فهرست مطالب

روش های مهاجرت به استرالیا

یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای مهاجرت، استرالیا بوده که به دلایل مختلفی همه افراد را از تمام کشورها به سمت خود جذب می کند. با این که روز به روز روش های مهاجرت به استرالیا تغییر نموده و قوانین سختگیرانه ای در این کشور راجع به مهاجرت گرفته می شود، اما باز هم داستان مهاجرت به استرالیا ادامه دارد. مجله ی گردشگری الی گشت برای آن دسته از افرادی که می خواهند به دلایل گوناگونی وارد استرالیا شده و اقامت این کشور را دریافت کنند، مطلبی پیرامون روش های مهاجرت به استرالیا آماده نموده است. اگر هر یک از شرایط ویژه گفته شده را برای مهاجرت دارید، می توانید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

شیوه های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا یا دیگر کشورها می توان نام برد که لیستی از این روش ها را در زیر خواهیم آورد:

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد | مهاجرت افراد بازنشسته به استرالیا | مهاجرت از طریق خانواده به استرالیا
مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا | مهاجرت کاری به استرالیا | مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مهاجرت با سرمایه گذاری و کار آفرینی | مهاجرت از طریق خرید ملک در استرالیا | مهاجرت با روش پناهندگی به استرالیا
%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA %D8%A8%D9%87 %D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%20copy - روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از طریق تولد در استرالیا

در گذشته به این صورت بود که هر کودکی که در خاک استرالیا متولد می شد، تابعیت این کشور را دریافت می کرد اما امروزه این قانون به قانون تابعیت خون تغییر پیدا کرده است. به این صورت که یکی از والدین باید حتما تابعیت کشور استرالیا را داشته باشند تا فرزند بتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید. در مجموع کسانی که از این طریق می خواهند مهاجرت به استرالیا داشته باشند، شرایط متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر یکی از والدین کودک استرالیایی باشد اما کودک در خارج از خاک این کشور به دنیا بیاید، تا قبل از ۱۸ سالگی می تواند برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

اگر به مدت ۱۰ سال در استرالیا زندگی کنید و فرزند شما هم همین زمان را در این کشور اقامت داشته باشد، پس از ۱۰ سال اقامت استرالیا به فرزند شما داده می شود.

مهاجرت افراد بازنشسته به استرالیا

بسیاری از افراد آرزو دارند که پس از بازنشستگی، در کشور دیگری باقی عمر خود را بگذرانند. استرالیا برای این افراد، ویزای بازنشستگی را ارائه داده است. افرادی که سنی بالای ۵۵ سال داشته باشند و می توانند هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند، می توانند با این روش به استرالیا مهاجرت نمایند. این افراد تنها برای همسر خود می توانند ویزای اقامت به همراه خود بگیرند. این نوع ویزا، از جمله ویزاهای موقت در استرالیا است که اگر می خواهید آن را تبدیل به اقامت دائم کنید، باید از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید. ویزای موقت را بسته به شرایطی که دارید، می توانید تمدید نموده و همچنان در این کشور زندگی کنید.

مهاجرت از طریق خانواده به استرالیا

این نوع شیوه مهاجرت به استرالیا برای افرادی مناسب است که یکی از اعضای خانواده آن ها از قبل، در استرالیا اقامت دائم داشته و هم اکنون می خواهند کل خانواده با هم باشند. به طور مثال اگر شما به عنوان والدین در استرالیا اقامت دارید، می توانید برای فرزند خود برای اقامت ویزای فرزندی را در استرالیا دریافت کنید. همچنین فرزندان ساکن در این کشور، می توانند برای والدین خود ویزای مهاجرتی بگیرند. ویزای ازدواج را می توان زیر مجموعه ای از این نوع ویزا دانست که در ادامه بیشتر به شما معرفی خواهیم نمود.

مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا با ازدواج افراد، دو نوع ویزای ازدواج و ویزای نامزدی برای افراد بسته به شرایطی که دارند، صادر می شود. در این مورد شرایط مالی همسر در استرالیا سنجیده می شود تا در نهایت ویزای اقامت ۲ ساله برای همسر غیر استرالیایی خود را دریافت نماید. ویزای ازدواج استرالیا تنها ۹ ماه به این افراد اجازه می دهد تا پس از مهاجرت به استرالیا، ازدواج خود را در دفاتر رسمی این کشور، به ثبت برسانند. برای این نوع ویزا، امتحان زبان هم گرفته می شود.

یکی از پرطرفدارترین مهاجرت ها به استرالیا: مهاجرت کاری

از دیگر روش های مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر، مهاجرت از طریق تخصص هایی است که دارید. کشور استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل و تخصص های مورد نیاز را ارائه می دهد که اگر شما هم در این زمینه ها مهارت داشته باشید، می توانید برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنید. ویزای کاری که به افراد در این زمینه تعلق می گیرد متفاوت بوده و با شماره هایی مانند ویزای ۱۸۶، ویزای ۱۸۹، ۱۹۰، ۴۸۹، ۱۸۷ و ۴۷۶ معرفی می شوند. هر یک از این ویزاها شرایط مخصوص به خود را داشته و البته بسته به سال اقدام شما متفاوت خواهد بود.

این قوانین و مقررات هر ساله به روز شده و گاهی بعضی از مشاغل (همانند آرایشگری) از لیست مشاغل نیازمندی های استرالیا در سال های اخیر حذف می شوند.

 • در میان انواع ویزای کار استرالیا اگر بتوانید کارفرمایی پیدا کنید که اسپانسر شما شود، می توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایید و این ویزا، ویزای ۱۸۶ نام دارد.

ویزای ۱۸۹ برای افرادی است که برای مهاجرت به استرالیا می توانند امتیازی بالای ۶۵ را دریافت نمایند. این افراد نیازی به اسپانسر نداشته و از امتیازبندی های استرالیا در مورد سن، تحصیلات، سوابق کاری، تسلط به زبان انگلیسی، امتیاز همسر و فرزند و بسیاری دیگر می تواند ویزای شماره ۱۸۹ استرالیا را دریافت نماید.

 • اگر به جز داشتن تمام این امتیازها، اسپانسر هم داشته باشید، ویزای ۱۹۰ استرالیا مناسب شما بوده و به راحتی می توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

ویزای ۴۸۹ به افرادی تعلق می گیرد که بتوانند اسپانسری یک ایالت یا منطقه کم جمعیت یا یکی از بستگان خود را در استرالیا دریافت کنند. با این ویزا به شما اجازه اقامت ۴ ساله در این کشور داده می شود.

همچنین اگر کافرمایی در مناطق کم جمعیت استرالیا تقاضای نیروی کاری شما را داشته باشد، به شما ویزای ۱۸۷ استرالیا تعلق خواهد گرفت.

ویزای شماره ۴۷۶ نیز برای افرادی خواهد بود که از دانشگاه های معتبر درون ایران یعنی دانشگاه های امیرکبیر و دانشگاه تهران مدرک فنی مهندسی دارند و در نهایت می توانند ۱۸ ماه را در استرالیا زندگی نموده و کار کنند. به این شیوه برای پیدا کردن اسپانسر در استرالیا اقدام نمایند.

هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا دوباره ارائه می شود. چرا که تغییر کرده و اگر می خواهید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید، باید حتما اطلاعات خود را در این زمینه به روز نمایید.

%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C %DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C %D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C %D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA %D8%A8%D9%87 %D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7 - روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

در سال های اخیر رتبه و رنکینگ دانشگاه های استرالیا بسیار بالا رفته که نشان دهنده برتری و امکانات ویژه تحصیلی این دانشگاه ها بوده است. دانشگاه هایی مانند دانشگاه ملبورن یا دیگر دانشگاه های معروف این کشور، هم اکنون از نظر دانش و مدارج علمی، جایگاه بالایی داشته که همین موضوع باعث انتخاب استرالیا از طرف دانشجویان دیگر کشورها برای ادامه تحصیل خواهد بود.

با اینکه هزینه تحصیل هم در استرالیا در سال های اخیر بیشتر شده اما مزیت اجازه کار دانشجو به افراد اجازه می دهد تا بتوانند تا حدودی از پس پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا برآیند. هر جوانی برای دوره های مختلف تحصیلی می تواند برای دانشگاه های این کشور درخواست بدهد. برای آموزش در دوره های تحصیلی، کارآموزی یا یادگیری زبان انگلیسی می توانید درخواست ویزای تحصیلی استرالیا را بدهید.

این نوع ویزا از ۶ ماه شروع شده و بسته به دوره تحصیل شما متفاوت خواهد بود.

دانشجویان می توانند در طول دوره تحصیل خود در این کشور، هر دو هفته، ۴۰ ساعت به صورت پاره وقت کار کنند. در مدت تعطیلات نیز، اجازه کار تمام وقت را خواهند داشت.

%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA %D8%A8%D9%87 %D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7 %D8%A7%D8%B2 %D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82 %D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84 - روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت با سرمایه گذاری و کار آفرینی

یکی از آسان ترین و راحت ترین روش های مهاجرت که زودتر از دیگر روش ها به نتیجه می رسد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور مورد نظر است. اینکه توان تجارت و سرمایه گذاری در دیگر کشورها را داشته باشید به شما اجازه خواهد داد تا در مدت زمان کمتری بتوانید ویزای کاری و سپس ویزای کار آفرینی را بگیرید. در مورد کشور استرالیا باید ابتدا بتوانید ویزای اقامتی ۴ ساله آن را دریافت نمایید. ویزای اقامت استرالیا به نام ویزای ۱۸۸ شرایط شما را سنجیده و براساس توانایی و میزان سرمایه گذاری تان به شما امتیاز می دهد. این نوع ویزا چندین زیر گروه داشته که بسته به شرایط افراد و متفاوت خواهد بود.

شرایطی که باید برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا داشته باشید:
 • شرایط سنی که در این مورد باید فرد درخواست دهنده زیر ۵۵ سال باشد.
 • میزان دارایی شخص سرمایه گذار شامل تمام اموال منقول و غیرمنقول بوده که باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا باشد.
 • داشتن گردش مالی حداق به مقدار ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در دو سال، (این گردش مالی دو ساله بایستی در ۴ سال اخیر انجام شده باشد.) گردش مالی هر دو گزینه برداشتی یا واریزی را شامل می شود.
 • ارائه مدارکی مربوط به نحوه سرمایه گذاری در استرالیا که می تواند شامل مواردی قیمت گذاری املاک، طرح کسب و کار، گزارش های مالی و هر آنچه که لازم است، باشد.
 • همچنین باید توانایی اثبات کارفرما بودن خود را در ایران برای حداقل دو سال مالی داشته باشید.

اگر چنین شرایطی را دارید و در نهایت مهاجرت به استرالیا برای شما با موفقیت همراه بود؛ بایستی برای راه اندازی کسب و کار خود با ثبت شرکت در استرالیا اقدام نمایید. ویزای سرمایه گذاری استرالیا ابتدا به صورت موقت ۴ ساله ارائه شده که به آن ساب کلاس ۱۸۸ گفته می شود. این نوع ویزا خود به ۳ گروه زیر تقسیم می شود:

 • ویزای کارآفرینی
 • ویزای سرمایه گذاری معمولی
 • ویزای سرمایه گذاری ویژه

تمام این ویزاها اگر برای شما صادر شوند، می توانید بر طبق قوانین جدید مهاجرت به استرالیا برای ۴ سال و ۳ ماه به همراه تمام اعضای خانواده خود در استرالیا زندگی کنید. همچنین به اعضای خانواده شما اجازه کار داده می شود. همچنین اگر روند گرفتن ویزای ۸۸۸ اقامت دائم استرالیا برای شما راحت تر خواهد شد. برای این شرایط مهاجرت بر طبق قوانین این کشور، بایستی حداقل امتیاز ۶۵ را دریافت کنید و هرچند که نمره زبان چندان اهمیت ندارد اما داشتن IELTS 5 می تواند امتیاز بهتری برای شما به همراه داشته باشد.

در صورتی که تمام شرایط بالا را داشتید، می توانید برای دریافت ویزای اقامت ۱۸۸ و در نهایت ویزای کارآفرینی اقدام نمایید. پس از آن اگر بخواهید دیگر اعضای خانواده خود را به استرالیا و محل اقامت خود بیاورید، بایستی شرایط دیگری داشته باشید. این شرایط نه تنها برای شما بلکه برای تمام اعضای خانواده تان امکان اقامت دائم را به همراه خواهد داشت. به این ویزا، ویزای ۸۸۸ استرالیا می گویند و چنین شرایطی دارد:

 • سرمایه گذاری حداقلی به میزان ۲۰۰ هزار دلار استرالیا در تجارت
 • ۲ سال فعالیت کسب و کاری
 • و در نهایت داشتن حداقل ۳۰۰ هزار دلار گردش مالی سالیانه در این زمینه

مهاجرت از طریق خرید ملک در استرالیا

یکی دیگر از روش های مهاجرت که می توان آن را از زیر مجموعه های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری دانست، خرید ملک در استرالیاست. هر چند که خرید خانه و ملک در استرالیا و بسیاری از شهرهای آن گران خواهد بود اما اگر می خواهید از این طریق اقامت این کشور را دریافت کنید، بایستی پروند خود را به سازمان  FRIB ارائه دهید تا مورد ارزیابی قرار بگیرد. در نهایت می توانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا برای زندگی - روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.