فهرست مطالب

شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا

شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا ، با گذر بیش از یکسال از ظهور بیماری کرونا در جهان هنوز هم درگیر مشکلات و دردسرهای آن هستیم در حالی که این دست و پاگیری ها روز به روز بیشتر می شود. در این شرایط کشورهای اروپایی در برهه های زمانی متفاوت از ورود اتباع بیگانه از مرزهای هوایی و زمینی ممانعت می کنند و مسلما دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا دچار اختلالات اساسی شده است. پس در ادامه با چاوش جهان سیر ( گروه ایران استرالیا ) همراه باشید تا در باره این موضوع صحبت کنیم .

 

 

ویزای شینگن در دوران کرونا - شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا

چاوش جهان سیر

یکی از مهم ترین اقداماتی که در این دوران صورت گرفت نظارت شدید کشورها بر ورود و خروج از مرزهای زمینی و هوایی بود بنابراین شرایط دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا تغییر و تحولاتی پیدا کرد.

سفر به اروپا در دوران پسا ( بعد از )  کرونا :

هر ساله بالغ بر میلیونها نفر در سراسر جهان تصمیم به سفر به مناطق اروپایی میگیرند که توریستی ترین آنها اسپانیا، ایتالیا و فرانسه است. در مقابل کشورهایی مانند آلمان و سوئیس و.. بیشتر با اهداف سفرهای تجاری انتخاب می شوند. حال با شرایط غیر منتظره ای که به وجود آمده اتحادیه اروپا برای حفظ سلامت شهروندان محدودیت های خاص تردد و قوانین ویژه برای مرزها در کشورهای اروپایی تعیین کرده است.

محدودیت های سفر به اروپا در دوران کرونا : 

متاسفانه یکی از محدودیت های بارز حاکم بر اروپا در این دوران مربوط به ممنوعیت ورود مسافران از کشورهای جهان سوم به کشورهای عضو اتحادیه شینگن و اروپاست. البته باید خاطر نشان کرد که این محدودیت های شدید تنها شامل سفرهای غیر ضروری و تفریحی می شود. بعضی از کشورهای اروپایی برای امنیت بیشتر ممنوعیت هایی مضاف بر حالت معمول را برای سفرهای ورودی از سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیز در نظر می گیرند.

سفر به اروپا بعد از کرونا - شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا

گروه ایران استرالیا

با اینکه قوانین اصلی عبور و مرور توسط اتحادیه اروپا تعیین می شود اما هر یک از کشورهای اروپایی عضو شینگن محدودیت های خاصی در سیاست های مهاجرتی و پذیرش مسافران در کشورهای خود اعمال می کنند.

بنابراین مسافرانی که به کشورهای اروپایی سفر می کنند در هر کشور باید از پروتکل های بهداشتی مختص همان کشور تبعیت کنند. با وجود این قوانین متفاوت و اختصاصی که هر کشور اروپایی اعمال می کند، اما به طور کلی برای  ورود به این کشورها شرایط کلی مد نظر است:

مدارکی که نشان می دهد تست کرونای فرد منفی است

تست مجدد کرونا در بدو ورود به کشور مقصد

گذراندن دوران قرنطینه اجباری

پیش از تصمیم ورود به هر یک از کشورهای اروپایی باید شرایط دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا را بررسی کنید.

چگونه می توانند به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند؟ - شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا

افراد از چه کشورهایی می توانند به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند؟

افراد از  چه کشورهایی می توانند به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند؟

کشورهای اروپایی با در نظر گرفتن فاکتورهای ویژه ای بعضی کشورها را به عنوان ” مبدا امن” در لیست خود قرار می دهند. در واقع اینها کشورهایی هستند که به دلیل شرایط مناسب، شهروندان آنها حتی می توانند برای سفرهای غیر ضروری به کشورهای اروپایی سفر کنند. شرایط این کشورها مطابق موارد زیر بررسی می شود:

*در این کشورها تعداد موارد تازه COVID-19 در 14 روز اخیر بیشتر از 25 مورد در تعداد 100000 نفر نباشد

*میزان شیوع و سرایت بیماری در این کشور روند پایدار یا کاهشی داشته باشد

*تعداد 300 مورد آزمایش و یا بیش از این تعداد، در میان هر 100000 نفر در هفته گذشته انجام شده باشد

*نتایج این آزمایش ها از 4% مثبت بیشتر نباشد

علاوه بر اینها موارد جانبی دیگری مانند بروز موارد جدیدی از ویروس کرونا در آن کشور و یا میزان آلودگی آن در نظر گرفته می شود. بر اساس آخرین تحقیقات لیست ایجاد شده کشورهای “مبدا امن” شامل موارد زیر است:

نیوزلند

استرالیا

سنگاپور

رواندا

کره جنوبی

چین

تایلند

تکلیف شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا چیست؟

متاسفانه به دلیل شرایط حاد کرونا در کشورمان، ایران در میان لیست مبدا امن اروپا قرار ندارد و شهروندان ایرانی نمی توانند برای سفرهای غیر ضروری ویزای شینگن دریافت کنند. این مسئله تا زمانی که سیاست های اتحادیه اروپا در مورد ایرانیان پابرجا باشد همچنان اجرا خواهد شد. البته تنها در موارد خاص درخواست شهروندان برای سفر به اروپا بررسی می شود که در این مورد هم شرایط کشورهای مختلف حوزه شینگن با هم متفاوت است.

چطور می توان در دوران کرونا ویزای شینگن گرفت؟

همانطور که گفته شد در حال حاضر امکان دریافت ویزاهای کوتاه مدت شینگن همچون ویزای توریستی وجود ندارد. اما در این میان بعضی کشورها درخواست های شهروندان ایرانی را برای دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا بررسی می کنند. چند مورد از آنها را در ادامه معرفی می کنیم ( شما میتوانید بخش متداول ترین سوال ها را نیز مرور کنید )

ویزای شینگن برای هلند در دوران کرونا

بر طبق اعلام اداره امور مهاجرت هلند، امکان دریافت ویزای شینگن در دوران کرونا برای شهروندان ایرانی تنها در بعضی شرایط خاص مانند اهداف بشر دوستانه فراهم شده است. در صورتی که با یکی از شهروندان هلندی ارتباط طولانی مدت داشته باشید هم امکان بررسی درخواست ویزا برای شما فراهم می شود.

مواردی نیز وجود دارد که می توانید درخواست ویزای فوری تجاری هلند را بدهید. در غیر اینصورت در سایر موارد مربوط به درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن، سفارت هلند پاسخی به درخواست شما نخواهد داد.

ضمن اینکه امکان تمدید اعتبار ویزاهای سابق در شرایط حاکم وجود ندارد.

ویزای شینگن سوئد در شرایط کرونا - شرایط اخذ ویزای شینگن در دوران کرونا

چاوش جهان سیر

 

ویزای شینگن سوئد در شرایط کرونا

سفارت سوئد در تهران اعلام کرده است که به منظور پیشگیری از گسترش ویروس COVID-19 اداره مهاجرت سوئد تصمیم گرفته است که اغلب موارد غیر ضروری مانند ویزاهای توریستی و کوتاه مدت را رد کند. البته این قوانین در مورد کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اجرایی می شود. در این میان کشورهایی که در لیست مبدا امن اتحادیه اروپا قرار دارند از این تصمیمات معاف هستند.

این شرایط در ابتدا به مدت یک ماه اجرایی شد اما در مراحل بعدی اعلام شد که تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت. شرایط سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن در خصوص اعطای ویزای شینگن در دوران کرونا به همین منوال است. سفارت خیلی از کشورها مانند آلمان و فرانسه، ایتالیا و غیره به صورت نیمه تعطیل است و ایرانیان برای موارد ضروری باید از طریق آدرس ایمیل سفارت درخواست سفر ضروری خود را پیگیری کنند. البته باید خاطر نشان کنیم که ممنوعیت ها و قوانین مربوط به محدودیت سفر به اروپا در دوران کرونا پیوسته تغییر می کند و به روز رسانی می شود. اگر برای سفر به کشورهای اروپایی برنامه ریزی کاری تجاری یا مهاجرتی دارید می توانید با آژانس هواپیمایی چاوش جهان سیر ارتباط برقرار کنید و در ضمن روزانه منابع موثق اخبار اتحادیه اروپا را پیگیری کنید.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.