فهرست مطالب

مدت زمان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم

سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی ما در این پست قصد داریم تا به یک سوال خیلی مهم و کلیدی و البته پر تکرار شما دوستا پاسخ بدهیم . ” مدت زمان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ” این سوالی است که اقلب برای دوستانی پیش می آید که قصد مهاجرت به کشور زیای کانادا رو دارند ، همانطور که در پست های قبل گفته شد ، دولت کانادا به تازگی برانامه های مهاجرتی خود به کانادا را علاوه بر تغییر افزایش نیز داده است ، که ما درباره یکی از روش ها یعنی روش  ” اکسپری اینتری کانادا 2021 ” پیش تر صحبت کردیم ، حال میخواهیم به این موضوع بپردازیم که اگر ما موفق به اخذ اقامت موقت بشویم ، چه مدت زمانی نیاز هست تا این ویزا به ویزای دائم تبدیل بشود . پس تا انتهای پست با گروه ایران استرالیا همراه باشید .
اکسپری اینتری کانادا چیست ؟ در ابتدا یک توضیح مختصری ذر این باره میدهیم تا با مفهموم ومعنی این برناه که از سوی دولت کانادا معرفی شده است بیشتر آشنا بشویم .، اکسپری اینتری کانادا در واقع مهاجرت به کانادا در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد ، با برناه جدید که دولت کانادا معرفی کرده است ، همه افرادی که دارای مهارت هایی مثل ” سن مناسب ” و ” میزان تحصیلات متوسط ” و ” دارای مهارت خاص و شغل مورد نیاز کانادا ( کد NOC شغل های کانادا ” و ” دانش زبان ( تحت عنوان نمره زبان CLB ) ” و … که ما در پست ها قبلی به این موضوعات پرداخته ایم ، شما نیز میتوانید با کلیک بر روی لینک ” اکسپری اینتری کانادا ” به تمام این اطلاعات دسترسی پیدا کنید ، همانطور که میدانید سیستم اکسپری اینتری کانادا بر اساس امتیاز بندی طراحی شده است  ، یعنی شما با داشتن مهارتهای بالا یک امتیاز را کسب میکنید و طی زمان مشخصی که در سایت سفارت کانادا به آن اشاره کرده است ، با کسب حداقل امتیاز در روش ( اکسپری اینتری PNP )  حداقل 480 از داخل لست انتظار خارج و نامزد دریافت اقامت کانادا میشود ( برای دانستن میزان امتیاز خود روی لینک ” فرم ارزیابی اکسپری اینتری کانادا ” کلیک کنید .
قبل از هر نکته باید دقت داشته باشیم که ویزای توریستی کانادا ، یا همان ویزای 5 ساله کانادا نیز یک اقامت بلند مدت محصوب میشود ولی دقت داشته باشید که این ویزای به اقامت دائم یا حتی موقت کانادا تبدیل نخواهد شد و فقط امکان دارد به ویزای تحصیلی تحت شرایط خاص تبدیل گردد. ( اخذ ویزای توریستی کانادا را مطالعه کنید ) .

آیا می توان با مجوز کار موقت و ویزای کار کانادا برای اقامت دائم این کشوراقدام کرد؟

بهتره این موضوع را با طرح این سوال شروع کنیم ” آیا می توان با مجوز کار موقت و ویزای کار کانادا برای اقامت دائم این کشوراقدام کرد؟ ” در حواب باید اشاره کرد که اخذ اقامت کانادا و دریافت کارت PR دارای چندین مرحله مختلف می باشد که یکی از این مراحل داشتن ویزا کار یا همان ورک پرمیت می باشد ، برای تبدیل این ویزا ( ویزای موقت ) یا همان ( ویزای ورک پرمیت کانادا ) به ویزای دائم چندین روش وجود دارد که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت :

برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP 

اگر شما در حال حاضر در کانادا مستقر باشید و دارای ویزای کاری و اجازه کار در کانادا باشید ، این بدین معنا می باشد که شما دارای یک کارفرمایی کانادا هستید ، زمانی که شما میخواهید اقامت موقت خود را ( ویزای کاری ) به ویزای دائم تبدیل کنید فقط کافیست که این کارفما از شما راضی باشد و به شما پیشنهاد کار و استخدام دائم بدهد ، البته یادتان باشد که شما باید از سابقه مالی خوبی برخوردار باشید یعنی مالیت های خود را به درستی پرداخت کرده باشید .
به این ورش ، روش Arranged Employment یا همان اشتغال هماهنگ گفته میشود .در این روش شما باید دارای فاکتورهایی باشید که عبارتند از  میزان تحصیلات ، سن ، دانش زبان و داشتن جاب آفر  عموما این پروسه حدود 12 الی 18 ماه به طول خواهید انجامید، برای کسب اطلاعات بیشتر به پست ” کدام استان های کانادا از طریق اسکیل ورکر مهاجر میگیرند ” که کی از زیر مجموعه های اکسپری اینتری کانادا می باشد.

برنامه نامزدی استانی PNP 

در این روش که حدود 1 تا 1/5 سال طول خواهد کشید ، شخص درخواست دهنده ( نیروی کار خارجی محسوب میشود ) با توجه به مهارت هایی که دارد ، نامزد Nominate دریافت کار در یکی از استان های کشور کانادا میشود ، که البته قوانین و مشاغل در این استان ها متفاوت خوهد بود ، که این مورد همان برنامه ” اکسپری اینتری کانادا PNP ” می باشد که میتوانید به پست ” کدام استان های کانادا از طریق اسکیل ورکر مهاجر میگیرند ” که کی از زیر مجموعه های اکسپری اینتری کانادا می باشد.

اکسپری اینتری - مدت زمان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم

نامزدی استانی در کانادا
PNP

برنامه کلاس تجربه کانادایی CEC

این برنامه همان حالت سوم اکسپری اینتری کانادا می باشد که ما شرایط مورد نیاز دریافت این نوع اقامت را در پست های قبلی توضیح داده ایم  ( اکسپری اینتری کانادا برنامه CEC )، همانطور که در گذشته نیز توضیح دادیم متقاضیان در برنامه CEC دارای اقامت موقت کاری در کانادا هستند و قصد تبدیل این ویزا را به اقامات دائم کانادا دارند ، در این صورت باید دارای 2 فاکتور مهم باشند ” دوسال تجربه کاری در کانادا ” یا تجربه 2 سال تحصیل یا ترکیبی از این 2 مورد ” 1 سال کار + 1 سال تحصیل .

آیا می توان ویزای توریستی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟

همانطور که در گذشته توضیح دادیم در صورت عادی و معمولی خیر امکان تبدیل ” ویزای توریستی کانادا  به اقامت دائم وجود ندارد ، ولی اگر شما از روش پناهنده شدن نیز استفاده کنید این امکان برای شما فرهم خواهد شد . البته در بسیاری از مواقع زمانیکه شما در خاک کانادا باشید میتوانید پیش کارفرمایان مختلف رفته و به دنبال کار بگردید که اگر موفق به اخذ جاب آفر بشوید و بتوانید نشان بدهید که از پس هزینه های زندگی خود مثل اجاره خانه و خورد و حوراک بر خواهید امد ویزای شما قابل تبدیل به ویزای کار خواهد بود که به دلیل طولانی شدن بررسی این پروسه شما باید ابتدا از خاک کانادا خارج شده و سپس وارد خاک شوید . ( با ویزای جدید که اخذ  می کنید . ) که البته بد نیست پست ” راهنمای اخذ ویزای توریستی کانادا را مطالعه کنید .

آیا می توان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟

بله میتوان گفت این روش یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقاما دائم در کانادا می باشد ، همانطور که میدانید اقامت دانشجویی یک اقامت موقت محسوب میشود ، پس این امکان نیز وجود دارد که آن را به ویزای دائم نیز تبدیل کنید ، ( ویزای تحصیلی کانادا 2021 )  در اخرین روزهای تحصیل خود شما باید به دنبال کار بگردید و توانایی اخذ مجوزی را تحت عنوان مجوز PGWP بگیرید .

در این روش بعد از آنکه شما موفق به دریافت مجوز  PGWP شدید  در واقع این اجازه به شما داده میشود تا برای کار تمام وقت در کانادا درخواست بدهید ، و شما با نشان دادن سابقه کاری و تحصیلی خود ، اقدام به درخواست اقامت دائم بدهید .

[layerslider id=”3″]

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.