فهرست مطالب

موناکو در یک نگاه

شبه‌ جزیره‌ی موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده است. موناکو را می‌توان دومین کشور کوچک دنیا نامید؛ کشوری که فقط ۱٫۹۵ کیلومترمربع وسعت دارد. سرزمین  این شهر به خاطر وجود قوانین مالیاتی آزاد و آب و هوای مطبوع، به بهشت جهانگردان و ثروتمندان شهرت دارد. پایتخت این شهر شهر موناکوویل است و مشهور‌ترین شهر آن مونت‌کارلو نام دارد. این کشور از سه طرف هم ‌مرز با فرانسه و از سوی دیگر در کرانه‌ی دریای مدیترانه در راستای ریویرا با ساحل فیروزه‌ای و در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد. این منطقه از اوایل قرن بیستم، مکانی برای تجمل و تفریح قشر مرفه و ثروتمندان دنیا است. این شهر را به مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک هم می‌شناسند که از سال ۱۹۲۹، هر سال برپا می‌شود.

موناکو در یک نگاه - موناکو در یک نگاه

موناکو

بر اساس مستندات، قدمت زندگی بشر در این منطقه به ۳۰۰ هزار سال پیش بازمی‌گردد. این شهر در سال ۱۲۹۷ میلادی استقلال خود را از حکومت جمهوری جنوا که در منطقه مرزی ایتالیا و فرانسه بود، پس گرفت. این شهر

یک دولت‌شهر محسوب می‌شود و بعد از واتیکان دومین کشور کوچک غیر وابسته‌ی جهان است. از سال۱۲۹۷ خاندان گریمالدی بر جزیره‌ی این شهر حکومت می‌کنند.

این شهر از نظر تراکم جمعیت در رده‌ی دوم کشور‌های متراکم قرار دارد و ۳۸,۴۹۹ نفر (طبق آمار سال ۲۰۱۶) جمعیت را در خود جای داده است. ۹۰ درصد مردم، به مذهب کاتولیک ایمان دارند؛ هر چند که آزادی مذاهب در این شهر حکمفرما است. زبان فرانسه، حکم زبان رسمی را دارد و واحد پول آن‌ها، یورو است. ملیت‌های فرانسوی، موناکویی، ایتالیایی و انگلیسی به ترتیب بیشترین ساکنین این کشور را تشکیل می‌دهند. این شهر هیچ فرودگاهی ندارد. نزدیک‌ترین فرودگاه به این منطقه در فاصله‌ی ۳۰ دقیقه‌ای و در شهر نیس فرانسه قرار گرفته است.

موناکو در یک نگاه1 - موناکو در یک نگاه

موناکو

جاذبه‌های گردشگری این شهر شامل کاخ شاهزاده (Palais du Prince)، موزه‌ی اوسئانوگرافیک (Oceanographique)، باغ گیاه‌شناسی ژردن اگزوتیک (Jardin Exotique)، باغ‌های سن مارتین، اپرای مونت کارلو (Opéra de Monte-Carlo)، بندر موناکو (Monaco Harbor)، موزه ملی جدید موناکو (Nouveau Musée National de Monaco)، باغ رز شاهدخت موناکو (Princess Grace Rose Garden)، باغ ژاپنی(Jardin Japonais)، موزه شپل دو لا ویزیتاسیون (Chapelle de la Visitation)، قلعه آنتوان (Fort Antoine) و… می‌شود.

مراکز خرید موناکو عبارتند از مرکز خرید مترول (Metropole)، استفانو ریچی (Stefano Ricci)، منطقه کندامین (La Condamine)، موناکو ویل (Monaco Ville)، فونتویل (Fontvieille) و….

موناکو در یک نگاه2 - موناکو در یک نگاه

موناکو

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .