فهرست مطالب

رازهای باستان

پنج راز حل نشده از دنیای باستان

worksofancienttimes 119746 640x400 - رازهای باستان

رازهای باستان

۱- مومیایی که جیغ می کشد:

مومیایی که جیغ می کشد - رازهای باستان

مومیایی که جیغ می کشد

جسد این مومیایی در سال ۱۸۸۶ کشف شد. گفت می شود که این مومیایی مربوط به یکه از فرعون های مصر باستان می باشد. این مومیایی، معروف به مومیایی رنج کشیده است. هنگامی که به صورت آن نگاه می کند، رنج و مشقت بسیاری را در صورت آن مشاهده می کنید.

باب آریل یک باستان شناس در دانشگاه “لانگ آیلند” می گوید: “چهره ی دردناک این مومیایی دو دلیل می تواند داشته باشد. یک قاتل آن است. احتمالا قاتل، فردی بوده که بسیار مورد علاقه ی فرد کشته شده بود و یا او را دوست داشته و اصلا فکرش را نمی کرد که توسط او کشته شود. نظر دم من این سات که قاتل این فرد بسیار سنگ دل بوده و در کمال خونسردی جسد را زنده زنده مومیایی کرده است. مقتول از شدت وحشت و ترس جان خود را از دست داده و همچنان شوک در چهره ی او و حتی بعد از مرگش قابل مشاهده است.

رد سال ۲۰۰۸ مستندی از شبکه نشنال جئوگرافیک پخش شد و در آن مدارکی را نشان دادند که گفته می شود این جسد متعلق به پسر رامسس سوم، یعنی پنته وره است.

مدارکی دگیر وجود دارد که نشان می دهد که این مومیایی قصد داشت پدر خودش را بکشد. اما پدر نقش او را فهمید و زودتر اقدام کرد و پسرش را در خواب کشت. مدارکی دیگری نیز وجود دارد که مادرش او را با سم کشت. و درد در صورت این مومیایی همان سم است که چهره ی او را اینگونه ساخته است.

نتایج سی اتسکن بر روی فک پایینی او نشان می دهد که سرش در لحظه مرگ به سمت عقب کشیده شده و این یعنی در لحظه ی مرگ هیچ گونه درگیری فیزیکی بین قاتل و مقتول رخ نداده است.

۲-چراغ هایی که همیشه روشن هستند:

lamps - رازهای باستان

چراغ هایی که همیشه روشن هستند

در قرون وسطی تعدادی چراغ کشف شد که بدون اینکه از سوختی استفاده کنند پیوسته روشن بودند. معمولا این چراغ ها در قبرستان های مقبره ها یافت می شد و انسان های گذشته بر این باور بودند که این چراغ ها، ارواح انسان ها را بعد از مرگ هدایت خواهدکرد.برخی از این مقبره ها، سالها بعد کشف و درهایش باز شد. اما نکته جالب چراغ های همیشه سوزان بود. انسان ها در دو سه قرن گذشته شروع به نابود کردند این نوع مقبره ها کردند، زیرا باور داشتند که در این مکان ها، شیطان و نیروهایش زندگی می کنند.

برخی این چراغ ها را به یهودیان و انجمن مخفی آن ها ربط می دهند. فردی فرانسوی به نام جشلی معتقد بود که یهودیان، سالها قبل الکتریسیته را کشف کرده و داستان این چراغ ها به آنها مربوط می شود. او باور داشت که این نورها با نیروی الکتریسیته و برق کار می کند. اما همچنان این معما سر به مهر باقی می ماند و ما نمی دانیم که این چراغ ها چگونه و برای قرن ها روشن می ماند.

۳- بانوی تخت میخی:

بانوی تخت میخی - رازهای باستان

بانوی تخت میخی

بانوی تخت میخی، نام یکی از اسرار آمیزترین کشفیات در طول تاریخ است. قدمت این اثر به ۱۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد. موسیمو ویداله، دیرینه شناس نعروف ایتالیایی صحت این اثر کهن را تایید کرده است. این شی، شبیه یم قایق است. عده ایبر آن سوار اند. جلوی آن شبیه سر گاو است. بیش از پانزده نفر سوار آن هستند و قسمت های مختلف آن با رنگ های زرد و سیاه رنگ آمیزی شده است.

مردان و افراد مذکر علائم خاصی بر گردن دارند. باستان شناسان و مورخان معتقدند که اینها زنجیر هستند و بانوی میخی صاحب آنها بوده و آنها برده ی او بودند. هنوز اسرار زیادی پشت این اثر نهفته است. ریشه و مکان اصلی یافتن این شی مشخص نیست.

۴- بنای باستانی زیر دریای گالیله:

بنای باستانی زیر دریای گالیله - رازهای باستان

بنای باستانی زیر دریای گالیله

در سال ۲۰۰۳، دانشمندان به طور اتفاقی بنایی را در زیر دریای گالیله پیدا کردند. ساموئل مارکو یک اقیانوس شناس، به سی ان ان گفت که در این بنا اسرار بسیار زیادی را کشف کرده اند. او می گوید که این مکان آسایشگاهی برای سربازان بوده که مرور زمان آب اقیانوس آن را احاطه کرده است. این بنا از سنگ چخماق درست شده است . بیش از هفتاد متر ارتفاع دارد. برای مورخین بسیار جای سوال است که این سنگ ها چگونه و به چه وسیله ای به درون اقیانوس برده شده است.

بیش از ۵۴ میلیون کیلوگرم سنگ در ساخت این بنا استفاده شده است. تخمین زده می شود این بنا بین ۲۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ هزار سال قبل ساخته شده است.

دنی نیدال یک باستان شناس می گوید:” من باور دارم که این بنا بار یمراسمات مذهبی استفاده می شده؛ این بنا، با سایر ساختمان هایی که در آن نزدیکی ساخته شده است شباهت های بسیار زیادی دارد.

۵- تونل های بایا:

تونل های بایا - رازهای باستان

تونل های بایا

۲۰۰۰ هزار سال پیش معبد بایا، یک مقصد بسیار محبوب در روم بود. از آن بنای باشکوه امروز فقط خرابه ای اسرار آمیز باقی مانده است. در سال ۱۹۶۰، رابرت پیگات و کیت جونز، تصمیم گرفتند که در این خرابه ها دست به اکتشاف بزنند. بعد از مدتی جستجو، آنها تونل بسیار عجیبی را کشف کردند. این تونل بسیار نازک بود و بوی گازهای آتش فشانی به شدن در آن حس می شد.

جونز کشف کرد که ابتدای این تونل در هر شرایطی رو به طلوع آفتاب است. در این طول هیچ اثری از چراغ و یا مشعل نبود. طراحی آن به صورتی بود که همیشه مخفی بماند.  این دو باستان شناس، دستگاه تصویه هوای خاصی که در طول تونل نصب شده بود را نیز کشف کردند. اما هنگامی که به انتهای تونل رسیدند. اکتشافات اصلی تازه شروع شده و رازهای بسیاری جلوی این دو دانشمند قرار گرفت. در انتهای تونل، یک کانال آب داغ وجود داشت که سنگ هایی از آن برون زده بود.

هنگامی که آن دو  به دنبال رای برای رسیدن به آن سنگ ها بودند، ناگهان آن سنگ ها در تاریکی ناپدید شدند. در سال ۱۹۶۵ کشف شد که در زیر این بنا یک کوه آتش فشان نیمه فعال قرار دارد.

اما چگونه مردم باستان این بنا را بروی آتش فشان ساخته اند؟ این سنگ ها چگونه ناپدید شد؟ اسارا پشت پرده ی آن چیست؟

اینها سوالاتیست که هنوز کسی نتوانسته به آن پاسخ دهد.

 

 

ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.