فهرست مطالب

راهنمای سفر به ونیز

ایتالیا یکی از کشورهای حوزه اروپا یا همان قاره سبز می باشد ، این کشور دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی هنر بسیاری می باشد ، یکی از شهر های مهم این کشور که در شمال آن قرار گرفته است و به عنوان جزیره شناخته میشود شهر زیبای ونیز می باشد ، ما در این پست تمام آنچه که شما برای سفر به ونیز نیاز دارید را در قالب یک پست با اسم ” راهنمای سفر به ونیز ” قرار خواهیم داد . با گروه ایران استرالیا همراه باشید .

همانطور که میدانید کشور ایتالی علاوه بر اینکه جزء اتحادیه اروپا می باشد عضو پیمان شینگن نیز هست و شما برای رفتن به این کشور باید در ابتدا برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنید ، ما پست های قبلی تحت عنوان ” راهنمای اخذ ویزای توریستی ایتالیا ” ” ویزای شینگن چیست ” تمام مراحل اخذ ویزای این کشور را به صورت کامل توضیح داده ایم ، این مطالب را از دست ندهید  .

راهنمای سفر به ونیز

بعد از اخذ ویزای توریستی ایتالیا ، و ورود شما به این کشو ، ما تصیه میکنیم که اگر قصد سفر کردن به جزیره زیبای ونیز را داشتین حتما وقت گذاشته و این پست را تا انتها مطالعه کنید .

شما در این پست موارد زیر را میخوانید :

• اطلاعات ضروری
• آب و هوای شهر پیزا
• بهترین زمان سفر به پیزا
• هزینه های سفر به پیزا
• چگونه صرفه جویی کردن در سفر به این شهر
• جاذه های گردشگری و توریستی شهر ونیز

اطلاعات ضروری :

همانطور که میدانید زبان رسمی کشور ایتالیایی ، ایتالیایی می باشد ، و واحد پول آنها یورو می باشد ، اختلاف زمان بین تهران و ایتالیا 2 ساعت و نیم عقب تر می باشد ، برق شهری در ایتالیا 230 ولت و 50 هرتز می باشد ، کد این کشور +36 یا همان 0039 و شماره تلفن اضطراری 112 می باشد و فرودگاه بین المللی آن فرودگاه بین المللی مارکوپولو ونیز می باشد .

توجه داشته باشید قبل از سفر به ایتالیا حتما تبدیل پیریز زیر رو با خود ببرید .

 

pizzacity - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

وضعیت آب‌ و‌ هوا

در شهر ونیز به دلیل نزدیک بودن به دریای آدریاتیک این شهر دارای آب و هوای ملایم و خنک می باشد ، در کل می توان گفت ونیز دارای آب و هوای معتدل قاره ای می باشد ، زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرمی دارد.

فصل سرما یا زمستان از ماه دسامبر شروع و در اواسط فوریه به پایان میرسد ، و همچنین سردترین ماه های سال در این شهر زیبا ماه ژانویه و دسامبر است تا حدی که احتما یخبندان ملایمی هم وجود دارد . اگر در ماه مارس به این شهر سفر کنید نباید از دیدن مه در این شهر تعجب کنید . کمترین دما در این شهر  منفی 5 درجه می باشد و تقریبا هرساله در این شهر برف می باشد و لی میزان و شدت این برف زیاد نیست .

فصل بهار از ماه مارس شروع میشود و تا ماه مه ادامه دارد . در این فصل آب و هوا بسیار ناپایدار می باشد و معمولا بارندگی زیادی اتفاق می افتد .

فصل تابستان از ژوئن تا آگوست ادامه دارد و معمولا هوا آفتابی می باشد . بالاترین دمای هوا در این شهر به 35 درجه بالای صفر میرسد .

فصل پاییز از سپتامبر تا نوامبر است و آب و هوای بسیار مطبوعی دارد و کم کم هوا به سمت سرد شدن میرود .

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای سفر به ونیز از سپتامبر تا ماه نوابر می باشد دراین زمان گردشگران تقریبا ونیز را ترک کرده اند ، البته در این زمان آب و هوا کمی سرد میشود توجه داشته باشید که اگر در این فصل به شهر ونیز میخواید سفر کنید لباس گرم با همراه خود داشته باشید . در این زمان هزینه هتل ها به دلیل خلوتی هر چه بیشتر کمتر می باشند . فصل بهار آب و  هوا بسیار مطلوب می باشد . فصل تابستان ، شلوغ و به دلیل حضور گردشگران زیاد نرخ هتل ها هم بسیار بالا است .

از سپتامبر تا نوامبر : ونیز در فصل پاییز تقریبا خالی از گردشگر می‌شود

از دسامبر تا فوریه : زمستان ونیز سرد است ولی کارناوال ونیز در فوریه برگزار می‌شود

از مارس تا مه : این فصل یکی از زیباترین فصل‌های سال در ونیز است

از ژوئن تا آگوست :شلوغ‌ترین فصل ونیز است و هر جایی که می‌روید پر از گردشگر است.

هزینه‌های سفر و راهنمای سفر به ونیز

هزینه‌ی اقامت در هاستل

در قسمت اصلی جزیره ونیز میتوان با قاطعیت گفت که هیچ اقامتگاه ارزانی وجود ندارد ولی در نواحی اطراف قسمت اصلی شما میتوانید هاستل های ارزانی پیدا کرد برای هر کدام شبی بین 10 الی 15 یورو پرداخت کنید . ولی اگر قصد اقامت در شهر را دیرید باید برای خاستل بین 30 تا 50 روزو پرداخت کنید . برای یک اتاق اختصاصی و دونفر همراه با وایفای رایگان باید شبی 70 یورو پرداخت کنید .

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان

اگر به دنبال هتل و اتاق ارزان قیمت می باشد میتوانید در حومه شهر با شبی 65 یورو و همین کیفیت اتاق در مرکز شهر را با شبی تقریبا 2 برابر قیمت میتوانید اقامت کنید . بهترین سایتی که در این زمینه درحال کار کردن در این زمینه و رساندن خدمات به مسافرین می باشد سایت Airbnb می باشد .

ماینگین هزینه‌ی غذا

دقت کنید که خوردن غذا در ونیز بسیار گران قیمت می باشد .اگر دوست دارید در ونیز غذا بخورید دقت کنید بهتره وعده غذا را به وعده ناهار موکول کنید چرا که غذاهای ویژه منو ناهار کمتر از 20 یورو خواهد بود . دقت کنید که برای خوردن یک وعده شام باید بین 35 تا 50 یورو هزینه کنید ، البته میتوانید مغازه هایی را پیدا کنید که به شما پیتزا و اسنک هم میدهند .شما میتوانید با پرداخت 60 تا 70 یورو و چرخیدن در بازارهای قدیمی مواد خوراکی مورد نیاز برای یک هفته را تهیه کنید ، البته این به این منظور هست که خودتان باید آشپذی کنید .

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

شهر ونیز یک شهر بسیار مناسب برای افرادی هست که به پیاده روی علاقه دارند ، در این شهر شما میتوانید در همه جای این جزیه قدم بزنید و یا از تاکسی های آبی استفاده کنید ، با پرداخت تنها 2 یورو میتوانید سوار گوندولا شوید . برای رفتن به مسیر های دورتر بهتره از اتوبوس های آبی استفاده کنید ، که اسم این اتوبوس های واپورتو هست . کرایه این سواری 7/5 یورو ، همچنین شما میتوانید 20 یورو یا 60 یورو بدهید و به ترتیب بلیط های یک هفته تا یک ماه رو تهیه کنید .

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۴۰ تا ۸۰ یورو :  البته اگر همه حداقل ها را رعایت کنید ، یعنی در یک هاستل با وعده های ارزان قیمت و بیشتر مسیرها با پای پیاده باشد.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

• در میدان سن مارکو غذا نخورید

• پیاده‌روی کنید

• بلیط‌های چند روزه بگیرید

• کارت گردشگری ونیز بگیرید

• آب معدنی نخرید

• در تورهای پیاده‌روی رایگان شرکت کنید

• کوچ سرفینگ را امتحان کنید اقامتگاه‌ها در ونیز بسیار گران هستند. اگر می‌خواهید به میزان قابل توجهی در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید، در سایت کوچ سرفینگ کسی را پیدا کنید که رایگان در خانه‌ی خود از شما میزبانی کند.

جاذبه‌های گردشگری

شهر ونیز جزء آن دسته از شهر ها میباشد که وقتی ، پا در آن میگذارید تصمیم بگیرید که از کجا برای دیدن شروع کنید . شما در این شهر میتوانید با پای پیاده بدون آنکه متوجه خستگی و یا گذر زمان بشوید ساعت ها در شهر و کوچه قدم بزنید ، در این شهر نگرانی از بابت گم شدن نداشته باشید هرجای این شهر باشید میتوانید مسیر خود را به سمت کانال بزرگ و میدان اصلی شهر یعنی میدان سن مارکو پیدا کنید .

شما این شهر را میتوانید به 6 قسمت تقسیم کنید که هرکدام از این قسمت ها حال و هوای مخصوص به خودشون رو دارند . بطور مثال منطقه سن مارکو با 3 کانال احاطه شده و منطقه مرکزی محسوب میشود ، منطقه سن پولو در اطراف پل ریالتو در کنار کانال بزرگ از شمال به جنوب منطقه دورسودورو قرار دارد که منطقه پر از موزه و با جمعیت توریست بیشتر نسبت به باقی منطقه ها .

با ما همراه باشید تا باهم به بررسی بیشتر و جزء به جزء ونیز بپردازیم . راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

کلیسای جامع سنت مارک St. Mark’s Basilica

stmarksbasilica - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

کلیسای جامع سنت مارک یا بازیلیکای سن مارکو ، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین جاذبه های قدیمی موجود حال حاضر در ونیز می باشد علت محبوب بودن این کلیسا ساخته شدن با هنر بیزانسی و موزائیک های تزئینی و نمای طلاکاری شده می باشد . علاوه بر نمای خارجی این کلیسا ، نمای داخلی نیز بسیار دیدنی و پر از آثارهای هنری چشم گیر می باشد ، در ساختن این کلیسا بیش از 2 هزار سنگ قیمتی جواهر و… بکار رفته است

میدان سنت مارک

cantmark - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

اگر در شهر زیبای ونیز به دنبال محلی میگردین که بسیار چشم نواز باشد و مردم در آن دور هم جمع شوند بهترین محل برای این گردهمایی منطقه سنت مارک و اطراف آن و همین میدان بزرگ است . این منطقه علاو بر گردهمایی برای خرید و گشت گذار بسیار مناسب می باشد . به همین دلیل بسیاری از گردشگران وقت زیادی را در این متطقه در کافه ها و رستوران ها ی مشرف به کلیسای زیبای سنت مارک میگذرانند . اگر به دنبال چشم انداز واقعا بینظیری هستین به بالای برج ساعت کلیسا بروید . راهنمای سفر به ونیز

قصر دوک (Palazzo Ducale) و پل آه

palazzoducale - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

معمولا همه ی گردشگرانی که به ونیز سفر میکنند در کنار نمای بینظیر قصر دوک عکسی به عنوان عکس یادگاری میگیرند .سبگ معماری این کاخ ، سبک گوتیک ونیزی می باشد . این قصر یکی از نشانه های مهم شهری ونیز و شمال ایتالیا محصوب میشود .در سال 1935 این قصر به عنوان موزه بازگشایی شد و همچنین در گذشته  این قصر محل سکونت دوک ونیز و بالاترین مقام ونیز بوده است .

پل آه ، یک پل سرپوشیده می باشد که قصر دوک را به زندان “Prigioni Nuove” متصل میکند . ، “پل آه” را نخستین بار لرد بایرون در قرن 19 به اسم “Bridge of Sighs” نامید دلیلش هم این بود که ، آخرین باری بود که از روزنه های این پل متهمان قبل از ورود به زندان میتوانستن شهر ونیز را ببینند . بازدید از این پل برای عموم آزاد نیست و حتما باید با تورهای اختصاصی به دیدن این پل بروید  .

کانال بزرگ

canal - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

کانال بزرگ ونیز یکی از مهمترین بندرگاه های عبور ومرور ونیز می باشد که قسمت های مختلفی از شهر را به هم متصل میکند . دز طول 3/9 کیلومتری این کانال چهار پل را به هم متصل میکند .

کانال بزرگ ونیز، مهم‌ترین گذرگاه این شهر است که میدان سن مارکو، پل ریالتو و قسمت‌های مختلف ونیز را به هم متصل می‌کند. در طول ۳/۸ کیلومتر این کانال چهار پل وجود دارد. گوندولاها از زیر این پل‌ها می‌گذارند و تعدادی از مهم‌ترین قصرهای شهر روبه کانال قرار دارند. این کاخ‌ها به سبک گوتیک ونیزی و رنسانس ساخته شده‌اند و نمای بی‌نظیر آنها رو به آب قرار گرفته است. یکی از رمانتیک‌ترین و بهترین تجربه‌هایی که در ونیز خواهید داشت، گاندولا سواری در شب‌های ونیز است؛ تجربه‌ای که معمولا گردشگران ونیز آن را از دست نمی‌دهند.

پل ریالتو

rialtio - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

این پل زمانی تنها پل روی کانال بزرگ می باشد این پل در سال 1588 ساخت شد و 150 سال بعد خراب شد ، این پل دو خیابان بزرگ و شلوغ و تعدادی مغازه را در خود جای داده است . این پل یکی از مهمترین گذرگاه های شهر است . در انتهای این پل کلیسای سن بارتولومئو قرار دارد و در طرف دیگر آن یک بازار مواد غذایی شلوغی قراردارد ، شما در این محل میتوانید بهترین و تازه ترین مواد غذایی دریایی را تهیه کنید ، همچنین در خیابان های باریک سن پولو کمی دورتر از بازار مواد غذایی ، بازار و فروشگاه هایی وجود دارد که برای خرید کردن سوغات و صنایع دستی خرید کرد . در این منطقه رستوران های خلوت تری نسبت به میدان سن مارکو برای صرف غذا پیدا کنید .

اسکولا گرانده دی سن روکو (Scuola Grande di San Rocco)

scuolagrandedisanrocco - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

این بنای بسیار بزرگ با سنگ مرمر سفید در سال 1515 تا 1560 ساخته شده است . نقاش معروف ونیزی به نام “تینتورتو” این بنا را طراحی کرده است . اولین آثار هنری این سازه مربوط به سال 1564 تا 1576 مربوط به تالار آلبروژ بازمیگردد . سقف را به راحتی با آینه هایی که  تعبیه شده است میتوانید ببینید

کاخ سانتا سوفیا (Ca’ d’Oro)

cadoro - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

این کاخ معروف به کاخ طلایی می باشد به دلیل طراحی ها و حکاکی های ظریف روی سنگ های این بنا . به جرئت میتوان گفت که این بنا یکی از دیدنی ترین بناهای ونیز است . معماری این بنا گوتیک ونیزی است . این ساختمان نشان دهنده سبک زندگی  مجلل در قرن 15 و 16 میلادی است ، همچنین میتوان آثار نقاش های معروفی از جمله برنینی و ون دایک در این مزه نگه داری میشوند .

جزایر مورانو و بورانو

moraborailand - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

جایر مورانو میزبان کارگاه های شیشه گری سنتی مشهوری در ونیز می باشد ، برای سفر به این جزایر بدون سر زدن با اتوبوس های آبی کامل نمیشود . شروع کار این کارگاه های در قرن 13 آغاز شد . یکی از عجایب شیشگری در شهر ونیز این می باشد که راز و رمز آن فاش نمیشود و فقط برای هنرمندان بعدی انتقال پیدا میکند  ، اگر در آن زمان راز و رمز شیشگری فاش میشد ، آن فرد به زندان منتقل میشد .

امروزه در اطاف کانال های آبی این جزیره نمایشگاه های زیادی وجود دارد ، که میتوان در آن شاهد بهترین آثار شیشه گری از دوران رم تا قرن بیستم است .

جزیره بورانو یک جزیره کوچک ماهیگیری است ، که تمام خانه های در آن رنگارنگ است ، یکی از هنرهای این منطقه توربافی است .

موزه‌ی هنر مدرن پگی گوگنهایم Peggy Guggenheim Collection

peggyguggenheimcollection - راهنمای سفر به ونیز

راهنمای سفر به ونیز

مجموعه آثار هنرمند به همین اسم در خانه شخصی سابق در کنار کانال بزرگ قرار دارد . تفاوت این موزه با دیگر موزه های ایتالیا این میباشد که در این موزه شما میتوانید آثار هنری قرن 20 ایتالیا را در آن مشاهده کنید .

 

نویسنده : احسان سیاف زاده

 

 

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.