فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

سلام عرض میکنم خدمت شما دوستان و همراهان گرامی ، ما توی این پست قصد داریم تا درباره مهاجرت به کشورهای پیش رفته مانند کانادا ، انگلیس صحبت کنیم ، یکی از سوالاتی که همیشه با آن مواجه هستیم ، آیا برای مهاجرت به کانادا زبان نیاز داریم یا خیر ؟ ، ما در پست ” مهاجرت به کانادا بدون آیلتس ” سعی کردیم تا جواب ایم سوال مهم و پر تکرار را بدهیم ، پس تا انتهای پست با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بدانید.
مهاجرت به کانادا از روش هایی مانند ، اکسپری اینتری ، مهاجرت کاری ، مهاجرت تحصیلی ( ویزای تحصیلی کانادا ) ، اخذ جاب آفر انجام میشود. ویزای تحصیلی کانادا

آیلتس چیست ؟

آیلتس یا Ielts مخفف شده ی کلمات ” International English Language Testing System ”  می باشد ، که به معنی سیستم آزمون زبان در سطح بین المللی می باشد . این آزمون در مدت زبان 3 ساعت و در 2 مرحله برگذار می شود و مهارت های گوش دادن ( Listening ) ، خواندن (Reading) ، صحبت کردن ( Speaking ) ، نوشتن ( Writing ) شما را مورد آزمن قرار می دهند و دارای سیستم نمره بندی از عدد 1 تا 9 ی باشد . این آزمون دارای 2 سطح مختلف  از جمله ” آکادمیک ” و ” جنرال ” می باشد ، سطح آکادمیک برای افرادی می باشد که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند . که آزمون آکادمیک کمی سخت تر از جنرال می باشد .

مراحل آزمون آیلتس

همانطور که در بالا گفتیم آزمون آیلتس در 2 مرحله برگذار میشود ، در آزمون اول که مدت آن حدود 2 ساعت 40 دقیقه می باشد ، به صورت کتبی انجام خواهد شد و مهارت های نوشتن ،شنیدن ، خواندن شما را مورد آزمون قرار میدهند ، مرحله دوم آزمون در روز جداگانه انجام میشود و مهارت صحبت کردن شما را مورد آزمون قرار میدهند . ویزای تحصیلی کانادا

IELTS 1 - مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

آزمون آیلتس چیست

تست Listening :

آزمون آیلتس با این مرحله آقاز میشود و 4 قسمت 10 سواله مجموعا 40 سوال دارد برگذار میشود و حدود 20 الی 30 دقیقه نیز به طور می انجامد . ویزای تحصیلی کانادا

تست Reading

مرحله دوم آین ۀزمون با است خواندن شورع میشود و 40 سوال به شما داده میشود و 60 دقیقه هم فرصت خواهید داشت که سوالات را بخوانید و به هر کدام پاسخ بدهید .

تست Writing

مرحله سوم آزمون آیلتس با مهارت نوشتن آغاز میشود، برای این مهارت 60 دقیقه به شما فرصت داده میشود تا 2 متن با موضوع مشخص را بنویسید ، متن اول شما باید دارای 150 کلمه باشد و متن دوم دارای 250 کلمه ، متن اول معمولا 20 دقیقه زمان شما را خواهد گرفت و متن دوم حدود 40 دقیقه ، دقت داشته باشید که متن های کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل را دریافت نخواهند کرد.

تست Speaking

مهارت صحبت کردن ، این تست دارای 3بخش مختلف میباشد و مدت  زمان آن حدود 10 تا 14 دقیقه خواهد بود ، در بهش اول ، از شما درباره مسائل عمومی مانند ، وضعیت شغلی ، محل زندگی ، وضعیت خانوادگی و… شما سوال پرسیده خواهد شد، در مرحله دوم ، موضوعی به شما داده خواهد شد تا درمورد آن در حد 2 دقیقه صحبت کنید ، و نظرهای خود را اعلام کنید و در مرحله سوم که حدود 5 دقیقه زمان میبرد مصاحبه گر درباره موضوع مشخص شده با شما تبادل مظر خواهد کرد .
معمولا افراد در این بخش خیلی دار استرس و نگرانی میشوند که معمولا باعث میشود آزمون را خراب کنند و به اصطلاح نمره مورد نیاز خود را نتوانند کسب کنند . پس تصور کنید که با دوست خود در یک پارک نشته اید و در حال صحبت کردن هستید . ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

بگذارید با یک مثال برای شما توضیح بدهم ، تصور کنید در حال حاضر شما در کانادا هستید و توانسته اید از طریق اکسپری اینتری ، ویزای اسپانسر شیب ، ویزای تحصیلی ، ویزای کاری  ( جاب آفر ) وارد کانادا بشوید ، مطمئنا به زبان انگلیسی که یکی از زبان های رسمی کانادا می باشد برای ازتباط برقرار کردن با افراد نیاز پیدا خواهدی کرد ، پس دقت داشته باشید که حتی اگر دولت کانادا شرط داشتن زبان در زمان درخواست ویزا حذف کند ، شما برای رفع نیازهای ساده خود به مشکل برخواهید خورد ، پس دلیل و ضرورت داشتن مدرک زبان با این دید که برای شما توضیخ دادیم الزامیست . حتی میتوان گفت برای اخذ ویزای توریستی کانادا شما تا حدودی به زبان انگلیسی ( درحد برطرف کردن نیازهای ساده ) نیاز دارید ، که البته دولت کانادا برای ویزاهای توریستی که ” ویزای مولتی کانادا ” به زبان آیلتس نیاز ندارد، و این دولت شما را به دلیل نداشتن زبان ریجکت ” ریفیوز “نخواهد کرد شما در این رابطه میتوانید به پست  راهنمای اخذ ویزای توریستی کانادا مراجعه کنید .

ielts - مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

حتما باید مدرک زبان آیلتس ارائه کنیم؟
بطور خلاصه میتوان گفت اگر شمنا قصد مهاجرت به کانادا ( سرمایه گذاری ، تحصیلی ، جاب آفر ، اکسپری اینتری ) را داشته باشید دولت شما را موظف میکند تا مدرک زبان خود را ارائه بدهید ، همانطور که میانید کشور کانادا دارای 2 زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی نی باشد ، شما برای سفر به این کشور باید یکی از این 2 زبان را مسلط باشید .
مهاجرت کاری به کانادا بدون نیاز به آیلتس
باید گفت برای این موضوع هیچگونه راهی وجود ندارد و شما باید یکی از زبان های رسمی کانادا را کاملا مسلط باشد ، در زبان انگلیسی  ارائه مدرک آیلتس یا تافل کفایت میکند یا زبان فرانسوی مدرک TEF کفایت میکند ، بدون مدرک زبان امکان انجام اینکار وجود ندارد . ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان آیلتس
برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در ابتدا باید از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اقدام کنید همانطور که میدانید کانادا دارای دانشگاه های با رتبه بندی عالی در سطح دنیا می باشد ، برای اخذ پذیرش هر دانشگاه با توجه به قوانین موجود در کشورش هزینه ی اخذ پذیرش را بیم 90 دلار تا 150 دلار از شما دریافت میکنید . همانطور که میدانید برای اخذ پذیرش یکی از عوامل مهم و اخذ پذیرش داشتن مدرک آیلتس ( انگلیسی زبان ) یا تافل می باشد .
میتوان گفت تقریبا همه دانشگاه های کانادا نمره آیلتس را میخواهند بعضی دانشگها های نمره 5.5 و بعضی دیگر 7 ، این نمره زبان با توجه به رشته ، مقطع ، و رتبه دانشگاه انتخابی شما دسته بندی میشود . ویزای تحصیلی کانادا

پذیرش مشروط دانشگاه بدون نیاز به مدرک زبان
بسیاری از دانشگا های کانادا ، از سال 2019 تا به الان شرایط راحت تری را در دستورالعمل کار خود برای افرادی که نتوانسته اند نمره زبان مورد نظر را اخذ کنند قرارداده اند ، به این ترتیب که ، برای شما قبل از شروع کلاس  یک دوره زبان را برگذار میکنند و شما باید در این آزمون نمره مدنظر دانشگاه را کسب کنید ( گفتنی است که این دوره شمال هزینه های متفاوتی حدود 3500 دلار برای 12 هفته می باشد ) و بعد از کسب نمره سر کلاس های خود بروید .
در این روش شما برای مدارک خود در روز  سفارت و انگشت نگاری به ارائه مدرک زبان خود نیازی پیدا نخواهدی کرد ، اما توصیه ما این می باشد تا در ابتدا نمره زبان 6 را اخذ کنید و سپس برای ویزای تحصیلی اقدام کنید . یا حداقل آشنایی به یکی از 2 زبان انگلیسی و فرانسوی را داشته باشید.

مهاجرت به کانادا - مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

مهاجرت به کانادا بدون آیلتس

کدام دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان آیلتس، پذیرش می‌دهند؟
برخی از دانشگاهای کشور کانادا در استان های کم جمعیت یا در حال رشد برای بهبود شرایط اقتصادی خود شرایط بهتری را سر راه درخواست درهنده ها قرار داده اند ، در ادامه به لیست چندین دانشگاه این کشور معرفی میکنیم . (برگرفته از سایت همکار ) ویزای تحصیلی کانادا
دانشگاه Winnipeg
دانشگاه وینیپگ کانادا الزامی در زمینه ارائه مدرک آیلتس ندارد اما برای تحصیل در این دانشگاه باید بر زبان انگلیسی مسلط باشید. برای رسیدن به این تسلط می‌توانید در دوره ELP دانشگاه وینیپگ شرکت کنید و مدرک آن را به عنوان جایگزین آیلتس ارائه نمایید.
دانشگاه ساسکاچوان
نحوه سنجش زبان انگلیسی در دانشگاه ساسکاچوان کاملا دقیق است. با توجه به این که دانشگاه ساسکاچوان تمایل به جذب دانشجویان بین‌المللی دارد، انعطاف زیادی را در زمینه مدرک زبان انگلیسی به خرج می‌دهد. حتی اگر در هیچ کدام از آزمون‌های آیلتس و تافل شرکت نکرده باشید امکان ارائه گواهی‌نامه‌های معتبر دیگری را خواهید داشت. ضمن اینکه می‌توانید در دوره‌های زبان انگلیسی خود دانشگاه شرکت کنید. البته این به شرطی است که شرایط کلی اخذ پذیرش دانشگاه ساسکاچوان مانند نمره معدل را داشته باشید. ویزای تحصیلی کانادا
دانشگاه Memorial
دانشگاه مموریال این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده تا به جای مدرک زبان آیلتس، مدارک مربوط به آزمون‌های دیگری مانند CanTEST و TOEFL را ارائه کنند. همچنین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می‌توانند برای گرفتن مدرک آیلتس خود در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی آنلاین این دانشگاه نیز شرکت کنند.
اگرچه مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان آیلتس و سایر مدارک زبان هم امکان پذیر است اما توصیه می‌کنیم حتما قبل از اقدام برای مهاجرت به این کشور، تسلط نسبی را روی یکی از دو زبان رسمی این کشور به دست آورید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا برای برقراری ارتباط و رفع نیازهای روزمره دچار مشکل نشوید. ضمن اینکه ارائه مدرک زبان معتبر، در مواردی مانند اخذ ویزای کانادا، گرفتن بورسیه تحصیلی و… نیز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.