فهرست مطالب

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

مسیر و جاده راهی است که سفر شما را نشان می دهد. منظورم پرواز را هم شامل می شود. بالاخره مسیر هوایی هم داریم! بنابراین به هر جایی که می روید، جاده ها و مسیرها را حداقل روی نقشه بشناسید. به طور مثال در این مقاله مجله گردشگری گروه ایران استرالیا شهر دبی و فاصله شهرهای امارات مد نظرمان است. درست است که تنها به یک شهر سفر می کنید و ممکن است پا را فراتر از آن شهر نگذارید.

با این حال، گاهی پیش می آید که جهانگردی کنید، کشورگردی کنید و تنها به دنبال یک شهر نباشید. در این صورت نیاز خواهید داشت که فاصله دبی تا شارجه را بدانید. دسترسی ها و جاده ها را بشناسید و بدانید که برای رسیدن به مقصد بعدی چه راه هایی دارید. همانند آنچه که در این مقاله انجام داده ایم را برای دیگر سفرها هم می توان تعمیم داد.

sharje1 - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

 

فاصله شهرهای امارات از یکدیگر چقدر است؟

امارات تنها به شهر دبی نیست. در این کشور می توانید ۲۲ شهر را پیدا کنید که ۸ شهر آن، را می توان مهم دانست. شما نام چند تا از این شهرها را می توانید نام ببرید؟ ۸ شهر مهم امارات که به نوعی بزرگترین شهرهای امارات هستند، جمعیت هایی در حدود بین ۶۲ هزار نفر تا ۳ میلیون و ۳۰۰ نفر دارند. شهرهایی که در ادامه نام می بریم، شهرهای توریستی امارات هستند که می توانند مقصد سفر بعدی شما باشند.

از آنجایی که بیشتر پروازهای ایران به امارات از تهران به دبی انجام می شود، دانستن فاصله دبی تا شهرهای دیگر اهمیت می یابد. پس از خرید بلیط هواپیما دبی برای رفتن به مناطق دیگر روش های مختلفی وجود دارد. از همان فرودگاه پرواز داخلی بگیرید. با تاکسی های فرودگاه بین شهرها را طی کنید؛ یا اینکه از دیگر روش های حمل و نقل در دبی استفاده کنید.

قبل از هر چیز، نقشه ای از کشور امارات و مسیرهای بین شهرهای این کشور منتشر می کنیم. فاصله بین شهرهای امارات را روی نقشه ببینید و مسیر سفر خود را علامت بزنید. با این روش می توانید به راحتی برنامه ریزی کنید، زمان رسیدن خود را به مقصد بدانید. در نتیجه به درستی رزرو هتل خود را انجام دهید و به موقع وارد هتل شوید.

large detailed map of uae with cities and towns%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

معرفی شهرهای امارات و فاصله تا دبی

بسیار خب! بیایید شهرهای مهم و توریستی امارات را نام ببریم. ۱۰ شهر از ۲۲ شهر مهم اطراف دبی به شرح زیر هستند.

 • ابوظبی
 • شارجه
 • العین
 • عجمان
 • راس الخیمه
 • فجیره
 • ام القوین

خور فکان و دبا نیز دو شهر دیگر در امارات هستند که پایتخت آن ها، شارجه است. پیش از این که به سراغ جدول فاصله شهرها برویم کمی درباره هر شهر توضیح می دهیم. سه شهر ابوظبی، دبی، ام القوین، عجمان، شارجه و راس الخیمه در کناره سواحل خلیج فارس قرار گرفته اند. شهرهای دبا، خورفکان و فجیره در کنار سواحل دریای عمان قرار گرفته اند.

از ابوظبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر مسافت است؟

ابوظبی پایتخت امارات با جمعیتی حدود یک میلیون و ۸۰۷ هزار نفر در کنار خلیج فارس قرار دارد. شهری که یکی از مهمترین شهرهای توریستی امارات بوده و پروازهای متعددی از سراسر جهان به فرودگاه ابوظبی انجام می شود. جاذبه ها، مراکز فرهنگی و تفریحی این شهر در کنار اقتصاد خوبش باعث شده گردشگران فراوانی به آنجا سفر کنند.

ابوظبیدبیشارجهالعینعجمانراس‌الخیمهفجیرهام‌القوینخور‌فکان
۱۳۹کیلومتر۱۴۶کیلومتر۱۷۱کیلومتر۱۷۶کیلومتر۲۵۰کیلومتر۲۵۵کیلومتر۲۰۴کیلومتر۲۸۴کیلومتر

 

Abu Dhabi United Arab Emirates%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا دیگر شهرهای امارات

با این حال پرجمعیت ترین و توریستی ترین شهر امارات، دبی است. شهری که تقریبا تمام ما ایرانی ها حداقل با نامش آشنا هستیم. یک سری حقایق هم راجع آن ممکن است بدانیم. مثلا می دانیم که بزرگترین برج جهان در آنجاست؛ یا خیلی هوای گرم و کویری دارد. به سافاری کویرهایش معروف است. دبی شهری با ۳۲۹۷۹۸۰ نفر جمعیت مقصد اول سفر بیشتر ایرانی ها و جهانیان شده است. جاهای دیدنی دبی بسیارند که در مقاله جاذبه های دبی لیست آن ها را خواهید یافت.

شهری جدید، مدرن و پیشرفته با ساختمان های سر به فلک کشیده که بیشتر مراکز سیاسی، فرهنگی، دولتی و تجاری امارات را دارد. اگر چه ابوظبی پایتخت امارات است اما دبی را می توان شهر مهم و استراتژیک این کشور محسوب کرد.

دبیابوظبیشارجهالعینعجمانراس‌الخیمهفجیرهام‌القوینخور‌ فکان
۱۴۰کیلومتر۲۷٫۵کیلومتر۱۴۸کیلومتر۳۹٫۹کیلومتر۱۱۴کیلومتر۱۲۱کیلومتر۶۷٫۷کیلومتر۱۵۰کیلومتر
view Dubai%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

 

فاصله شارجه تا شهرهای دیگر چقدر است؟

شارجه در حقیقت شهری چسبیده به دبی و عجمان است. منطقه ای امیرنشین که از دبی جداست. در واقع امارت شارجه در شهری به همین نام شکل گرفته است. یکی از مهمترین شهرهای امیرنشین امارات محسوب می شود. این شهر که از نظر موقعیت جغرافیایی در کنار سواحل خلیج فارس قرار گرفته، یکی از بهترین دسترسی ها را دارد. یکی از پربازدیدترین شهرهای این کشور به شمار می رود و به راحتی با خرید بلیط هواپیما دبی و نیم ساعت تاکسی سواری به این شهر می رسید. فاصله شارجه تا شهرهای دیگر امارات در نقشه زیر ثبت شده است.

شارجهابوظبیدبیالعینعجمانراس‌الخیمهفجیرهام‌القوینخور‌فکان
۱۶۴کیلومتر۲۷٫۷کیلومتر۱۶۵کیلومتر۱۵٫۱کیلومتر۹۹کیلومتر۱۰۷کیلومتر۳۲کیلومتر۱۳۶کیلومتر
sharje noor mosque%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

العین تا شهرهای دیگر امارات چقدر فاصله دارد؟

العین را زیباترین شهر کویری امارات متحده عربی می دانند. شهر العین در مرکز کویری امارات و نزدیک مرزهای عمان قرار گرفته است. شهری که شما را به تعجب می اندازد. در کنار شهر العین کوه جبل هافیت و منطقه خوش آب و هوای آن قرار گرفته است. مکانی در دل کویر که سرسبزی را در آن مشاهده می کنید. موزه ها، باغ وحش، پارک های آبی، واحه العین و بازار شتر به همراه مسابقات شتر سواری، اینجا هستند. بعضی از گردشگران دبی را به خاطر این جاذبه ها، به مقصد العین ترک می کنند. مقاله جاذبه های العین در مجله تمام جذابیت های این شهر را به شما معرفی می کند.

العینابوظبیدبیشارجهعجمانراس‌الخیمهفجیرهام‌القوینخور‌فکان
۱۷۰کیلومتر۱۴۸کیلومتر۱۶۶کیلومتر۱۷۳کیلومتر۲۴۰کیلومتر۱۸۷کیلومتر۱۹۶کیلومتر۲۱۶کیلومتر
Al Ain City Tour - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

 

فاصله عجمان تا دیگر شهرهای امارات

شهری که زیباترین سواحل امارات را دارد. شاید عجمان نتواند با شهری مانند دبی و شارجه در همسایگی خود رقابت کند، اما در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شهری که توسط قبیله بادیه نشین العجمان در سده دهم هجری شکل گرفت. این شهر در کنار شارجه و پس از آن دبی است. به خاطر فاصله اندکی که دارد، موقعیت خوبی برای زندگی دارد. این نزدیکی باعث شده تا بسیاری از مراکز خرید مهم یا سواحل مطرح گردشگران در این شهر ساخته شوند. برای رزرو هتل در دبی اگر به دنبال قیمت های ارزان هستید، تنها کافیست به سراغ هتل های عجمان بروید. البته هتل های لوکس و گران این شهر کم نیستند.

عجمانابوظبیدبیشارجهالعینراس‌الخیمهفجیرهام‌القوینخور‌فکان
۱۸۱کیلومتر۴۴٫۳کیلومتر۱۳٫۷کیلومتر۱۷۰کیلومتر۷۵٫۵کیلومتر۱۱۴کیلومتر۲۱٫۴کیلومتر۱۴۳کیلومتر
ajman hotel%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

مسافت راس الخیمه تا دیگر شهرهای امارات

منطقه راس الخیمه امارات با شهری به همین نام، یکی از شهرهای مهم شناخته می شود. این شهر که ششمین شهر پرجمعیت امارات شده، سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر جهان میزبانی می کند. هتل های زیبا و تنوع تفریحات و جاهای دیدنی شما را متعجب می کند. تصورش را نمی کنید که در این شهر گرم و ساحلی، پارک آبی یخی ببینید. راس الخیمه را می توان شهر تضادها و شگفتی ها در امارات دانست. در جدول زیر می توانید مسافت این شهر تا شهرهای مهم دیگر امارات را ببینید.

راس الخیمهابوظبیدبیشارجهالعینعجمانفجیرهام‌القوینخور‌فکان
۲۴۹کیلومتر۱۱۲کیلومتر۸۶٫۶کیلومتر۲۳۳کیلومتر۷۵٫۸کیلومتر۱۰۸کیلومتر۷۴٫۱کیلومتر۱۱۳کیلومتر
RAS KHAIMEH%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله فجیره تا شهرهای دیگر

نخلستان ها و باغ های فجیره در کنار سواحل فیروزه ای دریای عمان این شهر را به مقصدی عالی تبدیل کرده است. این شهر در مسیر خور فکان و دبا قرار دارد. پیشنهاد می کنیم در مسیر سفر خود به این شهر از این شهرها نیز بازدید کنید. در جدول زیر فاصله میان این شهر و دیگر شهرهای امارات ذکر شده است.

فجیرهابوظبیدبیشارجهالعینعجمانراس‌الخیمهام‌القوینخور‌فکان
۲۵۴کیلومتر۱۲۰کیلومتر۱۱۱کیلومتر۱۸۴کیلومتر۱۱۵کیلومتر۱۰۹کیلومتر۱۲۷کیلومتر۲۵٫۵کیلومتر

 

fujairahbeach snoopy island%20copy - فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟

 

خور فکان، منطقه ییلاقی و تفریحی کنار ساحل

خور فکان یکی از شهرهای ساحلی امارت شارجه است که در کناره دریای عمان قرار گرفته است. شهر خور فکان از نظر گردشگری یکی از شهرهای مهم امارات محسوب می شود؛ به دلیل برخورداری از جاذبه های مشهوری همچون بندرگاه عمیق و سواحل زیبا، حال و هوای متفات تری نسبت به دیگر شهرها دارد. پیشنهاد می کنیم حتما از این شهر و دیگر جاذبه های تفریحی آن نیز دیدن کنید.

خور‌‌فکانابوظبیدبیشارجهالعینعجمانراس‌الخیمهام‌القوینفجیره
۲۶۴کیلومتر۱۳۰کیلومتر۱۰۹کیلومتر۲۳۳کیلومتر۱۱۳کیلومتر۱۰۸کیلومتر۱۲۴کیلومتر۲۶٫۳کیلومتر

به محض رسیدن به شهری مانند دبی می توانید با کرایه ماشین خود را به دیگر مناطق برسانید. طی فاصله بین شهرهای امارات از دبی با ماشین می تواند تجربه ای متفاوت باشد. اگر گواهینامه بین المللی ندارید، راننده بگیرید یا اینکه سریع ترین راه یعنی پرواز را انتخاب کنید. پیشنهاد می دهیم راهنمای سفر به دبی را دنبال کنید. فکر می کنید کدام یک از این شهرها، زیباترین شهر امارات است؟ از کدام شهر این کشور دیدن کرده اید؟ منظره های مسافت بین شهرهای امارات را چگونه دیده اید؟ برای ما در کامنت ها نظرات خود را بنویسید.

 

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا
اخذ ویزای توریستی سوئیس
خرید تور

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.