فهرست مطالب

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از دلایل اصلی رغبت افراد در مهاجرت به اسپانیا، هزینه ی پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی مشابه باشد. علاوه بر این غنی بودن فرهنگ اسپانیا، آب و هوای فوق العاده، طبیعتی زیبا، اقتصاد رو به رشد، ارزش پول بالا و سایر موارد اسپانیا را به کشوری ایده آل جهت اقامت بدل کرده است و اسپانیا جز مقاصد محبوب برای مهاجرت در سراسر دنیاست که ویژگی های مختلف و خاص آن افراد را به اقامت در این کشور ترغیب می کند. اما راه های مختلفی جهت مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که در این مقاله از مجله گردشگری ” چاوش جهان سیر ” به طور مفصل به معرفی قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲ می پردازیم، با ما در ادامه همراه باشید.

معرفی اجمالی کشور اسپانیا

از نگاه بسیاری از افراد جو زندگی در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی آرام تر است.این کشور جر بزرگ‌ترین کشورهای قاره اروپا و هم‌ چنین یکی از پربازدیدترین کشورهای اروپایی محسوب می‌ شود. اسپانیا کشور تفاوت هاست، در  این کشور زیبا رفاه و فعالیت جهانی اروپای غربی با تجمل‌گرایی و جاذبه های اروپای جنوبی درهم آمیخته شده است.

کشور اسپانیا یکی از امن ترین و بی دردسرترین کشورهای جهان استکه طبیعت زیبایی هم دارد جاده های آن بسیار شبیه به جاده های آلمان است، دریای آن دریای آدریاتیک، کوه های آن آلپ و زبان آن کمی شبیه به زبان روسی است.

اسپانیا کشوری برتر نسبت به سایر کشورهای اروپای شرقی است که از نظر وضعیت اکولوژیکی و استانداردهای زندگی، افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند را بهتر از سایر همسایگان خود جذب می کند، با این حال اسپانیا  منحصر به فرد بودن خود را همچنان حفظ کرده و به حق می توان آن را کشور تحقق رویاهای فردی نامید. در ادامه به راه های مختلف مهاجرت به اسپانیا اشاره خواهیم کرد.

Spain - قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

مهاجرت به اسپانیا به واسطه تولد

پاسپورت اسپانیا در دسته معتبرترین پاسپورت های جهان به شمار می آید. برای مهاجرت به اسپانیا باید با پاسپورت این کشور را تهیه کرد که در رنکینگ جهانی در رتبه سوم قرار دارد و این نشان از قدرتمند بودن آن است. جالب است بدانید افرادی که موفق به اخذ پاسپورت اسپانیا شوند می توانند به ۱۲۵ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. هم چنین به محض ورود به ۴۰ کشور برای آن ها ویزا صادر می شود و تنها برای ورود به ۳۳ کشور جهان احتیاج به اخذ ویزا دارند. تولد در کشور اسپانیا  در صورتی که منجر به اخذ تابعیت این کشور شود، راهی آسان است که منجر به اخذ پاسپورت ارزشمند اسپانیا شود و راحت ترین طریقه مهاجرت به اسپانیا هم همین راه است.

به این قانون و روش مهاجرت، سیستم خاک می گویند، سیستم خاک به این موضوع اشاره دارد که اگر فردی در قلمرو خاک کشوری (اعم از هواپیما ها و کشتی های آن کشور) متولد شود، تابعیت آن کشور را بدون توجه به تابعیت والدین اش اخذ می کند، قانون اعطای تابعیت در خصوص تولد فرزند از طریق اصل خاک، بیشتر درکشورهای توسعه یافته ای نظیر کشورهای آمریکایی صدق می کند. اما سیستم دیگری هم وجود دارد که به سیستم خون معروف است، سیستم خون بیانگر این موضوع است که فرد متولد شده با توجه به تابعیت پدر و مادرش تبعه ی همان کشوری می شود که والدینش تابعیت اش را دارند. کشور اسپانیا همانند بسیاری از کشورهای دیگر از سیستم خون پیروی می کند. به طور کلی مهاجرت به اسپانیا  و گرفتن تابعیت از طریق تولد به سه شکل  کلی ممکن است، مورد اول فرزندانی که از پدر یا مادر اسپانیایی متولد شده باشند.

مورد دوم فرزندانی که در اسپانیا متولد شده باشند و والدین آنها اسپانیایی نمی باشند، اگر حداقل یکی از والدین آنها در اسپانیا (به استثنای کودکان دیپلمات) متولد شده باشند.

مورد سوم کسانی که در اسپانیا از والدین غیر اسپانیایی متولد شده اند، اگر هر ۲ ملیتی نداشته باشند افراد بدون تابعیت و یا اگر قوانین ملی به فرزند نمی دهند در این صورت می یک فرم را می توان در رجیستر محلی محلی محل اقامت خود اعلام کرد تا ملیت اسپانیا را بر اساس فرض صرف نظر کند.

بطور کلی با توجه به پیروی اسپانیا از سیستم خون این مدل از مهاجرت به اسپانیا با شرایط خاص و ویژه ای همراه است که گذر از آن آسان نیست

 

flag of Spain - قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین راه های مهاجرت به اسپانیا، اقدام به تحصیل در اسپانیا است.

اعزام دانشجویان در رشته های مختلف به این کشور و تحصیل در مقاطع متفاوت تحصیلی جز ایده آل ترین و مناسب ترین گزینه مهاجرتی تلقی می گردد. امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های اسپانیا فراهم است. چرا که دانشجویان ضمن این که مدارک تحصیلات عالیه خود را از دانشگاه های اروپایی اخذ می نمایند، پس از فارغ التحصیلی می توانند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور اسپانیا یا سایر کشورهای اروپایی اشتغال یابند. بنابراین این روش، آینده تحصیلی و شغلی آنان را تضمین می کند و مطمئن ترین راه برای مهاجرت به اسپانیا است.

افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان را داشته باشند، می توانند در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه های اسپانیا شوند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، در صورتی که به زبان اسپانیایی مسلط بوده و مدرک آن را نیز داشته باشند، شانس بالایی جهت صدور ویزای تحصیلی اسپانیا را خواهند داشت.  بدین منظور بهتر است که دوره های یادگیری زبان اسپانیای  را قبل از اقدام برای مهاجرت به اسپانیا پشت سر بگذارید و ضمن صرفه جویی در زمان، هزینه های کمتری را پرداخت نمایید.

در هزینه های دانشگاهی این کشور سیر نزولی دیده می شود. به عبارت دیگر، میزان شهریه ای که در مقطع دکترا می پردازید، نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی کمتر خواهد بود. زبان تحصیلی در دوره کارشناسی، عموما انگلیسی است.

این نکته هم قابل توجه است که هزینه های تحصیل در اسپانیا در دانشگاه های دولتی، توسط سازمان های آموزشی در سطح منطقه ای تعیین می شود. بنابراین در سراسر کشور اسپانیا ممکن است تغییرات هزینه ای مختصری در هر منطقه مشاهده شود. با این حال در تمام زمینه ها هزینه ها بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی هستند. البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی اسپانیا گران تر از سایر مراکز دولتی است.

مهاجرت به اسپانیا با ویزای کاری

سومین روشی که برای مهاجرت به اسپانیا در این مقاله بررسی می کنیم اخذ ویزای کاری از اسپانیا است. این روش جز محبوب ترین روش های مهارجرت به اسپانیا بین اکثر مردم بویژه ایرانیان است. یکی از مهم ترین شرایط اشتغال در اسپانیا و گرفتن ویزای کاری داشتن دعوت نامه به همکاری یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اسپانیایی است که البته در نگاه اول کمی دشوار هم به نظر می رسد.

Modern education of international students or immigrants - قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری به این صورت است که باید مدارک معتبری اعم از پیشنهاد کاری مربوطه را از کارفرمای این کشور دریافت نمایید. پیشنهاد کاری هم باید بر روی سربرگ رسمی و به همراه جزئیات حقوق دریافتی، مهر و امضاء کارفرما قید شده باشد. به برخی از مشاغل در کشور اسپانیا نیاز بیشتری احساس می شود که تعدادی از آنها عبارتند از پزشکان، اساتید دانشگاه، مهندسان صنایع، عمران، مکانیک، کارشناس رشته هایی چون هتلداری و توریسم، حسابداری، مدیریت گردشگری و کارشناسان فروش.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای کاری اسپانیا شوید، مدت اقامت ۱ ساله به شما اعطا خواهد شد که هر ساله قابلیت تمدید دارد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا است که  با شرایط مختلفی سبب اخذ تابعیت برای زوج یا زوجه می شود. ازدواج در کشور اسپانیا به دو صورت مدنی و  مذهبی برگذار می شود. برای ثبت ازدواج مدنی حداقل یکی از زوج ها باید تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشند یا حداقل یکی از آنها دو سال تمام در این کشور اقامت داشته باشد. مراحل درخواست ازدواج های پروتستان، اسلامی و یهودی هم به همین شکل است. لذا مقدمات این ازدواج مدنی باید انجام پذیرد و به ثبت برسد. علاوه بر این یک نفر به عنوان ناظر باید این ازدواج را به ثبت برساند، هر ۲ طرف باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و هریک به شخصه به این ازدواج رضایت دهند.

از جمله مدارک لازم جهت ازدواج در اسپانیا و اخذ تابعیت می توان به اثبات مجرد بودن هر دو طرف اشاره کرد که ممکن است این مدارک را لازم باشد از سفارت یا کنسولگری خود تهیه کنند.

 

مهاجــرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند معمولا از این روش مهاجرت به اسپانیا استفاده می کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور و راه های مهاجرت به اسپانیا خریدن یک ملک در این کشور است  که برای اینکار نیاز به حداقل پانصد هزار یورو می باشد. فرد خارجی از این طریق می تواند در مدت زمان ۶ ماه ویزای شنگن اخذ کند زیرا سرمایه ی خود را به این کشور اختصاص داده است.

علاوه بر این راه، برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می توان در زمینه کاری خود سرمایه گذاری کنید، البته این امر مشروط بر این است که حداقل به مدت ۳ سال در کشور اسپانیا زندگی کرده باشید. سرمایه مورد نظر فرد متقاضی در زمینه های مشخصی وارد بازار کسب و کار این کشور می گردد و برای او سود دهی دارد

classic house against Spanish flag background - قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت

در کشور اسپانیا می توان با ثبت شرکت با هدف سرمایه گذاری اخذ تابعیت نمود. برای ثبت شرکت در اسپانیا، مشخص نمودن نام شرکت، اخذ کد مالیاتی برای شرکت ثبتی، تعیین سرمایه اولیه جهت راه اندازی و به ثبت رساندن شرکت از مراحل انجام این فرآیند خواهد بود.

اکثر متقاضیان خارجی که این راه را برای مهاجرت به اسپانیا انتخاب می کنند، شرکت هایی را به ثبت می رسانند که از نوع شرکت با مسئولیت محدود باشند. چراکه ایده آل ترین نوع شرکت ها به شمار می رود. همانطور که مشخص است در این روش متقاضیان می بایست از تمکن مالی مناسبی نیز برخوردار باشند.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که مهاجرت به اسپانیا برای کسانی که ایده ‌های خوبی در ذهن خود دارند می ‌تواند بسیار عالی باشد به صورتی که می‌ توانید به سادگی فضای درآمدزایی را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که بیش از ۹۵% از کارآفرینان که با ایده های کارآمد به اسپانیا مهاجرت کردند، در این کشور به رضایت خوبی رسیده ‌اند.

کشور اسپانیا از آن دسته کشورهای کارآمد در زمینه ‌های مختلف محسوب می ‌شود که همین امر بستر مناسبی جهت کارآفرینی را فراهم آورده است.

مهاجرت از طریق پناهندگی

Muslim refugees trying to evacuate in Spain - قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

کنوانسیون ۱۳۵۱ پناهندگی که اظهار دارد کشورها باید از افرادی که در جنگ لطمات جبران ناپذیری دیدند حمایت کنند اولین بار در شهر ژنو به تصویب رسید. اصل اولیه موجود در این کنوانسیون که بسیار مهم هم هست این است که هیچ کشوری حق ندارد بعد از اعطای پناهندگی به یک پناهجو او را به کشورش بازگرداند.

اما مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی روش مناسبی نیست، زیرا کشورهایی از قبیل اسپانیا علیرغم اینکه در حوزه شنگن هستند اما در زمینه پناهندگی شرایط مطلوبی ندارد و بطورکلی با پناهندگان برخورد مناسبی هم صورت نمی گیرد. ضمن اینکه فرد پناهنده باید بتواند شرایط نامطلوب خود را در وطن خویش به اثبات رساند. طبق تعریف قانون پناهندگی نیز فرد پناهنده باید جانش بنا به دلایلی در کشور خود در خطر باشد تا امکان پناهنده شدن داشته باشند. به همین دلیل این قانون شامل حال ایرانیان نمی شود. همچنین می باید در نظر داشته باشید که یکی از پرریسک ترین روش های مهاجرتی، انتخاب روش پناهندگی می باشد.

مهاجرت از طریق اخذ ویزای همراه

آخرین روش مهاجرت به اسپانیا که در این مقاله به آن می پردازیم اخذ ویزای همراه است. دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا که ازدواج کرده باشند می توانند همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود را همراه خود به کشور اسپانیا ببرند. دانشجویان خارجی جهت تامین نیازهای مالی همچنین مجاز به انجام کار هفتگی به مدت ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته هستند. مدارکی ویزای تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا عبارتست از: گواهی سلامت پزشکی، سند اثبات عدم سابقه کیفری، نامه تمکن مالی، رزومه تحصیلی قوی و نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه انتخابی در کشور اسپانیا از مدارک مهمی است که برای این شیوه از مهاجرت به اسپانیا باید همراه داشته باشید.

منبع پست

ارتباط با ما

برای کسا اطلاعات بیشتر درباره پست ” شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ ” میتوانید با تیم چاوش جهان سیر از ۲ طریق امکان پذیر خواهد بود:

۱- تماس تلفنی موجو در ارتباط با ما 

۲- تعیین وقت مشاوره تلفنی و رزرو وقت فقط کافیست با دفتر تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید .

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.