پرداختی سفارت استرالیا
پرداختی سفارت استرالیا
مارس 12, 2018
توسکانی، سرسبزترین منطقه در کل ایتالیا
توسکانی، سرسبزترین منطقه در کل ایتالیا
مارس 12, 2018
با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

لِی اُووِر | layover
این اصطلاح را می توان توقف بین راه یا بین پرواز ترجمه کرد. در پروازهای با توقف، مسافران باید از هواپیما پیاده شوند و بعد از مدتی دوباره سوار هواپیما شوند تا به مقصد نهایی برسند. گاهی این توقف تنها چند دقیقه است و گاهی مسافران باید ساعت ها در فرودگاه بین راه توقف کنند. به چنین وضعیتی لی اوور می گویند.

ترمینال | terminal

ترمینال مسافربری در فرودگاه نیز کاربرد زیادی دارد و گاهی ممکن است مفهوم ترمینال را با فرودگاه اشتباه کنیم. این اصطلاح نیز یکی از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه است و به ساختمان بزرگی گفته می شود که مسافران در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما وارد آن می شوند. ترمینال بخشی از فرودگاه است و ممکن است یک یا چند ترمینال در فرودگاه وجود داشته باشند. در فرودگاه های بزرگ معمولا چندین ترمینال وجود دارد و گاهی یک ترمینال به پروازهای داخلی و ترمینال دیگر به پروازهای خارجی اختصاص پیدا می کند.

گِیت | gate


یکی از رایج ترین اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما، گِیت است. بعد از ارائه بلیط هواپیما و دریافت کارت پرواز، برای سوار شدن به هواپیما باید به شماره گیتی که روی کارت پرواز نوشته شده مراجعه کنید. در فرودگاه ها چندین گیت وجود دارد و هر پرواز از یک گیت مشخص انجام می شود. گیت ها معمولا با شماره مشخص می شوند و هر گیت محلی برای انتظار مسافران دارد.

اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

 

اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید 1 - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

 

این مطلب را از دست ندهید.   بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

اِرایوِل | arrival
ارایول یا همان پرواز ورودی نیز از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه و پرواز است. ارایول به پروازهایی گفته می شود که به مقصد فرودگاه انجام می شوند. در فرودگاه ها تابلویی به نام ارایول بورد (arrivals board) وجود دارد که نشان می دهد چه پروازهایی در چه زمانی به فرودگاه می رسند.

پدیپارچر | departure
این اصطلاح در مقابل پروازهای ورودی استفاده می شود و به پروازهای خروجی گفته می شود. دیپارچر یا پروازهای خروجی به پروازهایی گفته می شود که از فرودگاه خارج می شوند. همانند پروازهای ورودی، در فرودگاه تابلویی به نام دیپارچر بورد (departures board) وجود دارد که اطلاعات پروازهایی که از فرودگاه انجام می شود را نشان می دهد.

آن تایم | on time
این اصطلاح را ممکن است در موقعیت های دیگر نیز شنیده باشید و تا حدودی معنای آن را بدانید. اما آن تایم از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه نیز هست و به پروازهایی گفته می شود که به موقع و طبق زمانبندی انجام می شوند. وقتی پروازی بدون تاخیر و سر وقت انجام می شود می گویند پرواز آن تایم است

دیلیِ | delay
این اصطلاح معنایی مخالف آن تایم دارد و به معنای تاخیر در پرواز است. وقتی پروازی دیلِی دارد یعنی پرواز یا فرودش با تاخیر و دیرتر از زمانبندی انجام می شود.

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

 

ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

لاست اَند فاند | lost and found
البته امیدواریم هیچ وقت سر و کارتان به این قسمت نیفتد، اما به هرحال معنای این اصطلاح را نیز توضیح می دهیم. لاست اند فاند به معنای بخش اشیاء و چمدان های گمشده و پیدا شده است. چمدان های گم شده در فرودگاه و در هواپیما به این قسمت تحویل داده می شوند، بنابراین اگر خدای ناکرده وسیله ای را گم کردید می توانید به این بخش مراجعه کنید.

این مطلب را از دست ندهید.   حقوق مسافرین در دیگر کشورها

لاگِیج استوریِج | luggage storage
اگر چند ساعتی در فرودگاه هستید و می خواهید چمدان ها و وسایلتان را به جایی بسپرید می توانید به بخش لاگِیج استوریج یا بخش امانات فرودگاه مراجعه کنید. این بخش به ویژه در زمان توقف هواپیما در فرودگاه بین راه (لی اوور) به کارتان می آید و یکی از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه به شمار می رود. با تحویل چمدان ها به این بخش می توانید سبک بار به گردش در شهر و اطراف بپردازید.

منبع: fluentu.com

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

پرواز و فرودگاه - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

اصطلاحات پرواز و فرودگاه

1 دیدگاه

  1. Good website! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس