فهرست مطالب

راهنمای سفر به پیزا

بعد از اخذ ویزای توریستی حوزه شینگن و یا به اعبارت دیگر اخذ ویزای توریستی ایتالیا شما وارد خاک ایتالیا میشود. یکی از جاذبه های شهر ایتالیا سفر به پیزا می باشد ، که ما در این پست راهنمای سفر به پیزا  را آماده کرده ایم .

با گروه ایران استرالی ( چاوش جهان سیر ) همراه باشید .

پیزا شهری در توسکانی ایتالیا می باشد  این شهر به دلیل وجود برج پیزا دارای شهر خاصی میباشد البته این شهر دارای 20 بنای تاریخی دیگر شامل کلیسا ها ، کاخ ها ، پل ها می باشد که در ادامه پست راهنمای سفر به پیزا برای شما شرح خواهیم داد .

پس از خواند این پست شما دارای اطلاعات زیر خواهید شد :

• اطلاعات ضروری
• آب و هوای شهر پیزا
• بهترین زمان سفر به پیزا
• هزینه های سفر به پیزا
• چگونه صرفه جویی کردن در سفر به این شهر
• جاذه های گردشگری و توریستی شهر پیزا

 

اطلاعات ضروری که باید آن ها را بدانید : 

اختلاف زمانی و ساعتی کشور ایتالیا با تهران و ایران 2 ساعت و نیم عقب تر می باشد ، زبان رسمی ایتالیایی می باشد ، واحد پول آنها یورو می باشد. کد کشور +39 ، شماره تماس اضطراری 112 جهت رانندگی راست . برق شهری برق شهری در ایتالیا ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است. دوشاخه‌ها و پریزها از نوع F  و L است که در ادامه تصویر آن را مشاهده می‌کنید.

راهنمای سفر به پیزا

pizzacity - راهنمای سفر به پیزا

وضعیت آب‌ و‌ هوا

در شهر پیزا آب و هموا بطور کلی گرم و معتدل و استوایی مرطوب و مدیترانه است . در گرمترین ماه سالی یعنی ماه جولای دمای هوا به 23 درجه و در سردترین هوا یعنی ماه ژانویه دمای هوا به 7 درجه بالای صفر میرسد و مرطوب ترین ماه سال هم اکتبر می باشد  .پس میتوان به این نکته اشاره کرد که شهر پیزا دارای زمستان های ملایم و تابستان های گرمی می باشد . . همچنین بیشترین بارش ها در فصل پاییز رخ میدهد .

با توجه به موارد ذکر شده در بالا تمام  تمام فصول سال برای سفر به ایتالیا و مناسب می باشد .

هزینه‌های سفر

یکی از مهمترین عوامل در راهنمای سفر به پیزا هزینه های سفر می باشد پس در ادامه با ما همرا ه باشید :

هزینه‌ی اقامت در هاستل

برای اقامت در هاستل ها باید به چند نکته توجه کنید اگر در فصل های شلوغ به پیزا سفر کنید برای یک تخت در هاستل ها 5 تا 7 تخته باید مبلغ 25 الی 35 یورو پرداخت کنید همچنین اگر ماه های خلوت به این شهر زیبا سفر کنید برای همین تخت ها شبی 16 یورو و برای یک شب اتاق خصوصی در هاستل ها در ماه های شلوغ 70 و در ماه های خلوت 50 یورو پرداخت کنید .

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان

برای اقامت در هتل ها با حداقل ستاره ( 2 ستاره ) شما باید 27 یورو شبی پرداخت کنید که توی این اتاق ها حداقل امکانات رو دارین که شامل یک حمام خصوصی برای شماست . معتبر ترین سایت برای یافتن این نوع هتل های سایت Booking.com . همچنین شما میتوانید برای مدت اقامت خود در این سفر اقدام به رزرو اتاق های اشتراکی کنید که معتبر ترین سایت برای این امر Airbnb.com می باشد ( شروع قیمت از 16 یورو شبی می باشد ) . همچنین شما میتوانید اقدام به رزرو یک اتاق در یک آپارتمان کنید که هزینه آن شبی 40 یورو می باشد . فقط باید توجه داشته باشید که مبلغ این اتاق ها در فصل های شلوغ کمی بیشتر و تا حدود دو برابر بالا میرود .

هزینه‌ی خورد و خوراک

هزینه یک وعده غذای خوب در ایتالیا بسیار بالا در می آید ، پس اگر در پی آن هستید که هزینه های سفر خود را تا حد امکان پایین بیاورید برای خوردن یک وعده غذایی معمولی می توانید همراه با یک نوشیدنی به یک رستوران معمولی رفته و مبلغ 25 یورو برای هر نفر پرداخت کنید . در مکان های توریستی مثل کلیساها و … باید به این مبلغ 12 یورو اضافه کنید که معادل 37 یورو برای هر نفر پرداخت کنید ، غذاهای سریعتر مثل پیتزا اسنک همبرگر و… برای شما 3 تا 5 یورو هزینه دارد ، غذاهای فست فودی 9 یورو برای شما هزینه خواهد داشت ولی یک وعده غذایی بسیار خوب برای شما محسوب میشود . اگر شما محلی را برای اقامت خود رزرو کرده باشین به جزء هتل ها ، بهتره که 60 یورو برای یک هفته خود وسایل خورد و خوراک تهیه کنید .

توجه داشته باشید که در رستوران ها شما بابت سرویس و نان و سس و.. باید 1 تا 4 یورو پرداخت کنید.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

هزینه بلیط اتوبوس برای هر نفر 1/5 یورو در مسیر های تک سفر هزینه دارد . اگر از باجه های فروش بلیط تهیه کنید 1 یورو هزینه خواهد داشت .

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

• از سفر در تابستان اجتناب کنید
• پیشنهاد نان را در رستوران‌ها نپذیرید
• آب لوله‌کشی بنوشید
• پیتزا و اسنک‌های سبک بخورید
• در سایت کوچ سرفینگ میزبان پیدا کنید
• در تورهای پیاده‌روی رایگان شرکت کنید  

جاذبه‌های گردشگری

پیزا یکی از شهر های بسیار مهم در ایتالیا میباشد که از زمان قدیم مورد توجه رومیان نیز بوده است . علاوه بر بنادر مهمی که در این شهر وجود دارد عوامل دیگری نیز دست به دست هم داده اند تا شهر پیزا جزء یکی از شهر ها مهم در زمینه تجاری ، صنعتی و… باشد . یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در شهر پیزا برج کج پیزا می باشد ولی این تنها آثار باستانی این شهر نیست و دارای کلیسا ها ، برج ها ، کاخ های زیادی می باشد .

 

پیزا، یکی از مهم‌ترین بنادر رومیان بود. عوامل مختلف دست به دست هم داده بودن تا پیزا به یک مرکز تجاری و صنعتی موفق تبدل شود. این موفقیت باعث شد که هنر و معماری پیزا در سراسر دنیا به شهرت برسد. تاریخ پرفراز و نشیب و شخصیت‌ها و هنرمندان مشهور این شهر، باعث شده که امروزه جاذبه‌های گردشگری فراوانی داشته باشد. یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های آن، برج کج پیزا است ولی به غیر از این برج، جاذبه‌های فراوانی از جمله کلیساهای جامع و آثار معماری متعدد دارد.

برج کج پیزا

همه ما از کودکی با اسم برج پیزا آشنا هستیم ، برجی که کج هستش ، این برج یکی از معروفترین برج ها کج دنیا می باشد که قدمت بسیار زیادی دارد و در سال 100 ها هزار نفر به شهر پیزا سفر میکنند تا بتوانند با این برج کج عکس بگیرند ، این برج در کنار کلیسای جامع پیزا قرار داد ، در سال 1173 این برج پایه ریزی شد برای ساختن ، در زمان ساختن برج تا طبق سوم همه چیز طبق روال پیش رفت تا اینکه برج از قسمت جنوبی شروع به کج شدن کرد ، معماران و مهندسان آن زمان برای حل کردن این مشکل وزن قسمت شمالی را افزایش دادن ، ولی باز هم موفق نبودن ، در نهایت ساختن برج را متوقف کردن تا 100 سال بعد این بنا دوباره شروع به آماده شدن کرد .

این برج تا سال 1990 باز بود و گردشگران میتوانستد با ورود و طی کردن پلکان مارپیچ به بالای برج میرسیدن ، که طی سالیان زیاد باعث شد درجه شیب این برج بیشتر شود و معماران و مهندسان آن زمان بعد از بررسی های فراوان اعلام کردن که با این روند این برج تا سال 2000 فرو خواد ریخت ، پس در همان سال 1990 ورودی برج پیزا را بستن و شروع به مرمت آن کردن و در سال 2001 دوبار ورود برای عموم باز شد .

pizzatower - راهنمای سفر به پیزا

کلیسای جامع سانتا ماریا (Cathedral of Santa Maria)

یکی از سازه های جذاب و قدیمی و گویای خبره بودن مهندسان و معماران آن زمان این سازه می باشد که در سال 1063 شروع شد و تا سال 1118 ساختن آن به طوانجامید ، با دیدن این سازه شما میتوانید نمونه بارز معماری سبک بازیلیکهای رمانسک رو مشاهده کنید و از آن لذت ببرید . تمام موزاییک ها برای قرن 13 و 14 می باشد . راهنمای سفر به پیزا

 

cathedralofsantamaria - راهنمای سفر به پیزا

تعمیدگاه (Baptistery)

کمی آنطرف طر کلیسای جامع در بخض غربی آن بنایی تبعیدگاه قرار گرفته است ، ساختن این بنا از سال 1153 آغاز شد و حدود 2 قرن به طول انجامید به همین دلیل شما میتوانید سبک های معماری رمانسک به گوتیک رو در آن مشاهده کنید . گنبد مخروطی شکل این بنا روی 4 پایه و 8 ستون قرار گرفته است . تندیس‌های متعددی که حاصل تلاش شاگردان پیزانو بوده، بخش‌های مختلف تعمیدگاه را زینت داده است. راهنمای سفر به پیزا

baptistery - راهنمای سفر به پیزا

موزه‌ی ملی (Museo Nazionale)

همانطور که در ابتدای این پست خدمت شما عزیزان عرض کردیم ، شهر زیبای پیزا در کشور ایتالیا دارای کاخ ها ، کلیسا ها و برج های متعددی می باشد ، یکی از مراکزی که کمتر مورد توجه توریت ها قرار میگیرد موزه ملی این شهر می باشد ، موزه ملی در صومعه سن متیو قرار دارد ، در این موزه شما میتوانید به تماشای مجسمه سازی و نقاشی هنرمندان قرن 12 تا 15 بپردازید ، یکی از بخش های جذاب و مهم که ما همیشه توصیه داریم دیدن آن را از دست ندهید ، تندیس هایی از کلیساهای سزاسز پیزا می باشد که به این موزه انتقال پیدا کرده اند تا از شرایط نامساعد بیرونی در امان باشند . راهنمای سفر به پیزا

museonazionale - راهنمای سفر به پیزا

کلیسا سانتا ماریا دلا اسپینا (Santa Maria della Spina)

کلیسای سانتا ماریا دلا اسپینا، در کرانه‌ی سمت چپ رود آرنو قرار دارد این کلیسا در طول تاریخ یک بار تخریب و مجدد بازسازی شده است ، این کلیسا نسبت به باقی کلیسا ها دارای فضای کوچک و ابعاد کوچکتری می باشد به همین دلیل به آن لقب کلیسای کوچک را داده اند .

در این کلیسا در زمان گذشت تندیس های بسیار زیادی وجو داشته است که به همان دلیلی که در بالا خدمت شما عزیزان عرض شد ، به موزه ملی انتقال داده شد تا از آسیب های احتمالی در امان بمانند ، و نسخه های کپی شده را در این کلیسا قرار داده اند .

santamariadellaspina - راهنمای سفر به پیزا

راهنمای سفر به پیزا

کاخ Palazzo dei Cavalieri

کلیسای Romanica di San Piero a Grado

موزه‌ی Palazzo Blu

کلیسای سانتو استفانو (Santo Stefano dei Cavalieri)

کمپو سانتو (Campo Santo)

موزه‌ی کلیسای جامع یا موزه‌ی اپرای دومو (Museo dell’Opera del Duomo)

همه و همه از مکان های گردشگری هستن که شما میتوانید در شهر زیبای پیزا به دیدن آن ها بروید .

نویسنده : احسان سیاف زاده

منبع

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.