فهرست مطالب

جاذبه توریستی استرالیا

جاذبه توریستی استرالیا

در میان اقیانوس های پهناور هند و اقیانوسیه جزیره ای پهناور به نام استرالیا قرار گرفته است. کشور استرالیا کشوری توسعه یافته در نیمکره جنوبی است. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. این قاره پهناور دارای مناظر بسیار زیادی برای کشف و لذت بردن است. استرالیا دارای هدف­های گردشگری بسیار فراون، صرفنظر از دیدن مردمی بومی با شیوه­های زندگی سنتی، آرامش محض در ساحل­های شنی با تابش لذت بخش خورشید و یا لذت بردن از شب­های بسیار جداب در مراکز تفرحی شهری و یا صدها سوغاتی جذاب، در این متن سعی شده به ترتیب مروری کلی بر بهترین مکان های گردشگری و پر بازدید استرالیا داشته باشیم.

 

شماره 10: آدلاید

آدلاید شهری در جنوب استرالیا، پنجمین شهر بزرگ استرالیا با جمعیتی بیش از 1.2 میلیون نفر پایتخت استرالیا است. بیش از سه چهارم جمعیت مناطق جنوبی استرالیا در این شهر منحصر به فرد زندگی می­کنند. این شهر در دشت بین نورد آدلاید هیلز و خلیج سنت وینسنت قرار دارد که اطراف آن را مزرعه های گشت انگور احاطه کرده است. از لحاظ تاریخی نیز این شهر دارای کلیساهای شناخته شده­ای هست که بسیاری از معماری در داخل شهر بازمانده از دوران استعمار است.

 1. داروین

داروین شهری در منطقه ساحلی در شمال استرالیا به دلیل وجود اقیانوس هند و نزدیکی به مراکز حمل و نقل از دیرباز شهری پر رونق جهت امور تجاری محسوب میشده است. اگرچه این شهر در طول جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی را متحمل شد اما با جمعتی در حدود 75.000 هزار نفر یکی از مقاصد تفرحی در تعطیلات محسوب میگردد.

 1. هوبارت

هوبارت یا هُبارت شهری بندری در استرالیا و مرکز ایالت تاسمانی است. هبارت در سال ۱۸۰۲ ینا نهاده شده و هم‌اکنون بیش از ۲۰۲٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد. هوبارت دومین شهر قدیمی استرالیا پس از سیدنی محسوب میشود. این شهر کوچک و صمیمی در مقایسه با کلان شهر های بزرگتر در استرالیا محسوب میشود. نمونه های بسیار خوبی از معماری عصر ویکتوریا در هوبارت مانند Salamanca Place وجود دارد. این شهر با آب و هوای معتدل دارای چهار فصل مجزا است.

 1. بریزبن

بریزبن پایتخت ایالت کوئینزلند با جمعیتی حدود 2 میلیون نفر، سومین شهر بزرگ استرالیا پس از سیدنی و ملبورن محسوب میگردد. آب و هوای گرم و تمیز بریزبن، مناظره­های تماشایی مثل حضور اقوام محلی،  برای بسیاری از بازدید کنندگان داخلی و بین المللی جذابیت های تورسیتی بینظری فراهم آورده که باعث شده به سرعت نام این شهر بر سر زبان ها بیفتد.

 1. پرت

پرت واقع در خط ساحلی جنوب غربی، چهارمین شهر بزرگ، به عنوان پایتخت غربی استرالیا دارای شخصیت منحصر به فردی در میان دیگر شهر های استرالیا برای خود ایجاد نموده است. با وجود تاریخچه قدیمی این شهر، شور حال سرگرم کننده این شهر با وجود جمعیتی دو میلیونی، باعث سرگرم کننده بودن این شهر برای گردشگران می­شود.

 

 1. ملبرن

پایتخت ایالت ویکتوریا، دومین شهر پرجمعیت در جنوب شرقی استرالیا در بندر بزرگ طبیعی فلیپ واقع شده است که سرمایه فرهنگی کشور و همچنین بندر مهم آن نیز محسوب میگردد. این شهر به خوبی برای خرید برنامه ریزی شده، همچنین دارای رستوران های خوب و مکان های ورزشی مشهور نیز می باشد، ملبورن مقصد ایده آلی برای مسافران است که از زندگی خوب قدردانی می کنند.

 

 1. کنز

نام یکی از شهرهای ایالت کوئینزلند در کشور استرالیاست. نام این شهر از اسم شخصی به اسم ویلیام ولینگتون کنز اقتباس شده است. او بعداً فرماندار ایالت کوئینزلند شد. این شهر با آب و هوای گرمسیری، در محیطی آرام و با دیوارهای های بزرگ مرجانی یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات استرالیا است. کنز با وجود موقعیت شهر در شمال غربی استرالیا شهری مدرن با جمعیتی حدود 150.000نفر است. چند مقصد گردشگری ساحلی با تنوع حیات وحش بینظر خود یکی از بهترین مناطق برای سفرهای ماجراجویانه گردشگران محسوب میگردد.

 

 1. آلیس اسپرینگز

آلیس اسپرینگز نام شهرکی در مرکز مناطق شمالی استرالیا قرار درد. این شهرک سومین منطقه پرجمعیت قلمرو شمالی نیز محسوب می‌شود. این شهر در زبان عامیانه به آلیس نیز مشهور است. بر اساس آمارهای سال ۲۰۰۸ جمعیت این شهرک ۲۷٬۰۰۰ نفر برآورد شده است که ۱۲ درصد از جمعیت قلمرو شمالی را پوشش میدهد. این شهرک در ارتفاع ۵۷۶ متری از سطح دریا قرار دارد و آب و هوایی خشک دارد که حداکثر دمای این منطقه در تابستان ۳۵٫۶ درجه سانتیگراد می‌باشد. پارک ملی اولورا کاتا جوتا و پارک ملی واتارکا در این ناحیه قرار دارد که یکی از عمده منابع درآمدزایی مردم این منطقه است.

 

 1. تپه های مرجانی بزرگ

یکی از جذاب ترین جاذبه های استرالیا برای کسانی که غواصی را دوست دارند، ریف بزرگ مرجانی استرالیاست. این صخره بزرگ مرجانی در ساحل استرالیا در ایالت کوئینزلند، در منطقه­ای بزرگ با بیش از 2900 صخره مرجانی و صدها جزیره مرجانی را شامل می­شود.این ریف­ها در حال حاضر داراری یکی از متنوع ترین اکوسیستم های در جهان و بهترین مکان ها برای بازدید در استرالیا محسوب می­شود.

 1. سیدنی

سیدنی بزرگ‌ترین شهر کشور استرالیا و قاره اقیانوسیه در مرکز ایالت نیو ساوث ویلز می‌باشد. این شهر با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، بر کرانه‌های شرقی استرالیا و در سواحل اقیانوس آرام قرار دارد. سیدنی نماد کشور استرالیا است. شهری است با جذابیت‌های بیشمار که دویست و هجده سال از زمان تأسیس آن می‌گذرد. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند. سیدنی سرشار از تنوع است. ساکنان آن، ۴ میلیون شهروندی هستند که عمدتاً از پیشینه مختلف قومی، نژادی و فرهنگی برخوردارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند. سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز New South Wales است. شهر سیدنی، بسیار گسترده و بزرگ است و شامل ۷۰۰ محلّه می‌شود. در طول زمان، بتدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است.

 

جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا جاذبه توریستی استرالیا

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.