فهرست مطالب

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

لِی اُووِر | layover
این اصطلاح را می توان توقف بین راه یا بین پرواز ترجمه کرد. در پروازهای با توقف، مسافران باید از هواپیما پیاده شوند و بعد از مدتی دوباره سوار هواپیما شوند تا به مقصد نهایی برسند. گاهی این توقف تنها چند دقیقه است و گاهی مسافران باید ساعت ها در فرودگاه بین راه توقف کنند. به چنین وضعیتی لی اوور می گویند.

ترمینال | terminal

ترمینال مسافربری در فرودگاه نیز کاربرد زیادی دارد و گاهی ممکن است مفهوم ترمینال را با فرودگاه اشتباه کنیم. این اصطلاح نیز یکی از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه است و به ساختمان بزرگی گفته می شود که مسافران در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما وارد آن می شوند. ترمینال بخشی از فرودگاه است و ممکن است یک یا چند ترمینال در فرودگاه وجود داشته باشند. در فرودگاه های بزرگ معمولا چندین ترمینال وجود دارد و گاهی یک ترمینال به پروازهای داخلی و ترمینال دیگر به پروازهای خارجی اختصاص پیدا می کند.

گِیت | gate


یکی از رایج ترین اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما، گِیت است. بعد از ارائه بلیط هواپیما و دریافت کارت پرواز، برای سوار شدن به هواپیما باید به شماره گیتی که روی کارت پرواز نوشته شده مراجعه کنید. در فرودگاه ها چندین گیت وجود دارد و هر پرواز از یک گیت مشخص انجام می شود. گیت ها معمولا با شماره مشخص می شوند و هر گیت محلی برای انتظار مسافران دارد.

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

 

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید 1 - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

 

اِرایوِل | arrival
ارایول یا همان پرواز ورودی نیز از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه و پرواز است. ارایول به پروازهایی گفته می شود که به مقصد فرودگاه انجام می شوند. در فرودگاه ها تابلویی به نام ارایول بورد (arrivals board) وجود دارد که نشان می دهد چه پروازهایی در چه زمانی به فرودگاه می رسند.

پدیپارچر | departure
این اصطلاح در مقابل پروازهای ورودی استفاده می شود و به پروازهای خروجی گفته می شود. دیپارچر یا پروازهای خروجی به پروازهایی گفته می شود که از فرودگاه خارج می شوند. همانند پروازهای ورودی، در فرودگاه تابلویی به نام دیپارچر بورد (departures board) وجود دارد که اطلاعات پروازهایی که از فرودگاه انجام می شود را نشان می دهد.

آن تایم | on time
این اصطلاح را ممکن است در موقعیت های دیگر نیز شنیده باشید و تا حدودی معنای آن را بدانید. اما آن تایم از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه نیز هست و به پروازهایی گفته می شود که به موقع و طبق زمانبندی انجام می شوند. وقتی پروازی بدون تاخیر و سر وقت انجام می شود می گویند پرواز آن تایم است

دیلیِ | delay
این اصطلاح معنایی مخالف آن تایم دارد و به معنای تاخیر در پرواز است. وقتی پروازی دیلِی دارد یعنی پرواز یا فرودش با تاخیر و دیرتر از زمانبندی انجام می شود.

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

 

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

لاست اَند فاند | lost and found
البته امیدواریم هیچ وقت سر و کارتان به این قسمت نیفتد، اما به هرحال معنای این اصطلاح را نیز توضیح می دهیم. لاست اند فاند به معنای بخش اشیاء و چمدان های گمشده و پیدا شده است. چمدان های گم شده در فرودگاه و در هواپیما به این قسمت تحویل داده می شوند، بنابراین اگر خدای ناکرده وسیله ای را گم کردید می توانید به این بخش مراجعه کنید.

لاگِیج استوریِج | luggage storage
اگر چند ساعتی در فرودگاه هستید و می خواهید چمدان ها و وسایلتان را به جایی بسپرید می توانید به بخش لاگِیج استوریج یا بخش امانات فرودگاه مراجعه کنید. این بخش به ویژه در زمان توقف هواپیما در فرودگاه بین راه (لی اوور) به کارتان می آید و یکی از اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه به شمار می رود. با تحویل چمدان ها به این بخش می توانید سبک بار به گردش در شهر و اطراف بپردازید.

منبع: fluentu.com

واژه ها و اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه

اصطلاحات پرواز و فرودگاه - با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

اصطلاحات پرواز و فرودگاه

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.