فهرست مطالب

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس

تحصیل در کانادا به علت کیفیت سیستم آموزشی در میان محصلان و دانشجویان طرفداران بسیاری دارد. برای افرادی که دارای مدرک لیسانس هستند، فرصت‌های قابل‌توجهی برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. متقاضیان تحصیل در کانادا که دارای مدرک لیسانس هستند، برای مقاطع بالاتر می‌توانند در کالج با برنامه‌های مختلف ۶ ماهه، یکساله و دوساله، و برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع فوق لیسانس اقدام کنند.
سیستم آموزشی در کالج‌های کانادا بسیار متناسب با شرایط کسب‌وکار و صنعت طراحی شده ‌است و برنامه‌های آموزشی آن‌ها، طبق نیازهای کارفرمایان اعمال می‌شود. در این کالج‌ها گزینه‌های متنوعی در زمینه فنی‌وحرفه‌ای بر پایه تجارت، کشاورزی و مواد غذایی، علوم بهداشت، خدمات اجتماعی، پخش و روزنامه‌نگاری، مدیریت هتلداری، طراحی، فناوری اطلاعات، مهندسی، محیط زیست، زبان و هنر پیشِ روی متقاضیان قرار می‌گیرد.
تنها شرط مهم برای دریافت پذیرش از کالج، داشتن ۱۶ سال سن و گذراندن پایه ابتدایی است ولی برای متقاضی دارای مدرک لیسانس، گزینه‌های بهتری برای ادامه تحصیل با عنوان Postbaccalaureate program وجود دارد که معادل مدرک کارشناسی ارشد در کالج محسوب می‌شود.
بیشتر کالج‌های کانادا برنامه‌ای تحت عنوان CO-OP ارائه می‌دهند که به دانشجو فرصت کارآموزی در رشته تحصیلی خود را می‌دهد. در این دوره که تاثر بسزایی برای دریافت اجازه کار دارد، دانشجو می‌تواند در تخصص خود به‌صورت عملی کار کند و حقوق دریافت کند. گذراندن این برنامه‌ها تاثیر مثبتی در نظر کارفرمایان برای داشتن شغل در مراحل بعدی دارد.
هزینه تحصیل در کالج از ۷۰۰۰دلار کانادا به بالا در نظر گرفته شده که بسته به رشته و خدمات کالج گاهی به ۲۰هزار دلار نیز می‌رسد.
اگر متقاضی ادامه تحصیل در کانادا دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا معادل آن بوده و معدل لیسانس او هم بیش از ۱۴ باشد، به آسانی می‌تواند در دانشگاه و در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند. البته نکته مورد توجه، سن متقاضی است. افرادی که سن آن‌ها بیش از ۳۰ سال باشد، با محدودیت در انتخاب رشته روبه‌رو خواهند بود.
علاوه‌بر مدرک آیتلس و دانش زبان انگلیسی، داشتن توصیه‌نامه تحصیلی از طرف دانشگاه یا استادان دانشگاه، و سوابق تحصیلی و پژوهشی در رشته مورد نظر از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. اگر دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، تمامی شرایط فوق را پوشش دهد، امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد.
دانشجو پس از اخذ پذیرش دانشگاه یا کالج باید برای ویزای تحصیلی اقدام کند؛ با این ویزا، دانشجو اجازه کار پاره‌وقت یا به‌طور دقیق‌تر ۲۰ساعت کار در هفته را خواهد داشت. سه‌ماه پس از پایان دوران تحصیلات، دانشجو می‌تواند جهت دریافت ورک‌پرمیت یا مجوز کار پس از تحصیل اقدام کند که سه سال اعتبار خواهد داشت.
شهریه تحصیل در دانشگاه در مقطع فوق لیسانس از ۱۴هزار دلار کانادا به بالا است که بسته به رشته تحصیلی گاهی ممکن است بالغ بر ۱۷هزار دلار هزینه بردارد.
برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کمپوس خود خوابگاه‌هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند. استفاده از این خوابگاه‌ها برای دانشجویان به‌صرفه‌تر است؛ چراکه علاوه‌بر هزینه‌های مناسب آن‌ها، بُعد مسافتی نزدیک‌تری نیز به محل تحصیل نیز دارد.

 

ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور
تحصیل در قبرس

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید