فهرست مطالب

عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

چیزهای عجیب

در جهان مدرن امروزی، مردم فکر می کنند که همه چیز دنیا را فهمیده و کشف کرده اند. با پیشرفت روز افزون علم، این اعتقادی است که همه به آن باور دارند. اما اگر به شما بگویند که چیزهای عجیب و مرموزی در دنیا وجود دارد که هنوز هیچ توضیحی برای آن ها وجود ندارد، حتما تعجب خواهید کرد. از تکنولوژی های عجیب باستانی که اصلا فکرش را هم نمی کنید که وجود داشته اند گرفته تا قبرهایی که کسی نمی تواند به آن ها وارد شود؛ این ها همگی مرموز، عجیب و بی مانندند. با پیشرفت علم، مطمئننا بسیاری از آن ها حل خواهند شد، اما تا آن زمان، ما در مورد چگونگی درست شدن این اشیا و چیزهای عجیب همچنان بهت زده خواهیم ماند. حالا آماده اید که دنیایتان را با این اشیاء مرموز آشنا کنیم؟ با ایران استرالیا همراه باشید:

01Volgograd Discs - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

01Volgograd-Discs

پادشاهی موش ها | Rat Kings

 

پادشاهی موش ها، مجموعه ای موش ها هستند که دم هایشان به هم گرفته خورده است. حتی فکر کردن به آن هم شاید کمی اذیت کننده یا واضح تر بگوییم چندش آورد باشد. با این حال، موضوع مرموز این است که اصلا این اتفاق چگونه افتاده است. برخی اعتقاد دارند که این اتفاق افسانه ای و یک فریب دستکاری شده است، اما افراد دیگری بر این باورند که پادشاهی موش ها از نظر تکنیکی امکان پذیر است. موش ها در برخی از زمان ها که هوا بسیار سرد است، به هم می چسبند و دم هایشان در هم گره می خورد. شاید همچین اتفاقی برای آن ها افتاده است!

02Rat Kings 1 copy - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

02Rat-Kings

ماشین آنتیکیترا | Antikythera Mechanism

یکی از چیزهای عجیب در دنیا، ماشین آنتیکیترا یا رایانهٔ آنالوگ باستانی است که در سال ۱۹۰۰ در اعماق اقیانوس و در یک کشتی غرق شده، پیدا شد. این ماشین، توانایی این را دارد که میسر دقیق خورشید، ماه و سیارات را ردیابی کند. این ماشین قدیمی ترین مکانیزمی است که در اخترشناسی کاربرد داشته و روی آن یک چرخ دنده دیده می شود. در حالی که سرنخ های کمی در اسناد معتبر تاریخی وجود دارد که نظریه آن را آشکار می سازد، اما مکانیزم دقیقه آن همچنان یک رمز و راز است.

TW ArtifactComp01 670 - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

03Antikythera-Mechanism

سنگ مرموز وینیپسائوکی | The Winnipesaukee Mystery Stone

این سنگ ها در سال ۱۸۷۲ توسط کارگرهای ساختمانی سنکا ای لاد (Seneca A. Ladd) کشف شدند. یک بقایای تخم مرغی شکل که شبیه بومیان آمریکایی به نظر می رسد، هیچ کس واقعا نمی توانست متوجه شود که این ها چه هستند و یا از کجا آمده اند. با اینکه بسیاری از اشکال تخم مرغی دیگر در سراسر جهان پیدا شده اند، اما این اولین چیزی است که در آمریکای شمالی یافت شده است. از قسمت های اسرارآمیز آن حفره هایی در دوطرفشان است که انگار شخصی با یک ابزار پیشرفته آن ها را درآورده است. با اینکه تئوری های زیادی در مورد آن وجود دارد، اما هنوز کشف دقیقی از آن صورت نگرفته است.

10 us archaeological discoveries shrouded in mystery - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

04The-WinnipesauStone

مقبره امپراطور اول چین | The Tomb of China’s First Emperor

این قبر برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ توسط کشاورزان کشف شد و یکی از بزرگ ترین کشفیات دنیا نام گرفت. به هر حال کسی داخل آن نرفت و دانشمندان باستانی از حفاری آن سرباز زدند. اول آنکه، چین برای اینکه امکان صدمه به این قبر وجود دارد، اجازه آن را نمی دهد و همچنین ریسک بالایی از لحاظ جان حفاران دارد.

05Emperor 2 - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

05Emperor

فهرست شاهان سومری | The Sumerian King List

این لوح که در اوایل سال ۱۹۰۰ توسط Hermann Hilprecht هنوز هم مورخان را سردرگم کرده است. این لوح ۴ هزار ساله با دقت بسیار بالایی، شاهان واقعی و افسانه ای سومری را آورده است. با این حال، مورخان هنوز هم بر سر دلیلی که چرا آن ها باید همزمان شاهان واقعی و افسانه ای را با هم بیاورند، با هم به نتیجه نمی رسند. شاید عجیب باشد اما برخی افراد معتقدند که شاید این شاهان افسانه ای در نظر ما خیالی بوده اند و واقعا در زمان های گذشته وجود داشته اند.

06SumerianKingList copy - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

06SumerianKingList

شمشیر الفبرت وایکینگ | Ulfberht Viking Swords

حدود ۱۷۰ شمشیر وایکینگ کشف شد که همه واژه Ulfberht را که قدمت آن ها بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بعد از میلاد تخمین زده شده است.  چیز اسرارآمیز در مورد این چیزهای عجیب ساختار باور نکردنی برای زمان ساخت آنها و توانایی های آن زمان است. باستان شناسان با فلز بسیار خالصی مواجه می شوند که فکر می کردند تا زمان انقلاب صنعتی کسی به آن ها دست نیافته بود. با توجه به اینکه شمشیرها مستحکم، نادر و قدرتمند بودند، بسیاری معتقد بودند که در آن زمان این شمشیرها “اسطوره ای” شناخته شده و توسط وایکینگ های نخبه و خاص مورد استفاده قرار می گرفتند.

716 - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

07UlfberhtVikingSwords

دوگو | Dogu

دوگوها که در دوره جومون فرهنگ ژاپنی ساخته شده اند، مجسمه های عجیبی هستند که در قبرها یا دایره های سنگی دیده می شدند. آن ها یکی از کهن ترین سفال های جهان شناخته می شوند. موضوع عجیب چرایی استفاده آن ها بوده است. با اینکه برخی ها معتقند که نشان هایی از فرازمینی ها در آن ها دیده می شود، اما توضیح منطقی تر اشاره به مجسمه های باروری دارد.

08Dogu - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

08Dogu

کتیبه رانگو رانگو | The Rongorongo Tablets

این کتیبه در جزیره ایستر، جایگاه مجسمه های غول آسای موآی، واقع است اما بسیار مرموزتر از آن ها محسوب می شود. این مورد از چیزهای عجیب بسیار متفاوت هستند و گویا دانشمندان تاکنون نتوانستند آن را بخوانند.

09TheRongorongoTablets - عجیب‌ترین اشیاء پیدا شده در زمین که علم را ناتوان ساخته!

09TheRongorongoTablets

صفحه های ولگوگراد | Volgograd Discs

در طول حفاری های باستانی، محققانی در روسیه این صفحه های عظیم الجثه را کشف کردند که از تنگستن، نوعی سنگ، ساخته شده بودند. برخی از آن ها شبیه به بشقاب پرنده هایی بودند که آدم های فضایی را به زمین آورده اند. با اینکه ساخت آن ها هنوز تعیید نشده است و نظریه های گوناگونی در مورد آن ها وجود دارد، اما رسمی ترین تئوری موجود می گوید که آن ها به دلیل یک نوع خاص فرسایش آب و هوایی تشکیل شده اند. عکس آن ها، همانی است که در ابتدای صفحه آمده است.

همه این چیزهای عجیب تنها بخشی از دیدنی های جهان هستند و با اینکه مطمئننا به زودی علم آن ها را حل خواهد کرد، اما به هرحال جزو آثاری هستند که تاکنون مثل یک حس مرموز در میان مردم زندگی می کنند.

منبع: list25.com

 

 

خذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.