فهرست مطالب

تاریخ شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا

کانادا به‌عنوان شبکه‌ای گسترده و حساب‌شده از مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها، یکی از بهترین سیستم آموزشی جهان را در مقاطع دانشگاهی و پیش از آن ارائه می‌دهد. در سراسر این کشور، دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی زیادی در نواحی شهری و غیر شهری قرار دارد که بسیاری از آن‌ها در رنکینگ‌های جهانی حرفی برای گفتن دارند. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه‌ها و کالج‌ها، دانستن زمان شروع و پایان هر یک از ترم‌های تحصیلی خالی از لطف نیست. تاریخ شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا
در مورد برنامه‌ریزی تحصیل در کانادا ممکن است این سوال پیش بیاید که هر سال تحصیلی در سیستم آموزشی عالی این کشور چقدر طول می‌کشد. برای پاسخ این دست سوالات باید گفت که تاریخ و روز دقیقی برای تمامی مراکز آموزش عالی مشخص نشده است اما به‌طور کلی می‌توان گفت که هر سال تحصیلی در مقطع دانشگاه معمولاً از سپتامبر آغاز شده و تا آوریل یا مِی ادامه می‌یابد. این بازه زمانی دو نیمسال را پوشش می‌دهد.
اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در ترم ورودی شهریور (سپتامبر) و دی (ژانویه) اقدام به جذب دانشجویان خارجی می‌نمایند. با توجه به زمان آغاز ترم‌های ورودی، برای حضور به موقع در کلاس‌ها، پیشنهاد می‌کنیم یک ترم جلوتر اقدام برای دریافت پذیرش کنید؛ چراکه برخی دانشگاه‌ها برای بررسی مدارک و رزومه تحصیلی زمان زیادی نیاز دارند. علاوه‌بر این، مدت زمان دریافت ویزا نیز به‌طور دقیق قابل پیش‌بینی نیست. تاریخ شروع و پایان سال تحصیلی در کانادا
دانشجویان دانشگاه‌های کانادا در هر نیم‌سال تحصیلی، ۵ درس (کُرس) را انتخاب می‌کنند. به‌طور معمول برای هر رشته، کلاس آموزشی به‌صورت سه ساعت در هفته برگزار می‌گردد. بعضی دوره‌ها (به‌ویژه دوره‌های مهندسی و علوم) نیاز به کار عملی یا کلاس‌های آزمایشگاهی نیاز دارند. بیشتر درس‌ها به صورت ۳ واحده ارائه می‌شوند. لازم است بدانید که برخی رشته‌ها تنها ۲ نیم‌سال طول می‌کشد و تنها ۶ واحد خواهند داشت.
یک نیم‌سال تحصیلی (هر ترم) که معمولاً ۵ درس دارد، دارای ۱۵ واحد است. به‌عبارتی دیگر، دو نیم سال برابر با ۳۰ واحد می‌شود، این بدان معنی است که دوره ۴ ساله دارای ۱۲۰ واحد است.
برخی دانشگاه‌های کانادا، ترم بهاره (۲ ماهه) و ترم تابستانی (۲ماهه) یا ترم ۴ ماهه تابستانی را برای دانشجویان مهیا می‌سازند. در این صورت، گرچه سپتامبر ماه آغاز سال تحصیلی محسوب می‌شود، اما برای بعضی از رشته‌ها در بعضی دانشگاه‌ها تنها باید در ماه ژانویه ثبت‌‌نام کرد. بنابر این اگر دانشگاه‌ یا رشته تحصیلی خاصی مدنظرتان قرار دارد، باید با کارشناسان دریافت ویزا مطرح و مشورت کنید.

 

ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور
تحصیل در قبرس

نظر خود را بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید