فهرست مطالب

ده جنایت فجیع جنگی متحدین در جنگ جهانی دوم

131054668 11n - ده جنایت فجیع جنگی متحدین در جنگ جهانی دوم

همان طور که گفته اند، تاریخ توسط پیروزمندان نوشته می شود. این جمله کاملا در مورد جمگ جهانی دوم صدق می کند. اگر چه خیلی از مردم، متحدین را قهرمان می پدارند اما در این مقاله گوشی از جنایت های بسیار فجیع و هولناک آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. خیلی ها بر این باورند که جنایات متحدین از تمامی جنایت های تمام دوران و حتی از جنایات نازی ها هم بدتر است. در هر صورت جنایات در هر شرایطی جنایت است. در طول جنگ جهانی به میلیون ها زن تجاوز جنسی شد و عده ی زیادی آواره شدند.

۱- بمباران هوایی غیر نظامیان:

در طول جنگ تقریبا تمامی کشورهای متحدین بر سر مردم بی گناه بمب ریختند. بیشتر کشورها از این تاکتیک به عنوان جنگ روانی و تضعیف روحیه طرف مقابل استفاده می کردند. در سال آخر جنگ، نازی ها، شهرهایی را که از دست می دادند بمباران می کردند.

۲- عملیات شکنجه در زیر آب:

 

مدارکی وجود دارد که آلمانها از شمال شرق در حال حمله به آمریکا بودند. قایق هایی که شامل بمب های انفجاری بود. آمریکا و کانادا تعدادی زیر دریایی و چهار هواپیمای بمب افکن را با خنثی کردن این حمله به سمت نیروهای نازی فرستادند. در این حمله بیشتر نازی ها کشته شدند ولی تعدادی به اسارت گرفته شدند. شکنجه ی نیروهای ایالات متحده به قدری خشن و وحشت آور بود که یکی از افسران اسیر شده، برای رهایی از شکنجه ها دست به خودکشی زد.

۳- قفس های شکنجه در لندن:

 

قفس های شکنجه در لندن یکی از دهشتناک ترین مکان های شکنجه در طول جنگ بود، اما کمتر کسی از اسرار و وجود آن خبر دارد. قفس های بسیار مخوف برای شکنجه، گرسنگی و آزار و اذیت. تقریبا تمام شکنجه های موجود در طول جنگ در این مکان امتحان شده است. تقریبا هیچ فردی از این اردوگاه و قفس هایش زنده برنگشت. دولت بریتانیا هیچ گونه مسئولیتی را در قبال کشته های این زندان نپذیرفت.

۴- ذبح کردن افراد غیر نظامی در کوچفسکی:

 

این کشتار که به ذبح کوچفسکی معروف است، در ماه می ۱۹۴۵ اتفاق افتاد. در این کشتار تعدادی از نیروهای اسلوونی و خانواده هایشان توسط چریک های یوگوسلاوی مورد شدید ترین جنایات جنگی قرار گرفتند. در این دوره بیش از دوازده هزار نفر به درون غارها و شکنجه گاه فرستاده شدند و بیشترشان با بمب منفجر شدند.

۵- قتل عام افراد در داچائو:

 

سربازان آمریکایی که به این منطقه برده می شدند شاهد کشتار بی رحمانه ای توسط هم قطاران خود بودند. گفته می شود از جسدهای افراد اعدامی، کوه های بسیار بزرگ ساخته می شد. بیشتر اعدامی ها از افراد نیروهای اس اس ( SS ) بودند. بیشتر سربازان نازی به نوبت به سمت دیواری برده می شدند و در دسته های ۵۰ تایی اعدام می شدند.

۶- تجاوز و جنایات چینی ها در جنگ:

 

خیلی ها بر این باورند که جنگ ژاپن یکی از بی رحمانه ترین جنگ ها در طول تارخ است. اما مدارک موجود نشان می دهد چینی ها نیز در جنگ مرتکب شدید ترین جنایات شدند. ژاپنی ها محکوم به نسل کشی در این جنگ هستند ولی هیچ  گاه کسی از جنایات چینی ها سخن نگفت. با اینکه در جنگ اتفاقات ناگوار زیاد می افتد، اما دولت ها هیچ گاه مدارک جنایات جنگ را منتشر نمی کنند. عکس بالا توسط جان سیمون گرفته شده است و گوشه ای از جنایات جنگ را به تصویر می کشد.

۷- کمپ های زندانیان در ایالات متحده:

 

آمریکا در جنگ جهانی بیش از نوزده اردوگاه و کمپ برای اسیران جنگی درست کرد. ایالات متحده این زندانیان را در بدترین شرایط ممکن نگهداری می کرد. از آنان به مانند برده کار می کشید و بیشتر این زندانیان از گرسنگی می مردند. طبق مدارک موجود بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در این زندان ها جان خود را از دست دادند. این جنایت ها در سالهای بعد از جنگ و در دادگاه بین الملی وین به عنوان “جنایات جنگی” مطرح شد، اما با نفوذ آمریکا پرونده در سکوت کامل کنار گذاشته شد.

۸- عملیات اور لورد ( Operation OverLord )

 

هنگامی که نیروهای متحدین در نبرد نورماندی پیروز شدند، یک مشکل بزرگ پیش رویشان قرار گرفت. با نیروها و اسرای متفقین چه باید می کردند؟ نیروهای متحدین به جای بردن آنها به کمپ اسرا و آورگان آنها را به راحتی اعدام می کردند. جنایات متحدین به اینجا ختم نشد. آنها با فرستادن نیروهای مقابل بر روی مین، مناطقی را که فکر می کردند آلوده باشد، از مین پاکسازی می کردند.

۹- استفاده از سلاح اتمی:

 

بمباران دو شهر ناگازاکی و هیروشیما یکی از فجیع ترین جنایات طول تاریخ به شمار می رود. میلیون ها کشته و آواره در جنگ جهانی اتفاق افتاد. زنان هنوز در این دو شهر بچه های ناقص الخلقه به دنیا می آورند. شهر با خاک یکسان شده بود و کمتر کسی توانست از این منطقه جان سالم به در ببرد.

۱۰- تجاوز وحشیانه روس ها به زنان:

 

بعد از سقوط برلین، آلمان غرق در فساد شد. میلیون ها نفر از نیروهای بیگانه در آلمان حضور داشتند. هرج و مرج و بی قانونی تمام این کشور را فرا گرفت. مدارک نشان می دهد که نیروهای شوروی، به بیش از دو میلیون زن آلمانی تجاوز کردند و ۲۴۰۰۰۰ هزار زن و کودک را کشتند. این تجاوز، بزرگترین هتک حرمت تاریخ به شمار می رود. به برخی زنان تا صد بار تجاوز شد.

نیروهای شوروی خود را پیروز میدان می دیدند. فاتحان بی رحمانه به زنان تعرض می کردند و زنان زیادی ناخواسنه باردار شدند. به جز نیورهای شوروی، سربازان ایالات متحده ۱۱۰۰۰ و نیروهای فرانسه ۱۵۰۰ مورد تجاوز به زنان را مرتکب شدند.

جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی جنایت جنگی
ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.