تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) چه شرایطی دارد

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس
تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس
می 16, 2020
تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان چه شرایطی دارد
تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان چه شرایطی دارد
می 18, 2020
تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) چه شرایطی دارد

تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) چه شرایطی دارد.

اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را با معدل بالای ۱۶ اخذ کرده‌اید و می‌توانید مدرک زبان آیلتس خود را با نمره بالاتر از ۷ ارائه دهید، آماده تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های کانادا شوید! تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس در مقطع دکتری شرایط سنی ندارد اما گپ تحصیلی طولانی نیز توصیه نمی‌شود. به‌عبارتی دیگر، اگر زمان بسیاری از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی ارشد شما گذشته باشد، انتخاب گزینه‌های دانشگاه و رشته تحصیلی برایتان محدودتر خواهد بود.
تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) چه شرایطی دارد
تحصیل در مقطع دکترا نیاز به ارائه سوابق تحصیلی و پژوهشیِ پربار دارد. در صورت ارائه کامل و جامع آن‌ها، می‌توانید برای دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه مورد نظر نیز اقدام کنید. برای دریافت پذیرش تحصیلی برای مقطع دکتری باید با اساتید دانشگاه‌های مقصد مکاتبه کنید و با اثبات شایستگی خود، نظر استادان و دانشگاه‌ها به خود جلب کنید.
بعضی دانشگاه‌ها و رشته‌ها نیاز به دانش هر دو زبان انگلیسی و زبان فرانسوی هستند و ارائه مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالاتری برای دریافت پذیرش مورد نیاز باشد، برخی دیگر ارائه نمره بالا در آزمون‌هایی نظیر GRE و GMAT را جزء شروط پذیرش خود اعلام می‌کنند. به‌هر حال تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کانادا هزینه حداقل ۷هزار دلاری دارد که البته این میزان رابطه مستقیمی با رشته و دانشگاه محل تحصیل دارد و گاهی ممکن است تا ۱۴هزار دلار آب بخورد.
با توجه به موارد گفته شده که شرایط عمومی دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع دکتری بودند، تحصیل در این کشور برای عموم آسان و ساده نیست. بنابراین، می‎توان دوره‌های Postbaccalaureate program در کالج‌‌های کانادا را جایگزین کرد.
به‌دلیل شرایط دشوار تحصیل در مقطع دکترا در کنار مزایای بی‌شمار آن، بسیاری از متقاضیان با وجود مدرک کارشناسی ارشد و گذراندن دوره‌های آن در گذشته، ترجیح می‌هند دوباره در رشته‌ای دیگر اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه کنند، با در همان رشته تخصصی بر اندوخته‌های علمی خود بیافزایند.
بسیاری از کالج‌های کانادا شرایط را برای تحصیل داشجویان با مدرک کارشناسی ارشد تسهیل کرده است. در این برنامه‌های درسی متقاضی می‌تواند با گذراندن دوره‌های به‌نسبت کوتاه‌تری مدرک معادل کارشناسی ارشد دریافت کند و به این وسیله وارد بازار کار شود. تحصیل در کانادا با مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) چه شرایطی دارد
علاوه‌بر هزینه‌های تحصیلی گفته شده در بالا که میانگین شهریه دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی مشخص بود، هزینه‌های زندگی در این کشور نیز به مبلغ پرداختی متقاضی افزوده می‌شود. در هنگام دریافت پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ها، نیاز به پرداخت قسمتی از شهریه یکساله یا تمامی آن است. افزون بر این مبلغ، هزینه یکسال زندگی در کانادا باید در حساب متقاضی موجود باشد تا افیسر ویزا را قانع کند.

این مطلب را از دست ندهید.   سریع ترین راه دریافت ویزای شینگن
ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور
تحصیل در قبرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس