معرفی ایالت های استرالیا
معرفی ایالت های استرالیا
فوریه 28, 2018
futureImage 85 1 الماس 80x80 - داستان برج دختر در استانبول
الماس رایگان از اینجا بگیرید !
مارس 2, 2018
The Maidens Tower With Flying Birds Picture 1170x675 - داستان برج دختر در استانبول

✔️ داستان جالب برج دختر در استانبول


▪️ یکی از جذاب‌ترین بناهای استانبول که تبدیل به یکی از نمادهای این شهر هم شده، برج دختر است. بنایی مربوطه به قرن چهارم که در یکی از جزیره‌های کوچک بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است، بنایی که تاریخ و داستان جالبی دارد.
▪️ برج دختر با فاصله کمی از ساحل اسکودار در یک جزیره‌ی کوچک و در تنگه‌ی بسفر قرار دارد. نخستین استفاده از این محل برای ساخت برج به قرن پنجم میلادی بازمی‌گردد که حاکم یونانی منطقه به‌منظور کنترل کشتی‌هایی که از تنگه بسفر عبور می‌کردند و جمع‌آوری مالیات و عوارض عبور، برجی در این محل احداث کرد.
▪️ «برج دختر» طی قرون مختلف برای اهداف بسیار متفاوتی مورداستفاده قرار گرفت، ازجمله به‌عنوان مرکز جمع‌آوری مالیات کشتی‌های تجاری، برج دفاعی و فانوس دریایی. در دوران اپیدمی بیماری وبا هم به یک بیمارستان مخصوص قرنطینه و ایستگاه رادیویی تغییر یافت.
▪️ جدا از تاریخچه‌ی آن، برج دختر در استانبول موضوع چند افسانه نیز بوده است. یکی از این افسانه‌ها این است که، طالع بینی به پادشاه بیزانسی گفت که دخترش در اثر نیش زدن مار خواهد مرد. برای محافظت از او، پادشاه دخترش را به برج دختر می‌فرستد تا در آنجا از گزند هر ماری در امان باشد. بااین‌وجود، ماری در جعبه‌ی یکی از هدایا تولد شاهزاده مخفی شده بود، به جزیره راه یافت و دختر پادشاه بعد از نیش زدن مار درگذشت.
▪️ اکنون در این محل، یک کافه رستوران وجود دارد که در آن غذاهای سنتی ترکیه‌ای و بین‌المللی سرو می‌شود. هزینه غذاهای ارائه‌شده در منوی این رستوران چندان گران نبوده و البته چندان ارزان هم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس