فهرست مطالب

معرفی ایالت های استرالیا

australia map - معرفی ایالت های استرالیا

معرفی ایالت های استرالیا

معرفی ایالت های استرالیا

استرالیای جنوبی

استرالیای جنوبی 5امین ایالت پرجمعیت استرالیا میباشد که 7درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل میدهد که از لحاظ وسعت نیز 4امین ایالت می باشد که 12 درصد از کل وسعت استرالیا را در بر میگیرد .
در این ایالت 4 گروه مذهبی وجود دارد که عبارت اند از : کاتولیک با ۱۹٫۹ درصد، آنگلیکان با ۱۲٫۶ درصد، کلیسای واحد ۸٫۹ درصد و کسانی که وابستگی خاصی به دینی نداشتند نیز ۸٫۹ درصد
در این ایالت 32 درصد مردم دارای خانه 35 درصد مردم دارای خانه به کمک وام بانکی 33 درصد باقیمانده دارای خانه های اجاره ای میباشند.
۵ شغل اصلی و مهم که مردم این ایالت مشغول به انجام آن هستند، عبارتند از: خدمات درمانی و اجتماعی با ۱۳٫۶ درصد، فروشندگی با ۱۱٫۲ درصد، کار در کارخانه‌ها با ۱۰٫۵ درصد، تدریس و آموزش با ۷٫۵ درصد و کارگری و ساخت و ساز با ۷٫۱ درصد.

استرالیای غربی

استرالیای غربی 4امین ایالت پر جمعیت استرالیا میباشد که 10 درصد از جمعیت استرالیا را در خود جای داده است ، این ایالت 33 درصد از کل وسعت استرالیا را تشکیل میدهد که بزرگترین ایالت استرالیا محسوب میشود . شهر پرت جزء بزرگترین شهر های این ایالت می باشد . که 8 درصد از جمعیت کل کشور در شهر پرت قرار دارد .
طبق آخرین سرشماری های انجام شده بیش از نیمی از جمعیت این ایالت داخل کشور متولد شده اند . از این تعداد، ۱۰٫۳ درصد بریتانیایی، ۳٫۲ درصد نیوزلندی، ۱٫۶ درصد اهل آفریقای جنوبی، ۱٫۳ درصد هندی و ۱٫۱ درصد نیز اهل مالزی هستند. در این ایالت مردم از دین خاصی پیروی نمیکنند و 25 درصد مردم هیچ دینی ندارند.ما ۴ گروه که بیشترین پیروان را دارند عبارتند از: کاتولیک آنگلیکان کلیسای واحدو کسانی که وابستگی خاصی به دینی نداشتند نیز.
در استرالیای غربی 30 درصد مردم دارای خونه بطور مستقل می باشند ، 38 درصد مردم با کمک وام های بانکی دارای خانه هستند و 32 درصد هم خانه های اجاره ی دارند .
مردم این ایالت مشغول به انجام آن هستند، عبارتند از: خدمات درمانی و اجتماعی با ۱۰٫۴ درصد، فروشندگی با ۱۰٫۱ درصد، کار در کارخانه‌ها با ۸٫۲ درصد، تدریس و آموزش با ۸ درصد و کارگری و ساخت و ساز با ۱۰٫۲ درصد.

کوئینزلند

کوئینزلند سومین ایالت پر جمعیت استرالیا می باشد که 20 درصد جمعیت این کشور در آن جای دارد همچنین کوئینزلند 22 درصد از وسعت خاک استرالیا را تشکیل میدهد و دومین ایالت بزرگ استرالیا محسوب میشود . در این ایالت شهر بریزبین قرار دارد که علاوه بر مرکز استان بودن سومین شهر پر جمعیت این ایالت نیز می باشد .
از این میان، ۴٫۹ درصد بریتانیایی هستنطبق سرشماری انجام شده در سال ۲۰۱۱، حدوداً ۷۳٫۷ درصد از جمعیت ایالت کوئینزلند، داخل کشور متولد شده‌اند و ۲۶٫۳ درصد باقی مانده را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند. از این میان، ۴٫۹ درصد بریتانیایی هستند و تنها کسانی‌اند که تعدادشان بالای یک درصد از جمعیت ایالت کوئینزلند را تشکل می‌دهد.د .
73 درصد مردم این ایالت در همین ایالت به دنیا آمده اند و 27 درصد باقیمانده ی آن را خارجی ها تشکیل میدهند .
22 درصد مردم در این ایالت از دین خاصی پیروی نمیکنند و مذهبی ندارند ولی در این ایالت 4 گروه با مذاهب مختلف وجود دارد که شامل کاتولیک با ۲۳٫۸ درصد، آنگلیکان با ۱۸٫۹ درصد، کلیسای واحد ۶٫۴ درصد و کسانی که وابستگی خاصی به دینی نداشتند نیز ۹٫۱ درصد.
29 درصد افراد در این ایالت دارای خانه های مستقل هستند ، 35 درصد افراد به کمک وام بانکی دارای خانه هستند و 36 درصد افراد نیز صاحب خانه نیستند.، در این ایالت 5 نوع شغل وجود دارد که اغلب آنها خدمات درمانی و اجتماعی با ۱۱٫۹ درصد، فروشندگی با ۱۰٫۷ درصد، کار در کارخانه‌ها با ۸٫۴ درصد، تدریس و آموزش با ۷٫۹ درصد و کارگری و ساخت و ساز با ۹ درصد.

ویکتوریا

ویکتوریا دومین ایالت پر جمعیت استرالیا می باشد که 24 درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل میدهد که بزرگترین ملبورن دومین شهر پر جمعیت این ایالت می باشد . که 7 درصد از جمعیت کل کشور در ملبورن زندگی میکنند. 68 درصد جمعیت این ایالت در خود این ایالت به دنیا آمده اند و 32 درصد باقی افراد ، خارجی هستند . که 4 درصد از این مجعیت بریتانیایی هستند .
24 درصد مردم در این کشور مذهبی ندارند . . اما ۴ گروه که بیشترین پیروان را دارند عبارتند از: کاتولیک ،آنگلیکان ، کلیسای واحد کسانی که وابستگی خاصی به دینی نداشتند .
در ایالت ویکتوریا 35 درصد مردم دارای خانه مستقلا میباشند ، 35 درصد با وام بانکی دارای خانه باشند . 30 درصد باقیمانده دارای مذهب خاصی نمیباشند .
۵ شغل اصلی و مهم که مردم این ایالت مشغول به انجام آن هستند، عبارتند از: خدمات درمانی و اجتماعی با ۱۱٫۶ درصد، فروشندگی با ۱۰٫۸ درصد، کار در کارخانه‌ها با ۱۰٫۷ درصد، تدریس و آموزش با ۸ درصد و کارگری و ساخت و ساز با ۸٫۳ درصد.

نیو ساوت ولز

نیو ساوت ولز قدیمی‌ترین ایالت کشور استرالیا است ، این ایالت مستعمره ی بریتانیا است ، که این ایالت پر جمعیت ترین ایالت استرالیا می باشد و 32 درصد جمعیت کل کشور در این ایالت قراردارد ، و 10 % از وسعت کل کشور را در بر میگیرد . که در این استان شهر سیدنی یکی از پر جمعیت ترین شهر ها و همچنین پایتخت این کشور می باشد .
68 درصد در داخل این ایالت به دنیا آمده اند و 32 درصد باقی مانده اقوام خارجی می باشند که 4 درصد این افراد بریتانیایی ها هستند .
18 درصد مردم مذهبی خاصی ندارند ، اما ۴ گروه که بیشترین پیروان را دارند عبارتند از: کاتولیک آنگلیکان ، کلیسای واحد و کسانی که وابستگی خاصی به دینی نداشتند.
۵ شغل اصلی و مهم که مردم این ایالت مشغول به انجام آن هستند، عبارتند از: خدمات درمانی و اجتماعی با ۱۱٫۶ درصد، فروشندگی با ۱۰٫۳ درصد، کار در کارخانه‌ها با ۸٫۴ درصد، تدریس و آموزش با ۷٫۹ درصد و کسانی هم که در زمینه‌ی ارائه خدمات فنی و حرفه‌ای کار می‌کنند ۷٫۹ درصد.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.