فهرست مطالب

سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن

بنابر آخرین اطلاعات وب‌سایت معتبر schengenvisainfo در سال ۲۰۱۷ سخت‌‌ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن، کشور مالت است. این کشور با آمار ریجکتی بالای ۲۵درصد درخواست ویزای شینگن در طول ۳سال متمادی، در جایگاه نخست سخت‌ترین کشورها برای گرفتن ویزای شینگن قرار گرفته است. پس در ادامه پست ” سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن ” با گروه ایران استرالیا همراه باشید.
بر همین اساس بلژیک با ۱۶درصد ریجکتی ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ در رتبه دوم این لیست قرار گرفته است.
در عین حال کشور پرتغال با حدود ۱۵درصد ریجکت ویزا در سال ۲۰۱۷ در رتبه سوم  و کشورهای فرانسه و هلند به ترتیب با حدود ۱۴درصد و ۱۰درصد در رتبه‌های چهارم و پنجم سخت‌ترین کشورها برای گرفتن ویزای شینگن قرار دارند. سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن
اما این آمارها برای کشور ایران به دلیل مهاجرت های قانونی برای کشورهایی مثل آلمان کاملا متفاوت است .
کشورهایی نظیر هلند، بلژیک، سوئد، سوئیس، نروژ و مجارستان قوانین سختگیرانه‌ای برای متقاضیان ایرانی دریافت ویزای شینگن دارند و تمکن مالی و اسناد ملکی قوی و سابقه سفر موجه، حداقل مدارکی است که از مسافر اروپا درخواست می‌کنند. برخی از آن‌ها نیز تنها در صورت ارائه دعوتنامه معتبر اقدام به صدور ویزای شینگن کوتاه‌مدت برای متقاضیان ایرانی می‌کنند.
در عین حال، کشورهایی نظیر اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه کماکان جزو کشورهای پرمخاطب درخواست انواع ویزای شینگن خصوصا ویزای تحصیلی و توریستی نزد ایرانیان محسوب می‌شوند.
می‌توان اینطور گفت که آمار سخت‌ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن برحسب مناسبات و روابط دیپلماتیک و بسیاری از فاکتورهای کشورها با یکدیگر، سال به سال تغییر کرده و نمی‌توان اطلاعات دقیق و ثابتی در رابطه با آن ارائه داد.

ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور
تحصیل در قبرس

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .