فهرست مطالب

صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

سلام عرض میکنم خدمت شما دوستان و همراهان عزیز و گرامی ، همانطور که میدانید بعد از انتخابات جنجالی آمریکا جورج بایدن رئیس جمهور متخب آمریکا شد و در اولین فرمان تحت عنوان رئیس جمهوری ورود افراد مسلمان از جمله ایران رو حذف کرد ، پس از این به بعد افراد ایرانی نیز میتوانند برای این ویزا اقدام کنند ، از همین رو ما ( چاوش جهان سیر ( گروه ایران استرالیا ) ) تصمیم گرفتیم که درباره این نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا 2021 برای شما پستی تحت عنوان ” صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021 ” آماده کنیم ، پس در ادامه پست با ما همراه باشید .

همانطور که میدانید به دلیل ممنوعیت ورود افراد مسلمان از جمله کشور عزیزمان ایران ، تا قبل از این برای افرادی که اقوام در آمریکا داشتن و قصد سفرشان دید و بازدید اقوام خود بود با مشکلات بسیار زیادی رو به رو بودند و باید از روش های جایگزین مثل اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه از اقوام خود در آمریکا استفاده میکردن ولی در حال حاضر دیگر نیازی به انجام اینکار نیست و میتوان مستقیم برای این کشور اقدام کرد.

اگر اهل گشت و گذار حرفه ای باشید، حتماً در سفر به آمریکا بازدید از غارهای عجیب و غریب آلاباما در جنوب این کشور را از دست نمی دهید. همه ما درباره ویزای توریستی آمریکا بسیار شنیده ایم، اینکه بلندترین درختان روی کره زمین در منطقه گلدن استیت کالیفرنیا انتظار ما را می کشد! اما حقیقت اینکه برای اخذ ویزای آمریکا یک سری مدارک لازم است. تیم تخصصی چاوش جهان سیر مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا سال 2021 را برای شما مفصل طبقه بندی کرده است. تا گروه ایران استرالیا است همه چیز تحت کنترل است!

ویزای توریستی آمریکا در یک نگاه
شما به عنوان یک فرد خارجی برای سفر به آمریکا، در صورتی که قصد شما اقامت دائم نباشد، یعنی قرار است که به صورت کوتاه مدت در این کشور ورود داشته باشید، نیاز به ویزای کوتاه مدت یا توریستی دارید. بنابراین ویزای توریستی آمریکا یک ویزای غیر اقامتی محسوب می شود. حال یا قرار است از دیدنی های جذاب آمریکا استفاده کنید و یا در مورد یک بیزینس کوتاه با فردی صحبت کنید و یا هر مثال دیگری که نیاز به مدت زمان کوتاهی دارد!
ویزای توریستی آمریکا دو مدل اصلی دارد که به اختصار B1 و B2 معرفی می شود.
ویزای توریستی B1 آمریکا شامل شرایطی است که شخص قرار است با یک شریک یا همکار بیزینسی خود دیدار داشته باشد، در کنفرانس علمی شرکت کند و یا قرار است وارد یک سری مذاکرات کوتاه مدت تجاری شود. البته شما می توانید برای رسیدگی به اموال و وصیت نزدیکان خود نیز به سراغ این ویزا بروید.
ویزای توریستی B2 آمریکا شامل اهداف توریستی و گردشگری است. یعنی قرار است تعطیلات خود را در آمریکا سپری کنید، با اقوام خود دیدار داشته باشید. در مسابقات ورزشی و هنری شرکت کنید و سایر مسائل از این قبیل!

ویزای توریستی آمریکا - صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

اخذ ویزای توریستی آمریکا

صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

پروسه اقدام برای ویزای توریستی آمریکا

به طور کلی سفارت های مختلف آمریکا در تلاش هستند تا کوتاه ترین زمان را جهت صدور ویزای توریستی آمریکا در نظر بگیرند. به طور کلی زمانی که برای درخواست ویزای آمریکا نیاز دارید سه روز کاری است. پس از اینکه درخواست شما مورد قبول واقع شد بین 7 الی 10 روز زمان نیاز است تا استیکر مورد نظر ویزای شما در نظر گرفته شود.
وقت سفارت طبق قانون اعلام می شود و تاکید و اصرار در سریع تر شدن روند اخذ ویزای توریستی آمریکا تاثیری ندارد. برخی از کیس ها ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشند و یا نیاز به مدارک بیشتری داشته باشند.
دو برگه زرد و صورتی وجود دارد که هر یک شامل موارد خاص مربوط به خود است. برگه زرد نشان می دهد که کیس مورد نظر می بایست به واسطه پلیس فدرال آمریکا مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که این بررسی بدون مشکل باشد شرایط صدور ویزا به شما ارائه می شود.
در صورتی که برگه صورتی به شما ارائه شود به این معنی است که سفارت تشخیص داد که نیاز به بررسی از سوی پلیس فدرال نبوده و شرایط برای اخذ ویزای توریستی آمریکا به سادگی فراهم شده است.

ویزای آمریکا توریستی - صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

ویزای آمریکا گروه ایران استرالیا درباره ویزای توریستی آمریکا مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا سفر به آمریکا چاوش جهان سیر

ویزای توریستی آمریکا

مدارک لازم اخذ ویزای توریستی آمریکا

حالا نوبت به بررسی مدارکی است که برای اخذ ویزای توریستی آمریکا نیاز دارید. دقت کنید که همه مدارک باید توسط هر شخص به صورت جداگانه تهیه شود و گاه نبود یک مدرک به ظاهر ساده به طور کلی پروسه صدور ویزای توریستی آمریکا را کنسل می کند. صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

1- اولین گام تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا است. این فرم مع مولاً با عنوان DS 160 شناخته می شود و روال تکمیل آن به صورت آنلاین صورت می گیرد. در تکمیل این فرم دقت کنید و همه اطلاعات را واقعی و در شرایط درست تعیین کنید.
2- گام بعدی عکس بیومتریک از خودتان است که باید در سایت مورد نظر آپلود نمایید. عکس هایی که از شما آپلود می شود بسیار دقیق بررسی می شود.
3- سپس نوبت به تعیین وقت مصاحبه است که باید به صورت آنلاین درخواست داده شود. نکته مهم اینکه افراد کمتر از 13 و بالای 80 سال نیاز به مصاحبه ندارند اما باید سایر مدارک را تهیه کنند.
4- در گام بعدی نوبت به پرداخت هزینه 160 دلار بابت بررسی درخواست است که این هزینه متغیر است بنابراین تاکید بر روی رقم اعلام شده در این سایت نداشته باشید. ما سعی کردیم حدود هزینه را اعلام کنیم.
5- روز مصاحبه نیاز به یک سری مدارک دارید که باید تنظیم کنید.
6- هر شخص باید اصل پاسپورت خود را ارائه دهد که مدت اعتبار برای آن حداقل 6 ماه اعلام شده است.
7- شخص باید همه پاسپورت های قدیمی خود را ارائه دهد تا سوابق کیفری وی ارزیابی شود.
8- فرمی که در ابتدا به صورت آنلاین تکمیل کرده اید، باید به صورت نسخه چاپ شده در پرونده شما قرار بگیرد.
9- هر شخص نیاز به عکس رنگی بیومتریک دارد.
10- رسید پرداخت درخواست باید در پرونده شما ضمیمه شده باشد.
11- هر شخص باید یک نسخه چاپی از برگه تعیین وقت سفارت ارائه دهد.
12- نیاز به ارائه نامه تمکن مالی دارید که طبق آخرین اعلام از سوی اداره مهاجرت آمریکا رقم 15 هزار دلار برای آن تعیین شده است و در این راستا باید گردش حساب 6 ماهه خود را ارائه دهید.
13- نیاز است که نام عدم سوء پیشینه داشته باشید.
14- از سوی دیگر باید سوابق کاری و بیمه متقاضی مشخص شده باشد.
15- اگر شخص دانشجو باشد باید یک سری مدارک ارائه دهد تا شرایط اشتغال به تحصیل وی مشخص شود.
16- نیاز است که همه اسناد مالی متقاضی ارائه داده شود.
17- ارائه دعوت نامه می تواند روال صدور ویزای توریستی آمریکا را سریع تر کند.
18- نیاز است که بلیط رفت و برگشت ارائه شود.
19- از سوی دیگر ارائه یک سری اسناد رزرو هتل نیز بسیار مهم است.

photo 1500277127996 2e6206b069ef 1 - صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

ویزای آمریکا گروه ایران استرالیا درباره ویزای توریستی آمریکا مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا سفر به آمریکا چاوش جهان سیر

ویزای توریستی آمریکا

دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی آمریکا

گاه یک دلیل بسیار ساده باعث می شود که با درخواست شما موافقت صورت نگیرد اما یک سری دلایل دیگر نیز وجود دارد که حالت عمومی دارد. صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021
یکی از دلایل نداشتن تمکن مالی مناسب است که سبب می شود با درخواست ویزای توریستی آمریکا مخالف صورت بگیرد. گاه افسر پرونده بسیار دقیق و سخت گیر است در چنین حالتی از شما اسناد ملکی می خواهد که اگر نتوانید ارائه دهید دچار مشکل می شوید.
اما نکته بسیار مهمی که سبب ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی آمریکا می شود اینکه در روز مصاحبه حضوری حقیقت گفته نشود و کتمان شود و یا به نحو غیر شفاف عنوان شود.
در صورتی که شخص متقاضی باردار باشد احتمال ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا بسیار زیاد است.
یک موضوع مهم دیگر که باید به آن دقت شود اینکه اگر شخصی در آمریکا از اقوام یا دوستان شما سابقه پناهندگی دارد و برای شما دعوت نامه فرستاده است، این دعوت نامه به نفع شما نخواهد بود.

صفر تا صد ویزای توریستی آمریکا 2021

شرایط تمدید ویزای توریستی آمریکا
البته بهتر است روی تمدید ویزای توریستی آمریکا کلاً حساب باز نکنید، اما اینکه بگوییم مطلقاً شرایط تمدید این ویزا وجود ندارد دروغ گفته ایم. شما می توانید ویزای توریستی آمریکا را تحت شرایط خاصی تمدید کنید. شما می توانید تا حداکثر 45 روز پیش از پایان ویزا اقدام برای تمدید داشته باشید اما نکته مهم اینکه دلایل شما برای تمدید ویزا باید قانع کننده باشد.
کسانی که در طول مدت اقامت خود در این کشور مرتکب جرم شده اند شرایط برای تمدید ویزا ندارند. در راستای تمدید نیاز است که همه شرایط رعایت شده باشد. معمولاً دلایل پزشکی موارد قابل قبول در زمان تمدید ویزای توریستی آمریکا هستند.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای توریستی آمریکا
آیا برای اخذ ویزای توریستی آمریکا نیاز به مدرک زبان است؟
خیر! حقیقت اینکه تاکید شما به تسلط به یک زبان خارجی بسیار دردسر ساز خواهد شد چون حدس مامور مصاحبه این است که شما تسلط به زبان دارید تا برای همیشه در آمریکا زندگی کنید بهتر است حتی اگر زبان قوی دارید سعی کنید بر روی این موضوع تاکیدی نداشته باشید.

آیا اخذ ویزای توریستی آمریکا برای همه اعضای خانواده شانس بالاتری دارد؟
خیر! اتفاقاً یکی از دلایل ریجکت شدن درخواست شما برای ویزای آمریکا، روند ورود خانوادگی است که به نوعی نشان از اقامت طولانی مدت و یا فریب در سفر دارد. البته این موضوع در همه موارد یکسان نیست.

آیا به دلایل پزشکی می توان وقت سفارت ویزای توریستی آمریکا را سریع تر کرد؟
در صورتی که فرد برای درمان وارد کشور آمریکا می شود بهتر است پرونده پزشکی خود را تنظیم کند و درخواست ویزای اضطراری دهد تا در صورت نیاز به تمدید بتواند مسیر راحت تری را در پیش بگیرد.

چه کسانی که شانس بیشتری در اخذ ویزای توریستی آمریکا دارند؟
افرادی که خوشنام در مسیر اخذ ویزای توریستی هستند. یعنی افرادی که قبلاً هم از ویزای توریستی استفاده کرده اند و طبق زمان و شرایط به کشور خود باز گشته اند.

ویزای توریستی آمریکا

آیا مرد می تواند برای همسر خود درخواستی ویزای توریستی دهد؟
هر شخص باید به صورت جداگانه درخواست برای اخذ ویزای امریکا داشته باشد و نیاز به تنظیم مدارک هر شخص به صورت جداگانه است. دقت کنید که اگر همسر شما در این کشور اقامت دارد می تواند با صدور دعوت نامه مسیر اخذ ویزای توریستی را برای شما آسانتر نماید اما یک موضوع بسیار مهم این است که بتوانید مدارک لازم و معتبری ارائه دهید تا پروسه صدور ویزای توریستی دقیق در نظر گرفته شود.

برای رفع ریجکت ویزای توریستی آمریکا چه باید کرد؟
معمولاً شانس شما برای رفع ریجکت ویزای توریستی آمریکا بسیار کم است. از این رو بسیار مهم است تا بتوانید در ابتدا مدارک و شرایط را به صورتی تنظیم کنید که با ریجکت روبرو نشوید. در هر صورت پس از ریجکت شدن به شما اجازه اعتراض داده می شود تا موقعیت اعتراض مشخص شود. دقت کنید که روال اعتراض به این صورت است که شما خودتان را معرفی می کنید و دلایل محکم پسند می آورید صبر می کنید تا در مورد ریجکت شما تصمیم گیری صورت بگیرد.

آیا می توان با ویزای توریستی آمریکا اقامت دائم اخذ کرد؟
به صورت مستقیم خیر!
شما با ویزای توریستی آمریکا وارد خاک این کشور می شوید. حال اگر ایده کارآفرینی داشته باشید در مدت زمانی که به شما داده شده است بخشی از ایده خود را پیش می برید و در این صورت پس از بازگشت به کشور مبدا باید برای اخذ ویزای کارآفرینی اقدام کنید و در نهایت پس از مدت زمان و شرایط خاص اقدام به اقامت این کشور کنید.
در صورتی که شما با ویزای توریستی وارد خاک این کشور شده باشید و فرصت شغلی پیدا کنید نیز می توانید به کشور خودتان بازگردید و برای ویزای کار این کشور اقدام نمایید.
پس ویزای توریستی آمریکا در واقع یک پل خواهد بود تا بتوانید بخشی از روال کار، سرمایه گذاری یا بیزینس خود را ترتیب دهید. البته که موقعیت ویزای توریستی آمریکا به صورت مستقیم هرگز اجازه اقامت دائم در اختیار شما نمی گذارد.

زندگی توریستی در آمریکا چقدر هزینه دارد؟
بستگی به نوع زندگی شما دارد. در واقع این شما هستید که تصمیم می گیرید در یک هتل لوکس زندگی کنید و یا به سراغ یک موقعیت معمولی تر بروید اما به طور میانگین بررسی ها نشان داده است که برای یک هفته زندگی در آمریکا نیاز به 250 الی 300 دلار خواهید داشت. البته این حداقل رقمی است که ارزیابی شده است اگر بخواهید مکان های تفریحی لوکس بروید به هفته ای 1200 دلار آمریکا نیز خواهد رسید که رقم بالایی است.
به طور کلی زندگی توریستی در آمریکا موقعیت خاص خود را دارد برخی از مکان های تفریحی گران قیمت و برخی ارزان و حتی رایگان هستند.

آیا با ویزای توریستی آمریکا می توان شانس پناهندگی در آمریکا داشت؟
پناهندگی هرگز روش خوبی برای اخذ اقامت نخواهد بود! پروتکل های سختگیرانه دولت آمریکا مشخص می کند که شما واجد شرایط پناهندگی نیستید و به این ترتیب شانس شما برای اقامت و ویزای توریستی آمریکا برای همیشه از بین می رود. سعی کنید از یکی از روش های موجود پروسه اقامت را با صبر و تلاش طی کنید. ویزای توریستی آمریکا پلی است تا بتوانید با فرهنگ و قوانین این کشور آشنا شوید. چندین کارفرما را ببینید و به گفتگو بنشینید. شما می توانید به واسطه ویزای توریستی آمریکا لحظاتی ناب به خودتان هدیه دهید.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.