فهرست مطالب

مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

زندگی ها رون :

ها رون (به انگلیسی: Aaron، به عبری:אַהֲרֹן ،Ahărōn به معنای کوه‌نشین)نام فرزند عمران و یوکابد و برادر موسی و میریام (کُلثُم  بود که همراه با موسی به مصر رفت. یهودیان، مسیحیانو مسلمانان معتقد به پیامبری او هستند. هارون فصیح سخن می‌گفت.و وزیر و همراه موسی در پیامبریش بود. هارون سه سال از موسی بزرگتر بود و در زمان سخن گفتن با فرعون در مصر هشتاد و سه سال داشت، هارون در کوه هور در سرزمین فلسطین دار فانی را وداع گفت. و دارای چهار پسر به نام‌های العازار، ناداب، ابیهو وایتامار بوده‌است. אהרון היה הכהן הראשון ועל פי המסורת היהודית כל הכהנים הם ילדיו. ולנשים, המונח אחות או אחות של אהרון משמש. ها رون اولین کشیش بود و طبق سنت یهود همه کشیش‌ها فرزندان او می‌باشند. دختران ها رون یا خواهران ها رون یا خواهر روحانی برای خانم‌ها استفاده میشده است. در ایّام هیرودیس، پادشاه یهودیّه، کاهنی زکرّیا نام از فرقه ابیّا بود که زن او از دختران ها رون بود و الیصابات نام داشت.  ترجمه قدیم کتاب مقدس، لوقا 1: 5. به اعتراف همهٔ تاریخ نویسان الیصابات دختر ها رون نیست ولی این‌گونه خطاب می‌شود! در قرآن سوره مریم آیه ۲۸ مریم توسط بزرگان یهود خواهر ها رون خطاب می‌شود در صورتی که فاصله زمانی زیادی بین این دونفر می‌باشد. یَا أُخْتَ هَارُونَ مَا کَانَ أَبُوکِ امْرَأَ سَوْءٍ وَمَا کَانَتْ أُمُّکِ بَغِیًّا ای خواهر ها رون، تو را نه پدری ناصالح بود و نه مادری بدکار (پس تو دختر بکر از کجا فرزند یافتی).

مقبره حضرت هارون (ع)، برادر موسی (ع)

خانه سفیدی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید گفته می‌شود که خانه و مقبره حضرت ها رون، برادر حضرت موسی می‌باشد. این مقبره در بلندی‌های کوه تور و در کشور اردن قرار دارد. این خانه در قرن سیزدهم میلادی و توسط سلطان نصیر محمد ساخته‌شده است. نام حضرت هارون بیست بار در قرآن آمده است.

همچنین در انجیل نام او آرون ذکر شده است. وقتی‌که حضرت موسی تصمیم گرفت تا به دیدار فرعون برود، حضرت هارون نیز به همراه او رفت. هارون در سخن گفتن بسیار توانا بود و بیشتر اوقات بجای برادرش صحبت می‌کرد زیرا او کمی در سخن گفتن مشکل داشت. بارها پیامبر از علی (ع) با عنوان هارون خودش یادکرده است. هارون (ع) در سن ۱۲۲ سالگی از دنیا رفت.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.