فهرست مطالب

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟

کسی که اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده از چه حقوقی برخوردار است؟

اقامت دائم استرالیا به چه معناست؟

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟
کسی که اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده است، یک غیر شهروند استرالیایی است که ویزای دائم دارد. این افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی در استرالیا زندگی کنند، کار کنند، تحصیل کنند، و بیشتر حقوق یک شهروند استرالیایی را دارند. این افراد همچنین به خدمات درمانی طرح سلامت ملی دولت استرالیا دسترسی دارند.
اقامت دائم می تواند در صورت صلاحدید وزیر مربوطه لغو شود. مثلا در مواردی که فرد مرتکب سوء رفتارهای جنایی شود.
افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند می توانند از بسیاری از حقوق و امتیازات یک شهروند استرالیایی بهره مند شوند.  آن ها حق رای دادن در انتخابات فدرال یا ایالتی را ندارند، مگر آن که پیش از سال 1984 برای رای دادن ثبت نام شده باشند. اما حق رای در برخی انتخابات دولتی محلی را دارند. همچنین این افراد پاسپورت استرالیایی را ندارند.
بیشتر افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند، شرایط اخذ شهروندی استرالیا را نیز دارند. وقتی حداقل زمان لازم تکمیل شد، فرایند آزمون و مراسم شهروندی استرالیا انجام خواهد شد.
یک شهروند استرالیایی حق ورود به استرالیا را دارد، اما فردی که اقامت دائم دارد، اگر بخواهد به صورت بین المللی مسافرت کند و به عنوان مقیم دائم به استرالیا برگردد، باید ثابت کنند که ویزای دائم با حق مسافرت معتبر دارند.

•    حق خروج از استرالیا به صورت نامحدود :

o    با داشتن ویزای اقامت دائم، شما می توانید تا زمان اعتبار ویزایتان (معمولا 5 سال) کشور را آزادانه ترک کنند و به آن بازگردند. حتی اگر اعتبار ویزایتان تمام شود شما می توانید همچنان در استرالیا زندگی کنید اما نمی توانید کشور را ترک کنید. اگر باز هم می خواهید کشور را ترک کنید، به یک ویزای RPV نیاز دارید.

•    آزادانه کار کردن :

o    جنبه ی مهم دیگری که اقامت دائم استرالیا برایتان دارد، اجازه ی کار است. فرد می تواند برای هر کارفرمایی که بخواهد در هر فرصت شغلی ای که بخواهد، مشغول به کار شود. اما، کار کردن در خدمات عمومی یا نیروی های مسلح فقط مخصوص شهروندان استرالیایی است. اما در قوانین صنعتی افرادی که اقامت دائم دارند از همان مزایایی برخوردارند که شهروندان استرالیایی برخوردار هستند.

•    آزادانه مسافرت کردن :

o    تا زمانی که ویزای این افراد اعتبار دارد می توانند آزادانه به خارج از استرالیا سفر کرده و برگردند.

•    ادامه ی تحصیلات :

o    وام های تحصیلی معینی وجود دارند، که فقط برای افرادی که اقامت دائم دارند در کنار حق انتخاب وی برای زمان ورودش به دانشگاه قابل دستیابی است. این وام ها از لحاظ مالی بی اندازه کمک کننده هستند.

•    داشتن شرایط لازم برای درخواست شهروندی :

o    شرایطی وجود دارد تا فرد بتواند درخواست شهروندی بدهد. شهروندی منتها درجه ای است که یک فرد می تواند به دست بیاورد که فقط برای فردی که اقامت دائم داشته باشد قابل دستیابی است.

•    فرزندان استرالیایی

.o    افرادی که اقامت دائم دارند، اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاورند، از این مزیت برخوردارند که از همان لحظه ی تولد فرزندشان شهروند استرالیایی محسوب می شود. این مزیت بسیار بزرگی است زیرا آن ها از بیشترین امکانات ممکن در زمینه ی تحصیلات و سلامت می توانند لذت ببرند.

•    توانایی اسپانسر شدن

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟
o    این افراد می توانند اسپانسر خویشاوندان خود برای گرفتن اقامت دائم شوند.

•    حقوق مراقبت از سلامت و مزایای رفاه اجتماعی

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟
o    این افراد از خدمات درمانی که کلیه ی جنبه های ممکن مراقبت از سلامت را پوشش می دهد برخوردارند. همچنین می توانند از بیمه ی ارزان تری استفاده کنند. کسی که اقامت دائم استرالیا را دارد، این حق را دارد که از centrelink استفاده کند که یک برنامه ی حرفه ای دپارتمان خدمات انسانی است که توسط دولت استرالیا راه اندازی شده است و به پرداخت مبلغ امنیت اجتماعی اختصاص داده شده است. مزایای امنیت اجتماعی توسط این دپارتمان به دانش آموزان، خانواده ها، بازنشستگان، بیکاران، والدین و افرادی که ناتوانی دارند اختصاص داده شده است.

•    کمک هزینه ی خرید اولین خانه

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟
o    برای خرید اولین خانه، یک شهروند استرالیایی 7000 دلار وجه دریافت می کند و از تمبر مالیاتی هم چشم پوشی می شود. علاوه بر این

•    درجه ی اعتبار

o    وقتی که فردی اقامت دائم استرالیا را دریافت کند،درجه ی اعتبارش ناگهان افزایش پیدا می کند. فرد در موقعیت بهتری برای دریافت وام مسکن، وام خودرو، وام های شخصی ، کارت های اعتباری و غیره قرار می گیرد.
این ها فقط موارد اندکی از مزایای اقامت دائم استرالیا است. بدست آوردن این امتیازات کار ساده ای نیست اما افراد بسیاری برای رسیدن به این هدف در حال تلاش هستند.

رویای خود را برای کسب اقامت دائم استرالیا پرورش دهید. از همین حالا شروع کنید!

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا

حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟ حقوق افرادی که اقامت استرالیا را دارند ؟

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.