راهنمای عکاس حرفه ای در سفر
چگونه عکاس حرفه ی شویم
ژوئن 18, 2018
geneva
۱۰ دانستنی جالب از صنعت گردشگری در جهان
ژوئن 19, 2018
زمستان های استرالیا

زمستان های استرالیا

استرالیا زمستان هم دارد

استرالیا به دلیل واقع شدن در نیمکره جنوبی، بین ماه های ژوئن تا آگوست، زمستان دارد. فقط این واقعیت که استرالیا کشور پهناوری است، تجربه زمستان در استرالیا مانند هر تجربه دیگری می تواند بسته به موقعیت، متغیر باشد.

سیدنی، ملبورن، کانبرا، آدلاید، بریسبین، و هوبارت، همگی جزو مناطق معتدل استر الیا به حساب می آیند. آب و هوا در این مناطق در کل سال متغیر است و تابستان های گرم و گاهی موج گرمایی دارند که تا فصل های سرد زمستان هم ادامه دارد. با این حال، زمستان در استر الیا به هیچ وجه با زمستان شدید اروپا قابل مقایسه نیست. مشکل این جاست که خانه ها در برابر سرما مقاوم نیستند و معمولا از گرمایش مرکزی استفاده نمی شود و گرم ماندن در خانه به چالش تبدیل می شود.

میانگین کمینه و بیشینه دمای شهرهای عمده در طول زمستان با آب و هوای متعدل به صورت زیر هستند:

سیدنی: ۸-۲۰ درجه

ملبورن: ۷-۱۴ درجه

کانبرا: ۱-۱۲ درجه

آدلاید: ۸-۱۶ درجه

پرث: ۸-۱۹ درجه

بریسبین: ۱۱-۲۲ درجه

هوبارت: ۳-۱۱ درجه

استرالیای استوایی

بخش شمالی کشور استرالیا (کِیرنز، داروین و بروم) دارای آب و هوای استوایی است و در طول سال از آب و هوای گرم برخوردار است. تقسیم بندی فصل های آن به جای چهارتا، فقط فصل خشک و فصل مرطوب است. زمستان با فصل خشک متقارن است و بهترین زمان دیدار از شمال استر الیا، با آفتاب و دمایی بین ۲۲ تا ۳۰ درجه است. با این که در جنوب از سرما یخ می زنید، می توانید در شمال به راحتی در اقیانوس شنا کنید.

این مطلب را از دست ندهید.   در استرالیا کجا سوغات بخریم؟

استرالیای مرکزی

اگر طی زمستان به مرکز کشور استر الیا سفر کنید، باز هم آب و هوای متفاوتی را تجربه خواهید کرد. مرکز استر الیا دارای آب و هوای نیمه خشک است و اگرچه تابستان های بسیار داغ/خشکی دارد، زمستان آن در انتهای دیگر محور است و بسیار سرد می باشد. دما در چشمه های آلیس (شهری در مرکز استرالیا) طی زمستان بین ۳ تا ۲۰ درجه است و عصرها به کمتر ازصفر درجه هم می رسد.

برف

معروف است که زمستان استر الیا به اندازه اروپا سرد نیست. در مناطق مسکونی، برفی دیده نمی شود اما در مناطق بالا دستی روستایی به ویژه در حاشیه هایلندز شرقی (Great Dividing Range) هم برف هست و هم اسکی برای ماجراجویی. جنوب نیوساوث ولز و ویکتوریا، میعادگاه های اسکی استر الیا هستند. پریشر و تردبو به آن ها که در نیوساوث ولز هستند و برای آبنای آبشارهای ویکتوریا، کوه هاتهام و کوه بولر پرطرفدار هستند.

کریسمس در ماه جولای

اگر سردتان است، این زمستان استرالیایی و حال و هوای کریسمسی را می بینید، چرا کریسمس را در ماه جولای جشن نگیرید؟ این موقعیت غیررسمی و خودمانی باعث دور هم جمع شدن خانواده ها و دوستان برای جشن، هدیه دادن و هدیه گرفتن، و خودرن کلی غذاهای سبک نیمکره شمالی است. کریمس در ۲۵ دسامبر در استرالیا معمولا روز بسیار گرمی است و خانواده ها در آن روز دسته دسته به ساحل می روند و باربکیو برپا می کنند.

 

زمستان های استرالیا زمستان های استرالیا زمستان های استرالیا زمستان های استرالیا زمستان های استرالیا

ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس