مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

ناگفته‌هایی کوتاه از زندگی فرح دیبا
ناگفته‌هایی کوتاه از زندگی فرح دیبا
سپتامبر 10, 2018
اولین تصادفی که در آمریکا به وقوع پیوست
اولین تصادفی که در آمریکا به وقوع پیوست
سپتامبر 11, 2018
مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی ع

گروه ایران استرالیا

مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

زندگی ها رون :

ها رون (به انگلیسی: Aaron، به عبری:אַהֲרֹן ،Ahărōn به معنای کوه‌نشین)نام فرزند عمران و یوکابد و برادر موسی و میریام (کُلثُم  بود که همراه با موسی به مصر رفت. یهودیان، مسیحیانو مسلمانان معتقد به پیامبری او هستند. هارون فصیح سخن می‌گفت.و وزیر و همراه موسی در پیامبریش بود. هارون سه سال از موسی بزرگتر بود و در زمان سخن گفتن با فرعون در مصر هشتاد و سه سال داشت، هارون در کوه هور در سرزمین فلسطین دار فانی را وداع گفت. و دارای چهار پسر به نام‌های العازار، ناداب، ابیهو وایتامار بوده‌است. אהרון היה הכהן הראשון ועל פי המסורת היהודית כל הכהנים הם ילדיו. ולנשים, המונח אחות או אחות של אהרון משמש. ها رون اولین کشیش بود و طبق سنت یهود همه کشیش‌ها فرزندان او می‌باشند. دختران ها رون یا خواهران ها رون یا خواهر روحانی برای خانم‌ها استفاده میشده است. در ایّام هیرودیس، پادشاه یهودیّه، کاهنی زکرّیا نام از فرقه ابیّا بود که زن او از دختران ها رون بود و الیصابات نام داشت.  ترجمه قدیم کتاب مقدس، لوقا 1: 5. به اعتراف همهٔ تاریخ نویسان الیصابات دختر ها رون نیست ولی این‌گونه خطاب می‌شود! در قرآن سوره مریم آیه ۲۸ مریم توسط بزرگان یهود خواهر ها رون خطاب می‌شود در صورتی که فاصله زمانی زیادی بین این دونفر می‌باشد. يَا أُخْتَ هَارُونَ مَا كَانَ أَبُوكِ امْرَأَ سَوْءٍ وَمَا كَانَتْ أُمُّكِ بَغِيًّا ای خواهر ها رون، تو را نه پدری ناصالح بود و نه مادری بدکار (پس تو دختر بکر از کجا فرزند یافتی).

این مطلب را از دست ندهید.   ده حقیقت تاریخی در مورد شهر لندن

مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

خانه سفیدی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید گفته می‌شود که خانه و مقبره حضرت ها رون، برادر حضرت موسی می‌باشد. این مقبره در بلندی‌های کوه تور و در کشور اردن قرار دارد. این خانه در قرن سیزدهم میلادی و توسط سلطان نصیر محمد ساخته‌شده است. نام حضرت هارون بیست بار در قرآن آمده است.

همچنین در انجیل نام او آرون ذکر شده است. وقتی‌که حضرت موسی تصمیم گرفت تا به دیدار فرعون برود، حضرت هارون نیز به همراه او رفت. هارون در سخن گفتن بسیار توانا بود و بیشتر اوقات بجای برادرش صحبت می‌کرد زیرا او کمی در سخن گفتن مشکل داشت. بارها پیامبر از علی (ع) با عنوان هارون خودش یادکرده است. هارون (ع) در سن ۱۲۲ سالگی از دنیا رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس