فهرست مطالب

عجیب ترین داستان از بازمانده کشتی تایتانیک!

عجیب ترین داستان از بازمانده کشتی تایتانیک!

داستان کشتی تایتانیک

شاید جذاب ترین بخش داستان غم انگیز کشتی تایتانیک، داستان شخصی بازماندگان آن باشد. اینکه چه شد که آنان پای در این کشتی گذاشتند و چگونه در آن شب پر تنش در تاریخ ۱۴ آپریل ۱۹۱۲ از مرگ نجات یافتند. در حالی که بیش از ۱۵۰۰ نفر در آن شب از دنیا رفتند، فقط حدود ۷۰۰ نفر نجات پیدا کردند. برخی از این داستان ها درباره تلاش کم نظیر انسان برای بقا صحبت می کنند، در حالی که برخی دیگر تراژدی و غم انگیز هستند. در ادامه ایران استرالیا همراه باشید، تا پیرامون معروف ترین داستان کشتی تایتانیک صحبت کنیم.

داستان کشتی تایتانیک

ریچارد نوریس ویلیامز ساعت ها خودش را بر روی تخته های یک قایق شکسته نگه داشت، در حالی که تمام این مدت پاهای او درون آب یخ قرار داشت! هنگامی که پزشکان او را بررسی کردند، به این نتیجه رسیدند که هر دو پایش باید قطع شوند. ریچارد از این کار خودداری کرد و با تحمل دردی بسیار، به طور معجزه آسایی پاهای خود را بدست آورد. ۸ سال بعد در سال ۱۹۲۰، او مقام اول را در مسابقات دو و میدانی ویمبلدون بدست آورد. این فقط یک نمونه از داستان های حماسی تایتانیک است. داستان های دیگر، چندان حماسی و خوشحال کننده نیستند. مانند داستان جنی لوییس هانسن از ویسکونسین. او تراژدی اش را به سختی و در حالی که در شوک فرو رفته بود تعریف می کرد. سیستم عصبی این زن شدیدا آسیب دید و او حتی دیگر نمی توانست اشک بریزد.

داستان کشتی تایتانیک - عجیب ترین داستان از بازمانده کشتی تایتانیک!

داستان کشتی تایتانیک

باکستر به همراه خواهر و مادرش به اروپا سفر کرده بودند و در نهایت تصمیم گرفتند که با کشتی تایتانیک به ایالات متحده باز گردند. همسفر چهارم آن ها در این سفر کسی نبود جز خانم ماین. آن ها از چربورگ فرانسه سوار بر سمت فرست کلاس این کشتی شدند. ماین احتمالا در فکر ساختن یک زندگی جدید در آن طرف اقیانوس بود. در آن سال ها مردم بسیاری برای کسب موفقیت بیشتر به آمریکای شمالی سفر می کردند. ماین به عنوان خانم “دیویلیرس” در این کشتی ثبت نام کرده بود و در کابینی جدا از کابین باکستر اقامت داشت. در اینجا بود که داستان کشتی تایتانیک آغاز شد.

 

داستان کشتی تایتانیک

متاسفانه زمان برای لذت بردن از کشتی و زیبایی های آن بسیار کوتاه بود. ترس از زمانی آغاز شد که تایتانیک در ۳۰۰ مایلی جنوب شرقی نیوفاندلند به یک صخره یخی برخورد کرد. پس از اینکه کشتی توقف کرد، باکستر به سراغ کاپیتان اسمیت و بورس اسمای رفت. کاپیتان به باسکتر گفت که یک تصادف کوچک رخ داده و جای هیچ نگرانی نیست! بروس اسمای به طور آهسته به باکستر گفت که خانواده اش را جمع کند و به سمت قایق های نجات برود. باکستر به سرعت دست به کار شد. ماین یک اورکت پشمی تنش کرد و همگی به سمت قایق شماره ۶ راه افتادند. ماین نمی خواست که بدون باکستر به درون کشتی برود و به همین خاطر جواهرات جا مانده خود در کابین را برای بازگشت بهانه کرد. ولی شخصی به اسم مولی براون او را از این کار بازداشت.

“درحالی که قایق نجات از کشتی در حال غرق شدن دور می شد، باکستر برای خواهر، مادر و عشقش دست تکان می داد. این آخرین باری بود که باکستر دیده شد. حتی جنازه او را هم پیدا نکردند. باکستر در زمان مرگش فقط ۲۴ سال سن داشت. پس از این فاجعه، برث ماین مدتی را با خانواده داغدار باکستر سپری کرد. او در نهایت به پاریس نقل مکان کرد و حرفه خوانندگی خود را از سر گرفت. ماین پس از این ماجرا، با هیچکس ازدواج نکرد.”

داستان کشتی تایتانیک

پس از بازنشستگی، این خانم بلژیکی به بروکسل بازگشت. هرچند او همسر و فرزندی نداشت، ولی هنوز هم خواهرزاده و بستگانی نزدیک در این شهر داشت. جالب اینجاست که هیچکدام از بستگان ماین باور نکردند که او در جوانی با کشتی تایتانیک سفر کرده است. او این داستان را بارها برای نزدیکانش تعریف کرد. اما خانواده اش فقط پس از مرگ او در سال ۱۹۶۲ در سن ۷۵ سالگی، صحت حرف های او را دریافتند. هنگامی که خواهر زاده ماین در حال مرتب کردن وسایل او بود، با نامه ها، عکس ها و برخی وسال مربوط به داستان کشتی تایتانیک برخورد کرد که راست گویی او را شهادت می دادند. داستان کشتی تایتانیک یکی از غم انگیز ترین تراژدی های رخ داده در طول تاریخ دریانوردی جهان است.

 

 

ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.