سوراخ زیر شیشه ی هواپیما برای چیست ؟
مارس 4, 2018
❓ آیا شهر پترا را واقعاً جن‌ها ساخته‌اند؟
مارس 5, 2018
لوگوی شرکتهای هوایمایی خارجی

لوگوی شرکتهای هوایمایی خارجی

دانستنی های هواپیما :

در هر شغل و حرفه ای، اسراری وجود دارد که فقط صاحبان آن شغل ها از آن با خبرند و در اصطلاح عامیانه به آنها «فوت و فن کار» گفته می شود.

۱- جدل با رعد و برق و صاعقه!

تصور کنید که شما روی صندلی خود نشسته اید و در حال نوشیدن قهوه تان هستین که ناگهان صدایی مهیب میشنوید و بعد از آن نوری را مشاهده میکنید ، زیاد نترسید چرا که این جزء مواردی هست که شما مشاهده کرده اید چرا که خلبان ها بارها این پدیده را در طول سفر شما دیده اند و شما متوجه آن نشده اید.

۲- از هواپیما می ترسید، صبح پرواز کنید!

اگر جزء افرادی هستید که از هواپیما و سفر کردن با هواپیما میترسید پیشنهاد میشود که در زمان صبح پرواز کنید چرا که شرلیط جوی در طول صبح بسیار آرامتر است و تعداد رعد و برق ها کمتر است .

3- اگر گرمایی هستید، در جلو بشینید!

این مورد زیاد احتیاج به توضیح نداره چون شرایط هوا در جلوی هواپیما بهتر از انتهای هواپیما است.

4- استفاده از موبایل؟ هیچ وقت!

شاید این مورد را دیده باشید که زمان پرواز از شما درخواست میشود که موبایلتا را خاموش کنید ، این به این دلیل است که اگر همه ی افراد موبایل هایشان روشن باشد و در حال استفاده از آن باشند ، تداخل امواج بوجود آمده و وسایل ناوبری هواپیما ممکن است دچار مشکل شده و باعث گیج شدن خلبان بشود .

5- اگر موتور هواپیما به هر دلیلی از کار بیفتد، شما خبردار نخواهید شد!

معمولا هواپیما های مسافری دارای 2 عدد موتور می باشند ، و زمانی که یکی از موتور های آن خراب شود یا به هر دلیلی از حرکت باستد ، شما آن را احساس نخواهید کرد و خلبان نیز این را یا به شما اعلام نمی کند یا اگر اعلام کند می گوید که یک مشکلی جزء پیش آمده ، ولی نگران نباشید زیرا خلبان ها برای این موارد دوره دیده اند .

 

1 دیدگاه

  1. furtdsolinopv گفت:

    It is really a nice and helpful piece of information. I am glad that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورهای لحظه آخری