فهرست مطالب

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

رتبه بندی بهترین شهر های کانادا به ترتیب زیثر می باشند :

رتبه‌بندی بهترین شهرهای کانادا از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۶ اعلام شد و اتاوا، پایتخت سیاسی کانادا،  در این رتبه‌بندی به‌عنوان بهترین شهر کانادا انتخاب شد.

به گزارش رسانهٔ همیاری به‌نقل از مجلهٔ مانی‌سنس، هر سه شهرِ صدر این رتبه‌بندی، در استان انتاریو قرار دارند. در رتبه‌بندی امسال که روز چهارشنبه ۸ ژوئن (جون) منتشر شد، ۸ شهر جدید مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و در مجموع ۲۱۹ شهر در سرتاسر کانادا ارزیابی شده‌اند. این مجله همه‌ساله با استفاده از اطلاعات آماری رسمی شهرهای کانادا را از نظر ثروت و درآمد، آب‌وهوا، امکان تأمین مسکن و جرم و جنایت رتبه‌بندی می‌کند. در رتبه‌بندی امسال سه شهر اتاوا، برلینگتون و اوک‌ویل در استان انتاریو به‌عنوان سه شهر برتر کانادا با بالاترین کیفیت زندگی شناخته‌ شده‌اند. اتاوا که تنها شهر بزرگ کانادا در بین ۱۰ شهر نخست است، توانسته است عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی را از بوشرویل در کبک که سال گذشته در صدر این رتبه‌بندی قرار داشت، بگیرد. خلاصه‌ای از این گزارش را می‌توانید در کلیپ زیر مشاهده کنید:

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

اگر چه تورنتو و ونکوور در رتبه‌بندی‌های جهانی همیشه در بین بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار می‌گیرند، در رتبه‌بندی مانی‌سنس رتبه‌ای بهتر از ۴۳ و ۴۴ به‌دست نیاورده‌اند که این رتبه از رتبهٔ سال پیش این دو شهر بدتر بوده است.

۳ شهر آخر این رتبه‌بندی هم هر سه از استان نوا اسکوشیا بوده‌اند. کیپ برتون، ترورو و نیو گلاسگو سه شهری هستند که در رتبه‌بندی امسال در قعر حدول قرار گرفته‌اند.

فهرست ۲۵ شهر نخست این رتبه‌بندی به شرح زیر است:

۱- اتاوا، انتاریو

۲- برلینگتون، انتاریو

۳- اوک‌ویل، انتاریو

۴- سنت آلبرت، آلبرتا

۵- بوشرویل، کبک

۶- بلنویل، کبک

۷- وست ونکوور، بریتیش کلمبیا

۸- نورث ونکوور (دیستریکت)، بریتیش کلمبیا

۹- لوی، کبک

۱۰- واترلو، انتاریو

۱۱- پورت مودی، بریتیش کلمبیا

۱۲- کبک‌سیتی، کبک

۱۳- سانیچ، بریتیش کلمبیا

۱۴- دلتا، بریتیش کلمبیا

۱۵- استرتفورد، انتاریو

۱۶- ریموسکی، کبک

۱۷- گتینو، کبک

۱۸- بریس‌بریج، انتاریو

۱۹- آرورا، انتاریو

۲۰- وان، انتاریو

۲۱- بروسار، کبک

۲۲- کوبورگ، انتاریو

۲۳- هالتون هیلز، انتاریو

۲۴- نیومارکت انتاریو

۲۵- نورث ونکوور (سیتی)، بریتیش کلمبیا

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

در حالیکه بر اساس نظرسنجی های اخیر، شهر ونکوور به عنوان خوب ترین (nicest) شهر کانادا انتخاب شده بود، اما “کبک سیتی” ، مرکز ایالت کبک، در بین شهرهای اصلی کانادا، جایگاه بهترین شهر برای زندگی را به خود اختصاص داد

مطالعه جدید که از سوی انجمن مطالعات کانادا در مونترآل انجام شده، کبک سیتی را بخاطر هزینه های زندگی، فرهنگ، خرید و ارتباط مردم با یکدیگر به دیگر شهرهای کانادا برتری داده است.gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

70 درصد مردم کبک سیتی، هزینه های زندگی در این شهر را خوب و مابقی، عالی توصیف کرده اند.

مونترآل ، از این نظر در رتبه دوم قرار گرفته بطوریکه 16درصد از مردم آن شهر هزینه زندگی را عالی و 65 درصد خوب دانسته اند.

پیش از این ، موسسه Postmedia News اعلام کرده بود که یک چهارم مردم کانادا در مجموع، ونکوور را به عنوان قشنگ ترین شهر انتخاب کرده اند، در حالیکه ونکوور از نظر هزینه زندگی ، آخرین رتبه را بخود اختصاص داده بود.

دبیر “پست میدیا” به پدیده جالبی در ونکوور اشاره می کند و آن تعداد کم خانواده های سطح متوسط است.

تورنتو، ادمونتون و کلگری هم بعد از ونکوور، از نظر هزینه های زندگی، در بدترین وضعیت بسر می برند.

از نظر فعالیت فرهنگی و عمومی و همچنین ارتباط مردم با یکدیگر، شهرهای مونترآل و کبک سیتی با 95درصد، اولین رتبه های را دارا هستند. در مقابل، یک پنجم مردم اتاوا معتقدند، شهر آنها، بدترین مکان برای ملاقات و آشنایی با دیگران است.

مونترآل همچنین بالاترین رتبه را از نظر خرید (با 67درصد) به خود اختصاص داده و بدنبال آن ادمونتون (با 62درصد) کلگری (51 درصد) و کبک سیتی (49درصد) قرار گرفته اند.

مردم تورنتو (با 15درصد) ، کلگری (14درصد) و ادمونتون(با 13درصد) شهر خود را بدترین جا برای فعالیت های فرهنگی دانسته اند.

از نظر یافتن شغل ، اهالی کلگری بیشترین رضایت را داشته اند و کبک سیتی، از این نظر نیز در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در حالیکه تقریبا تمامی مردم کبک سیتی، آن شهر را بهترین مکان برای پرورش کودکان خود دانسته و بالاترین جایگاه را در بین هفت شهر اصلی بخود اختصاص داده، نکته جالب اینکه، از این نظر، مونترآل ، در قعر جدول قرار گرفته است!

شهرهای کبک سیتی، ونکوور، اتاوا و مونترال، رتبه های اول تا چهارم را از نظر تفریحات و سرگرمی ، حائز شده اند.

در مطالعه اخیر، می توان گفت، بطور کلی، تورنتو چندان شهر موفقی نبوده و ونکوور برغم تمامی زیباییها و حسناتی که دارد، پرهزینه ترین شهر برای زندگی است.

دغدغه های مهاجرت به کانادا

اولین دغدغه هر مهاجر کانادا که در حال دریافت ویزا و انجام مقدمات سفر هست، فارغ از اینکه شخص از طریق برنامه های فدرال وارد کانادا شود یا یکی از برنامه های استانی، انتخاب محل کار و زندگی است.

ونکوور، مونترال و تورنتو

ونکوور، مونترال و تورنتو بعنوان مقاصد اصلی ایرانیان در سالهای اخیر هر یک جذابیتها، فرصتها و تهدیدها و همچنین چالشهای خاص خود را داشته و دارند.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان  بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

چه بسیارند کسانی که از طریق برنامه فدرال وارد کانادا میشوند و سودای زندگی در کبک دارند یا مهاجرانی که از طریق برنامه استان کبک وارد میشوند و مترصد اولین بهانه یا فرصت برای ترک کبک و زندگی در تورنتو یا ونکوور هستند. همچنین افراد زیادی که بواسطه داشتن دوست و فامیل یا علاقه شخصی راهی ونکوور میشوند اما بازار کار تورنتو آنها را جذب خود میکند. از طرفی خانواده های بسیاری هستند که وارد تورنتو میشوند اما جذابیتها و زیبائیهای زندگی در ونکوور آنها را به غربی ترین سواحل کانادا سوق میدهد.

بسیاری آب و هوای ونکوور را مناسب خود میدانند و بسیاری روزهای بارانی مداوم آن را غم انگیز توصیف میکنند.

بسیاری از خانواده ها از هزینه های بالای زندگی در ونکوور شکوه میکنند در حالیکه بسیاری دیگر زندگی در ونکوور را یک فرصت طلایی برای خود میدانند.

تفاوتهای آشکار و پنهان زیادی در سبک زندگی، میزان درآمد، میزان دخل و خرج و سطح رفاه بین سه شهر بزرگ کانادا وجود دارد. اما یک انتخاب غلط برای محل سکونت باعث میشود همین فاکتورها بطور غیر مستقیم روی سلامت روانی خانواده، کیفیت آموزش فرزندان و روند صحیح زندگی در سایر ابعاد آن تأثیرگذار باشد.

در ادامه به تفصیل مزیتها و معایب زندگی در دو شهر بزرگ کانادا یعنی مونترال و تورنتو را که مقصد اصلی بیشتر ایرانیان مهاجر هستند مورد بررسی قرار میدهیم. دلیل نگاشتن این نوشتار این است که همواره خانواده های زیادی بین زندگی در مونترال یا تورنتو مردد هستند و این مشمول هر دو گروه مستقر در تورنتو و مونترال میگردد.

نکته مهم این است که تعریف مزایا و معایب بسته با بافت فرهنگی و مالی و اجتماعی خانواده ها و همچنین سن اعصای خانواده متفاوت است، همچنین اینکه خانواده چه طرحها و برنامه های کوتاه مدت و میان مدتی برای سالهای آینده دارد میتواند باعث اختلاف دیدگاه در خانواده های مختلف گردد و هر یک مزایا و معایب را با توجه به شرایط خود مورد ارزیابی قرار دهند.

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
چاوش تراول

سایت سفارت کانادا 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.