فهرست مطالب

ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی گروه ایرن استرالیا ، ما امروز قصد داریم تا با شما درباره یکی از راه های مهاجرت به کانادا صحبت کنیم ، ما در پست های قبلی به بررسی انواع مختلف مهاجرت به کانادا صحبت کردیم که میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به پست ” اکسپری اینتری کانادا 2021 ” و ” مهاجرت تحصیلی کانادا با  عنوان ، ویزای تحصیلی کانادا 2021 ” مراجعه کنید ، حال در این قسمت میخواهیم درباره یکی از روش های مهاجرت به کانادا یعنی ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا صحبت کنیم.  ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا
همانطور که در گذشته هم اشاره کردیم دولت فدرال کانادا به دلایل مختلفی از جمله ” بحران کرونا ” و ” نرخ پایین زادولد ” در این کشور تصمیم گرفته تا بین سال های 2021 تا 2023 تعداد 1/2 میلیون مهاجر بپذیرد که در این باره هم در پست ” کانادا 1/2 میلیون مهاجر می پذیرد ” صحبت کردیم ، یکی از راهای که از قدیم وجود داشته است ” مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی کانادا بوده ه با قوانین جدید که دولت کانادا وضع کرده است ، این روش مجد سر زبان ها افتاده است . پس در ادامه با ما همراه باشید . ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

در این پست درباره این موارد میخوانید :

مهاجرت به کانادا - ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

مهاجرت کاری

پروسه ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ برای آن دسته از کارآفرینانی است که دارای مهارت و پتانسیل لازم برای ایجاد کسب و کار و مهاجرت به کانادا هستند و شامل یکی از موارد زیر می‌شوند:

 • خلاق باشید  ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا
 • ایجاد اشتعال برای شهروندان کانادایی
 • بتوانند در مقیاس جهانی به رقابت با کمپانی های داخلی و خارجی بپردازید

مدت زمان و هزینه برای رسیدگی به درخواست ویزای استارت آپ

هزینه بررسی درخواست شا 1540 دلار کانادایی می باشد که زمان رسیدگی به درخواست شما حدود 12 الی 16 ماه می باشد ، علاوه بر این شما باید علاوه بر اطلاعات بایومتریک خود ، چکاپ پزشکی خود و عدم سوءپیشینه پلیس را به سفارت کانادا ارائه بدهید ، اگر قصد درخواست ویزای استارت آپ در استان کبک را دارید باید از قوانین این استان تبعیت کنید .

واجدین شرایط ویزای استارت آپ و کارآفرینی کانادا

حال به توضیح کوتاه و مختصر درباره هر کدام از موارد بالا میپردازیم :

ویزای استارت آپ و کارآفرینی کانادا - ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

اکسپری اینتری

کسب و کار مورد تائید ویزای استارت‌آپ

 • زمانی که شما از تعهدی از طرف یک سازمان مرتبط برخوردار می‌شوید: هر متقاضی باید دارای ۱۰ درصد یا بیشتر حق رای و سهام باقیمانده از شرکت باشد ( حداکثر تا ۵نفر )
 • متقاضیان و سازمان  به طور مشترک دارای بیش از ۵۰ درصد از حق رای و سهام شرکت باشند.
 • به هنگام دریافت مجوز اقامت دائم، مدیریت فعال و مستمری از داخل کانادا بر روی این کسب و کار داشته باشید
 • بخش اصلی و مهم عملیات مرتبط با کسب و کار شما در کانادا به انجام برسد
 • کسب و کار مورد نظر در کشور کانادا به ثبت رسیده باشد ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

دریافت نامه پشتیبانی از یک شرکت کانادایی

 • برقراری ارتباط با سازمان‌ها و شرکت‌های و دریافت پشتیبانی
 • متقاعدسازی سازمان کانادایی از بابت درآمدزا بودن کسب و کار و پیشنهادتان
 • دریافت نامه تائیدیه پشتیبانی مالی از سازمان مربوطه ( اسپانسرشیپ )

پروسه اثبات ایده تجاری برای هر یک از شرکت‌ها برای هر شرکت پروسه متفاوتی خواهد داشت ، شاید یک شرکت بخواهد با شما به صورت حضوری نیز صحبت کند تا بتوانند حامی مالی استارت آپ شما بشوند و برای شما نامه حامی مالی بودن را اسال کنند .
پس از دریافت نامه حامی مالی بودن ااز سازمان های صندوق سرمایه گذاری ” angel investor ” و ” venture capital fund ” یا سازمان پرورش کسب و کار ” business incubator ” یک نامه مستقیم برای سفارت کانادا ارسال میکند . که البته هر کدام از این حامیان مالی زیر مجموعه های بسیار زیادی نیز دارند .
دقت داشته باشید که سفارت کانادا روند مخصوص به خود را دارد با تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود ، به این ترتیب ، سفارت کانادا برای شما ویزای کاری استارت اپ را صادر میکند و به شما اجازه میدهد طبق بیزینس پلنی که ارائه داده اید به کانادا سفر کنید و شروع به انجام کارهای خود کنید .

نیاز به مهارت زبان انگلیسی و فرانسه

همانطور که میدانید شروع کسب و کار در همه کشورها نیاز به داشتن مهارت زبان در چهار مهارت ” مکالمه ” و ” خواندن ” و ” شنیدن ” و ” نوشتن ” می باشد که شما باید بتوانید ثابت کنید در یکی از 2 زبان های رسمی کانادا ” انگلیسی ” و ” فرانسوی ” هارت های لازم را دارید ، از این رو میتواند گفت شما با داشتن نمره زبان CLB 5 نیز میتوانید از این رحله عبور کنید . البته ما در پست ” نمره زبان CLB چیست ؟ ” برای شما کامل به این موضوع پرداخته ایم .

توانایی مالی برای شروع کار در کانادا

بنابر اطلاعات وبسایت رسمی سفارت کانادا،  دولت کانادا از هیچ شخص یا اشخاصی حمایت مالی نخواهد کرد ، پس باید دقت کنید که در هنگام ورود ه کشور کانادا شما باید از تمکن مالی خوبی برای گذراندن زندگی خود در کانادا برخوردار باشید ، که این مبلغ کاملا بسته با تعداد افراد خانواده شما متفاوت خواهد بود .  ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری - ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک

چنان‌چه بین ۱۴ تا ۷۹ سال سن داشته باشید، حتی اگر در 10 سال گذشته نیز انگشت نگاری شده باشید باز هم نیاز هست برای درخواست اقامت دائم در کانادا ، مجدد انگشت نگاری بشوید .

 • شما باید به هنگام ارسال درخواست خود به سفارت کانادا هزینه بیومتریک را پرداخت کرده باشید، وگرنه ممکن است با مشکلاتی نظیر تاخیر در بررسی و ارزیابی روبرو شوید. این کار را سریعا پس از دریافت نامه از طرف سفارت مبنی بر ارائه اطلاعات بیومتریک انجام دهید. شما پس از دریافت نامه از سفارت به مدت ۳۰ روز مهلت دارید تا انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک را به انجام برسانید.

نحوه ارزیابی درخواست ویزای استارت‌ آپ توسط سفارت کانادا

 • تکمیل صحیح و دقیق فرم ها
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای استارت آپ و کارآفرینی کانادا
 • ارسال تمامی مدارک موردنیاز یرای درخواست

چکاپ پزشکی ویزای استارت‌ آپ کانادا

قبل از ورود به کانادا ، و یا حتی درخواست ویزای استارت آپ و کارآفرینی کانادا بهتر است که چکاپ کامل خود را انجام بدهید تا با مشکل رو به رو نشوید ، مشکلاتی که ممکن است ویزای شما را رد بکنند عبارتند از :

 • برای سلامت عمومی و یا امنیت کانادا خطر محسوب شوید
 • نیاز به خدمات بهداشتی  بسیار زیادی در کانادا داشته باشید ویزای استارت‌ آپ و کارآفرینی کانادا

مدارک پلیس ویزای استارت‌آپ و کارآفرینی

چنان‌چه دارای سوابق جنایی و کیفری در گذشته باشید و یا تهدیدی برای امنیت کانادا تلقی شوید، مجاز به ورود به کانادا نخواهید بود. اگر با خانواده میخواهید سفر کنید نیر باید تمام افراد بالای 18 سال دارای عدم سوءپیشینه در محلی که بیش از 6 ماه زندگی میکنید باشند.

تائید اقامت دائم کانادا

چنان‌چه درخواست شما مورد موافقت سفارت کانادا قرار گیرد، ویزای اقامت دائم صادر خواهد شد. ویزای کانادا شامل تائیدیه اقامت دائم Confirmation of Permanent Residence (COPR) و ویزای ورود شما به کانادا خواهد بود که باید عکس این مورد را درهنگام ورود به کانادا با خود همراه داشته باشید.

[layerslider id=”3″]

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.