فهرست مطالب

عجیب ترین خرافات دنیا که تا به حال نشنیده اید!

عجیب ترین خرافات دنیا

در تمام جهان می توانید افرادی را ببینید که یک سری باورهای عجیب دارند. مثلا اینکه نباید زیر یک نردبان راه رفت و یا عدد ۱۳ نحس است. جالب است بدانید که خرافات در اصل جمع واژه عربی خرافه می باشد که معنی آن باوری ثابت نشده است که تاثیر آن بر زندگی آدم به صورت ماوراء الطبیعه صورت می گیرد. خرافات ریشه ای تاریخی دارند و در همه جای موارد مختلفی را خواهید یافت. در حقیقت می توان گفت که شما هیچ کجای جهان را پیدا نخواهید کرد که مردم آن به یک سری خرافات اعتقاد نداشته باشند. اما ایران استرالیا در این متن چند مورد از عجیب ترین خرافات دنیا را برای شما آورده است. خرافاتی از روسیه، فنلاند، چین و … با ما همراه باشید:

 • اسپانیا

در اسپانیا مردم اعتقاد دارند که اگر سیزدهم یک ماه برابر با سه شنبه باشد (و نه مثل بعضی از کشورها جمعه) آن روز، روز بد شانسی است و احتمالا اتفاقات بدی خواهد افتاد. سه شنبه که به زبان اسپانیایی «مارتس» (Martes) نامیده می شود، نام آن از سیاره مریخ (mars) گرفته شده که در قرون وسطی با صفت شیطان کوچک یاد می شد.

 • چین

در چین عدد ۴ به طرز عجیبی شوم شناخته می شود. اما به احتمال زیاد ریشه این مورد از عجیب ترین خرافات دنیا به نوع تلفظ این عدد به زبان چینی بر می گردد که بسیار شیبه به واژه مرگ در این زبان است. در چین حتی بسیاری از ساختمان ها طبقه چهار ندارند و یا در صندلی ها دیده می شود که از این عدد رد می شوند.

 • مصر

برخی از مردم مصر بر این باورند که جغدها شوم هستند و اگر کسی آن ها را ببیند یا حتی صدای آن را بشنود، خبر بدی خواهد گرفت.

 • روسیه

روس ها می گویند که حمل کردن یک سطل خالی و یا حتی دیدن کسی که یک سطل خالی حمل می کند، یک نشانه بد است. این احتمالا ناشی از این واقعیت بود که تزار الکساندر دوم توسط یک مرد با سطل خالی ترور شد.

 • فنلاند

یکی دیگر از عجیب ترین خرافات دنیا مربوط به عنکبوت می شود. در فنلاند (و البته در کشورهای دیگری از جهان) اعتقاد بر این است که اگر کسی یک عنکبوت را بکشد، حتما روز بعد باران می آید.

 • سنگال

در سنگال، مردم می گویند که برنامه سفر خود را تنها با خود بگویید و جلوی هیچ کسی آن را بازگو نکنید. اگر احیانا شخصی از سفر پیش روی شما آگاه باشد، آن سفر شوم بوده و احتمالا مقصدتان خراب خواهد شد.

در بخشی از قسمت های کشور ترکیه، مردم معتقدند که اگر شما در شب آدامس بجوید، به احتمال زیاد آن گوشت یک مرده است.

 • کره جنوبی

یک مورد دیگر از عجیب ترین خرافات دنیا خرافه ای مربوط به پنکه است! در کره جنوبی مردم باور دارند که اگر پنکه ای را در اتاقی بسته در شب روشن کنند، آن پنکه شما را خواهد کشت. گفته می شود که مردم کره جنوبی پنکه را فقط در اتاق هایی استفاده می کنند که شیشه آن ها ترک خورده است.

 • برزیل

برزیلی‌ها معتقدند که اگر کیف دستی یا کیف پول شما با زمین برخورد کند، بدشانسی خواهید آورد. بیشتر آن ها بر این باورند که اگر این اتفاق برایتان بیفتد شما یک فرد فقیر خواهید شد.

 • دانمارک

مردم دانمارک اگر ظرفی شکسته داشته باشند، حتی اگر اوایل سال آن را شکسته باشند، تکه های شکسته را نزد خود نگه می دارند تا در مراسم سال نو، آن را در خانه دوست یا اقوامشان دور بیندازند. آن ها اعتقاد دارند که هرچه ظرف چینی شکسته بیشتر باشد، خوش شانسی بیشتری برای دوستان و اقوامشان رقم خواهد خورد.

 • آمریکای شمالی

در بخش هایی از آمریکای شمالی اعتقاد بر این است که اگر روی یک ترک یا شکاف پا بگذارید، بد شانسی رقم خواهد خورد. برخی نیز می گویند اگر این اتفاق بیفتد، شاید کمر مادر شخص بشکند.

 • پرتغال

در پرتغال خرافاتی وجود دارد که می گوید اگر عقب عقب راه بروید، شوم خواهد بود زیرا شیطان راه شما را خواهد شناخت.

 • اسپانیا

یکی دیگر از عجیب ترین خرافات های دنیا در اسپانیا است که اعتقاد دارند اگر با پای چپ به اتاقی وارد شوید دچار بدشانس خواهید شد.

 • مصر

مصری ها اعتقاد دارند اگر بدون آنکه چیزی را ببرُید، یک قیچی را باز و بسته کنید، اتفاق بدی خواهد افتاد. البته بدتر از باز و بسته کردن، باز گذاشتن آن است! آن ها می گویند که این کار روح شیطانی معلق در هوا را می برد و باعث می شود که آن ها عصبانی شوند.

 • هلند

در هلند، آواز خواندن در میز شام به این معنی است که شما برای شام خود به شیطان آواز می دهید – یعنی بدبختی است. آنها همچنین می گویند که اعطای نمک به همسایه نیز بد است.

 • هند

در هند بدشانسی به شما روز خواهد آورد، اگر که موی خود را کوتاه کرده و یا بشویید، البته در روزهای پنجشنبه و شنبه و بدتر از این مورد، گرفتن ناخن ها در سه شنبه ها، شنبه ها و شب هاست.

 • ایتالیا

برخی از مردم در ایتالیا از جمعه ای که ۱۷ هم یک ماه باشند می ترسند، زیرا اعداد رومی XVII می توانند واژه «VIXI» را بسازند که در زبان لاتین یعنی: زندگی من تمام شده است.

 • ایالت ورمانت آمریکا

در این ایالات، خانه هایی از قرن ۱۹ وجود دارند که یک پنجره شیب دار در آن ها دیده می شود که برای این بوده که جادوگران را از خانه دور نگه دارد. آن ها اعتقاد داشتند که جادوگرهایی که پرواز می کنند، نمی توانند از پنجره های شیب دار وارد خانه شوند.

با اینکه موارد زیادی از عجیب ترین خرافات دنیا مربوط به کشور انگلیس است اما ما در اینجا می خواهیم به موردی اشاره کنیم که در مورد تخم مرغ است. برخی از مردم انگلیس معتقدند که اگر می خواهید یک تخم مرغ آب پز را بخورید و یا می خواهید تخم مرغی را بشکنید، علاوه بر شکستن سر آن، حتما باید ته آن را هم بشکنید. اگر این کار را نکنید، یک جادوگر تکه های پوست تخم مرغ را جمع کرده، با آن یک قایق می سازد و باعث یک طوفان وحشتناک خواهد شد.

منبع: diply.com

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.