دارید که مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار و درآمد را انتخاب نمایید باید این نکته را در  ایتدا یکی از امکانات برای زندگی در کانادا مد نظر قرار دهید که حداقل حقوق افرادی که در این کشور زندگی و کار می‌کنند چقدر است به این ترتیب مشخص می‌شود که ایا این کشور برای زندگی یک گزینه مناسب است یا خیر. در اواخر سال 2017 حداقل دستمزد در کشور کانادا 11/43 دلار برای هر ساعت اعلام شده بود در مقایسه با سال 2010 شاهد رشد 23 درصدی حقوق کارگران در این کشور هستیم به طوری که در سال 2010 هر کارگر تنها 9 دلار درآمد برای هر ساعت کار را به خود اختصاص می‌داد. در سال 2020 حداقل حقوق افزایش داشته است. طبق آخرین آماری که از سوی قانون اساسی کشور کانادا به دست ما رسیده است این کشور ده استان و سه قلمرو مختلف تعیین کرده است و حداقل حقوق افراد در این سه قلمرو با هم فرق دارد یعنی هر قلمرو نرخ مربوط به خود را دارد. در سال 2020 حداقل حقوق کارگر برای هر ساعت کار 15 دلار است به صورتی که افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول به کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواهند داشت. کار در کشور کانادا برای کسانی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند بسیار درآمدزا است. به طوری که می‌توان اینطور بررسی کرد که کار در کشور کانادا با حقوق بالا یک گزینه بسیار در دسترس است.

در نظر داشته باشید که مالیات در این کشور قوانین مخصوص به خود را دارد و اینطور که مشخص شده است مدیران شرکت خود باید تصمیم بگیرند که شرایط حقوق هر فرد را چطور تعیین کنند. به میزان 60 درصد از افرادی که در کشور کانادا از حداقل حقوق استفاده می‌شود جوانان در رده سنی 15 الی 24 سال هستند. اغلب بانوان در این کشور از حقوق کمتر از حداقل دستمزد برای هر ساعت کار برخوردار هستند. در لایحه جدید اینطور به نظر می‌رسد که برای بانوان نرخ جدیدی تصویب می‌شود.

میانگین درآمد در کانادا

کانادا از دسته کشورهای غنی در زمینه کسب و کار است به طوری که در این کشور درآمدزایی از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و یکی از امکانات برای زندگی در کانادا محسوب می شود. در زمینه کارآفرینی این کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما متوسط درآمد در کشور کانادا را در سال‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا به طور دقیق مشخص شود که روند درآمدزایی به چه صورت است. آقایان در کشور کانادا در سال 2015 در حدود 25 دلار درآمد داشتند این رقم در سال 2016 به 27 دلار رسیده و در سال2020 شاهد رقم 28 دلار میانگین درآمد برای مردان هستیم ارقام در وضعیت تقریبی اعلام می‌شود تا با روند درآمدزایی این کشور بیشتر آشنا شوید.

بانوان در کشور کانادا در سال 2015 دارای حقوق 21 دلار بوده که در سال 2016 به میزان 23 دلار رسیده و در سال 2020 شاهد رقم در حدود 24 دلار هستیم. کارکنان تمام وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار به صورت میانگین در سال 2015 در حدود 25 دلار دریافتی دارند این در حالی است که در سال 2016 این رقم به 27 دلار رسیده و در سال 2020 رقم 28 دلاری برای میانگین درآمد افراد در نظر گرفته شده است.

کارکنان نیمه وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار در سال 2015 در حدود 16 دلار در آمد داشته که در سال 2016 این رقم در حدود 18 دلار و برای سال 2020 رقم 19 دلاری در نظر گرفته شده است. ارقام گفته شده در وضعیت متوسط درآمد برای هر ساعت با احتساب اضافه حقوق گفته شده است. روال کاریابی در کشورکانادا که البته در بخش بعد به طور دقیق بررسی شود اگر به خوبی رعایت شود می‌تواند با درآمدزایی خوبی همراه باشد. امکانات برای زندگی در کانادا وابسته به کار و درآمد شما است.

در کشور کانادا در حدود 1/25 میلیون نفر حداقل دستمزد را دریافت کرده‌اند و حدود 8 درصد از کارمندان در این کشور حقوق بگیر دولت هستند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد درآمدزایی در کشور کانادا در وضعیت خوبی قرار دارد.

از دیگر امکانات برای زندگی در کانادا دانستن هزینه زندگی در کشور کانادا و قیمت روز برخی از کالای ضروری زندگی است که مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم:

نان تست در بسته 650 گرمی بین 2 الی 3 دلار

نان معمولی مشابه لواش 3 دلار

تخم مرغ شانه 12 عددی 4 دلار

شیر به ازای هر لیتر 2 دلار

کره مارگارین 250 گرمی 3 دلار

پنیر خامه ای 250 گرمی 3 دلار

ماست به ازای هر کیلوگرم 4 دلار

بستنی دو لیتری 5 دلار

مربای نیم کیلویی 6 دلار

عسل به ازای هر یک کیلو 16 دلار

قند و شکر هر کیلو 2 الی 4 دلار

روغن مایع 2 الی 3 دلار

گوشت گوساله هر کیلوگرم 12 دلار

مرغ 8 دلار

تن ماهی 250 گرمی 6 دلار

ماکارونی 900 گرمی 3 دلار

برنج هر کیلو 2 دلار

کاهو هر عدد 2 دلار

سیب زمینی به ازای هر یک کیلوگرم 3 دلار

ارقام نوشته شده در این بخش به صورت تقریبی است و با توجه به سیستم اقتصادی در جهان نرخ محصول به صورت دوره‌ای در حال تغییر است.

اقتصاد در کانادا

 

کشور کانادا از دسته ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور دارای منابع عظیم نفت و گاز است و در زمینه صادرات مواد معدنی نیز حرف اول را در دنیا می‌زند یکی از دلایل امکانات برای زندگی در کانادا موفقیت اقتصاد این کشور در تنوع روند اقتصادی است که توانسته به نوبه خود بسیار ارزشمند باشد.

کشور کانادا در زمینه اورانیوم و روی رتبه اول در دنیا و در زمینه آلومینیوم ، طلا و سرب رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داده است دارای یک پنجم آب‌های شیرین در جهان است که رقم قابل قبولی است. در آخرین آماری که به دست ما رسیده است کشور کانادا در لیست ده کشور برتر تولیدکننده در دنیا قرار دارد. بیشترین شرکت‌های تولید این کشور در دو استان کبک و انتاریو قرار دارد. در استان کبک شرکت‌های مواد غذایی و چوب بسیار قدرتمند ظاهر شده‌اند و استان انتاریو در زمینه کاغذ و مواد صنعتی شیمیایی به رشد بالای 22 درصد رسیده است. این کشور به نوبه خود در زمینه اقتصاد رشد بسیار خوبی را شامل می‌شود به طوری که هر بخش آن از بخش دیگر مجزا است. کشور کانادا در زمینه نفت و گاز طبیعی و همینطور فلزات توانسته رتبه خوب صادراتی را شامل شود. این کشور در زمینه آهن و فولاد و همینطور پلاستیک و پنبه در سال2020 رتبه اول را کسب کرده است. خرید خانه در کشورکانادا با توجه به میزان بودجه شما تعیین می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کانادا

تا صحبت از ویزای همراه در کشور کانادا می‌شود به طور کلی ویزای تحصیلی به چشم می‌خورد. در نظر داشته باشید که اگر فردی در کشور کانادا مشغول به تحصیل باشد همسر و فرزندان وی تا زمانی که مشغول به تحصیل است می‌توانند در کنار او باشند برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های موجود ویزای توریستی همراه است. این ویزا برای همراهان دانشجو صادر می‌شود و مدت آن حداکثر 6 ماه است. فرد متقاضی می‌تواند درخواست خود را همزمان با ویزای تحصیلی ارائه دهد. این ویزا TRV نام دارد. هزینه درخواست این ویزا 100 دلار و همینطور 85 دلار برای انگشت نگاری نیاز است. دومین روشی که برای ویزای همراه وجود دارد ویزای اجازه کار همراه است. در صورتی که شما در یکی از موسسات در کشور کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشید می‌‌توانید برای همسر خود نیز درخواست ویزای همراه نمایید. این ویزا به همسر شما اجازه می‌دهد که به صورت تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شود. در نظر داشته باشید که هزینه این ویزا نیز 155 دلار تعیین شده است و 85 دلار برای انگشت نگاری نیاز است. نیاز است که مدارک شما و مدارک همسرتان به طور دقیق ارائه شود. کشور کانادا در زمینه ویزای همراه سختگیری‌های خود را کمتر کرده است و این روند می‌تواند به نفع افراد باشد. یک نوع مجوز کار آزاد نیز وجود دارد که کمی پیچیده تر است اما در لیست قوانین کشور کانادا برای مهاجرت قرار دارد. شرایط اقامت در کشور کانادا برای کسانی که اطلاعات به روزی در این زمینه دارند هرگز کار دشواری نخواهد بود.

اجاره خانه در کانادا

در این بخش اطلاعات جالبی به شما ارائه می‌دهیم که قطعاً به دردتان خواهد خورد. یک نکته مهم اولیه که از امکانات برای زندگی در کانادا برای اجاره خانه است بهترین زمان برای یافتن خانه در این کشور از ماه آوریل تا ژوئن است. در این ماه همه کسانی که تمایل به جابه‌جایی داشته باشند منزل خود را سه ماه قبل به آگهی گذاشته‌اند. روند اجاره‌خانه در کشور کانادا به این صورت است که پس از اینکه در سایت‌های املاک یک منزل را پسندید به مشاوره مربوطه اطلاع می‌دهید او با صاحب‌خانه وارد صحبت می‌شود. در این میان نیاز است که توانایی پرداخت مستأجر به طور دقیق مشخص شود. کردیت چک برای همین کار در نظر گرفته می‌شود تا مشخص شود که قبلاً بد حساب بوده‌اید یا خیر. مستأجر می‌بایست یک شخص را به عنوان ضامن معرفی نماید او باید شاغل باشد و در قرارداد نوشته شده امضای CO-SIGNER داشتهباشد. درآمدفردضامنبسیارمهماستوموردارزیابیقرارمی‌گیرد.

در صورت نداشتن ضامن معتبر می‌توانید از یک روش دیگر وارد شوید به عنوان مثال اجاره شش ماه را زودتر پرداخت نمایید. در هر صورت شما به عنوان یک فردی که قرار است در کانادا منزل اجاره نماید باید به صاحب خانه ثابت کنید که مشکل مالی ندارید.

به طور کلی چهار دسته‌بندی برای اجاره‌خانه در کشور کانادا وجود دارد که ما شهر تورنتو را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

اجاره‌خانه در شهر تورنتو کشور کانادا شاید کمی گران به نظر برسد. آپارتمان یک خوابه در صورتی که در مرکز شهر قرار داشته باشد نیاز به هزینه 1838 دلار کانادا بوده و همان آپارتمان دور از مرکز شهر 1431 دلار کانادا هزینه در بر دارد. آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 3200 دلار کانادا و دور از مرکز شهر 2245 دلار کانادا هزینه در بر دارد. تورنتو از شهرهای گران قیمت کشور کانادا است مثلا شما برای اجاره یک آپارتمان در یک خوابه دور از مرکز شهر در شهر کالگری نیاز به 960 دلار دارید که به نسبت از تورنتو ارزان‌تر است.

 

خرید ملک در کانادا

شما در شهرهای کوچک کشور کانادا و یا روستاها می‌توانید با بودجه 70000 دلار یک خانه خوب خریداری نمایید. ساحل غربی ونکوور و همینطور بریتیش کلمبیا بالاترین قیمت خانه را به خود اختصاص می‌دهد. نرخ خانه در استان‌های مختلف این کشور را به صورت تقریبی مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

میانگین قیمت خانه در استان بریتیش کلمبیا 699000 دلار است. در استان انتاریو 517000 دلار، استان آلبرتا 400000 دلار و استان کبک 303000 دلار است. این استان‌|ها در لیست استان‌های گران قیمت کشور کانادا قرار دارد. امکانات و شرایط زندگی در این استان‌ها بسیار عالی است. در صورتی که به دنبال فضایی ارزان‌تر و مناسب‌تر هستید می‌توانید استان مانیتوبا را انتخاب نمایید. میانگین قیمت خانه در این استان 284000 دلار بوده و ارزان‌ترین استان در کشور کانادا برای خرید خانه استان نیوبرانسویک است که هزینه خرید خانه در این استان 174000 دلار تعیین شده است که به نسبت سایر استان‌ها ارزان‌تر است.

 

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.