فهرست مطالب

انواع ویزای انگلیس

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی و عزیز شرکت خدمات مسافرتی چاوش جهان سیر ، ما در پست ” انواع ویزای انگلیس ” قصد داریم تا درباره انواع ویزاهای انگلستان با شما عزیزان صحبت کنیم پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تر و جامع تر را در اختیار شا عزیزان بگذاریم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر به قسمت دوم پادکست ما که توی تمام پلتفرمهای پادکست مانند Castbox ، Apple Podcast ، و… دانلود و ما را دنبال کنید و گوش بدهید.

مقدمه

همانطور که میدانید برای سفر کردن به کشور انگلیس با هر قصد و هدف سفری شما نیاز دارید تا قبل از اقدام کردن درخواست ویزا بدهید ، در حال حاضر پروسه انجام این روند در کشور ایران و در مرکز انگشت نگاری VFS-GLOBAL واقع در میدان هروی در حال انجام شدن میباشد . شما بقبل از اقدام برای هر کدام از ویزاهای انگلیس باید به سایت کنسولگری این کشور مراجعه کنید و ببینید که چه مدارکی را برای انجام اینکار باید آماده کنید. پس توصیه میکنیم قبل از اقدام برای ویزا، چک لیست مدارک را دانلود کنید و آن را به دقت مطالعه کنید ، شما همچنین میتوانید با کلیک بر روی  فرم آنلاین ویزای انگلیس به عنوان نمونه یکی از فرم هایی این کنسولگری را که به صورت فارسی درآمده است را دانلود کنید و مطالعه کنید.

همانطور که گفته شد ویزا های انگلیس از نظر تقسیم بندی به موارد ذیل تقسیم بندی میشوند.

Standard Visitor Visa - انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

همانطور که میدانید این ویزا جزء محبوب ترین ویزا ها تقسیم بندی میشود و به افراد مختلف که در سایر نقاط دنیا زندگی میکنند این اجازه را میدهد که برای مدت حداقل 6 ماه و حداکثر 10 سال برای این ویزا درخواست بدهند ، این ویزا همانند سایر ویزا ها نیازمند مدارکی می باشد که ما در پست ” ویزای توریستی انگلیس برای شما همه آنچه را که نیاز پیدا خواهید کرد را آماده کردیم ، همچنین شما میتوانید با کلیک روی گزینه تماس با ما با کارشناسان چاوش جهان سیر ارتباط برقرار کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید . همچینین تعرفه های قیمتی ما را نیز میتوانید با کلیک بر روی ” تعرفه ها ” بدست بیاوردید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی

شما برای کسب اطلاعات دقیق و جامع از مدارک مورد نیاز کافیست بر روی  ” مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس ” کلیک کنید و به پست مربوطه بروید .

study permitt in UK - انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس

یکی دیگر از انواع ویزای انگلیس  ، ویزای توریستی این کشور می باشد که برای مقاطع، مدرسه، دانشگاه ( لیسانس، فوق لیسانس،دکتری ) تقسیم بندی میشود ، کشور انگلستان همانطور که میدانید دارای دانشگاه های رده بالای بسیار زیادی می باشد که به افراد خارجی اجازه تحصیل در این کشور را میدهد بطور مثال یکی از این دانشگاه های دانشگاه Kingston London می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست روی لینک معرفی دانشگاه Kingston University London کلیک کنید.

کشور انگلستان جزء کشورهای محدودی در دنیا می باشد که دوره کارشناسی ارشد را در مدت زمان 2 ترم یا 1 سال برگذار میکند و اخیرا خبر خوبی که وجود دارد و میتوان به آن اشاره کرد ، ویزای کاری بعد از اتمام دوره تحصیل شماست که مدت زمان آن 2 سال است ، یعنی بعد از پایان تحصیل شما یک ویزا با اجازه کار به مدت 2 سال برای شما صادر میشود و به شما اجازه داشتن اقامت کاری در انگلیس را میدهد. همچنین افراد متاهل میتوانند برای یکی از اعضا خانواده در مقطع کارشناسی ارشد درخواست ویزا بدهند و برای عضو دوم ویزای با اجازه کار بگیرد که این ویزا به شما از بابت پرداخت هزینه ها بسیار کمک خواهد کرد.

دانشجوها در کشور انگلستان اجازه کار به مدت 21 ساعت در هفته داده میشود که عددی بین 500 نت 750 پوند ماهیانه کمک هزینه برای شما خواهد بود.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان چاوش جهان سیر ، تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی

شما برای کسب اطلاعا بیشتر درباره ویزای تحصیلی انگلیس کافیست به این لینک رجوع کنید .

skill worker visa - انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای کاری انگلیس

یکی دیگر از انواع ویزای انگلیس ویزای کاری می باشد که این ویزا جزء بهترین ویزا ها و روش ها برای اخذ اقامت کشور انگلیس می باشد که به 3 دسته Tier 1 و Tier 2  و Tier 5 تقسیم بندی میشود که به شرح ذیل می باشند :

ویزای Tier 1 یا نخبگان خارجی

ویزای Tier 1 انگلیس که نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود، خود با چهار دسته کارآفرین ، فارغ التحصیلان کارآفرین ، سرمایه‌گذار  و استعدادهای نخبه  تقسیم بندی شده‌ است.

ویزای Tier 2 یا نیروی متخصص خارجی

ویزای Tier 2 انگلیس که به نوعی محبوب‌ترن نوع ویزای کاری انگلیس نیز محسوب می‌شود نوعی ویزای بلند مدت و یا دائمی این کشور است که برای افراد خاص با هف های خاصی طراحی شده است. خود این ویزا به چهار دسته ویزای کار عمومی ، ویزای انتقال داخل شرکتی ، ویزای ورزشکاری و ویزای مبلغان دینی  تقسیم بندی شده است.

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و غیره

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسم از انواع ۳ گانه ویزای کار انگلیس است. ویزای Tier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و…  محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر این ویزا بر اساس امتیاز بندی یا سیستم امتیازبندی (point based visas) مورد بررسی قرار میگیرد که این انتیاز بندی به شرح ذیل می باشد :

 • پیشنهاد شغلی یا (Job Offer):با داشتن یک پیشنهاد شغلی که بتواند هزینه های شما را پوشش بدهد شما میتوانید تا 30 امتیاز که بالاترین میزان امتیاز است را به شما میدهد.
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS):دانش زبان هرچه بیشتر باشد و شما بتوانید مدرک زبان IELTS خود را با نمره بالاتری کسب کنید میتوانید تا حداکثر 10 امتیاز را کسب کنید .
 • درآمد:میزان حقوق شما باید حداقل 20800 پوند در طول سال باشد که بتواند پوشش دهنده هزینه های شا در طول سال باشد، هرچه این درآمد بشیتر از حداقل گفته شده باشد امتیاز شما بیشتر خواهد شد و تا 20 امتیاز میتواند بالا برود.
 • تمکن مالی:فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰ روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری

خلاصه مدارک به شرح ذیل می باشد : ( دقت داشته باشید که این یک خلاصه می باشد )

 • اصل مدارک ملکی مانند سند ملک، اجاره نامه و…
 • اصل مدارک بانکی  (پرینت 6ماهه حساب بانکی
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، حکم بازنشستگی، فیش حقوقی، جواز کسب، روزنامه رسمی و…
 • دو قطعه عکس جدید زمینه سفید
 • فرم اینترنتی درخواست وی زا و برگه تاییدیه
 • شناسنامه
 • هزینه ویزا
 • دعوتنامه و کپی پاسپورت دعوت کننده

برگرفته از سایت کنسولگری این کشور 

Documents you’ll need to apply

When you apply you’ll need to provide:

 • your certificate of sponsorship reference number – your employer will give you this
 • proof of your knowledge of English
 • a valid passport or other document that shows your identity and nationality
 • your job title and annual salary
 • your job’s occupation code
 • the name of your employer and their sponsor licence number – this will be on your certificate of sponsorship

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره نحوه و مراحل اخذ ویزای کاری انگلیس کافیست به سایت کنسولگری این کشور به نشانی https://www.gov.uk مراجعه کنید یا روی این لینک کلیک کنید تا نحوه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا را مشاهده کنید . Skill worker Visa

پادکست

همانطور که در ابتدا توضیح داده شد شما میتوانید قسمت ای مختلف پادکست های ما رو از اپ های کست باکس ، اپل پادکست و سایر اپلیکیشن های پادکست ها گوش بدهید و اطلاعات دقیق تری را بدست بیاورید، ما در این پادکست سعی داشتیم که اطلاعات را به صورت روان بیان کنیم تا شما بتوانید دقیق متوجه تمام موضوعات مختلف بشوید.

یکی از مواردی که سوال بسیاری از افراد می باشد که آیا در زمان کرونا ما میتوانیم برای اخذ ویزای اقدام کنیم یا خیر ، ما توی قسمت 4 پادکست در مورد تمام این موضوعات صحبت کردیم پس شما میتوانید یا با کلیک روی ” اخذ ویزا در زمان کرونا ” قسمت 4 پادکست ما را گوش بدهید یا با کلیک بر روی  ” ویزای توریستی کانادا در زمان کرونا ” متن را به صورت شنیداری وش بدهید .

تعرفه ها

برای دریافت کلی تعرفه های به این لینک ورود کنید .

ارتباط با ما

قرارداد با آژانس چاوش جهان سیر دارای کنسلی و حتی تغییر مسیر می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارتباط با تیم چاوش جهان سیر از ۲ طریق امکان پذیر خواهد بود

۱- تماس تلفنی موجو در ارتباط با ما 

۲- تعیین وقت مشاوره تلفنی و رزرو وقت به صورت انتخاب دقیق کلیک کنید .

 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.