فهرست مطالب

ویزای تحصیلی انگلستان

سلام خدمت همراهان عزیز چاوش جهان سیر ، ما در این پست سعی داریم تا یک اطلاعات جامع . کاملی از ویزای  تحصیلی انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم .

مقدمه

این ویزای به اسم ویزا Tier 4 نیز شناخته میشود که با داشتن این ویزا فرد متقاضی میتواند در کشور انگلیس تردد و به ادامه تحصیل بپردازد . برای تحصیل در انگلیس شما به داشتن پذیرش تحصیلی در این کشور نیاز پیدا خواهید کرد که آژانس چاوش جهان سیر این پذیرش را با توجه به درخواست شما عزیزان ( با توجه به میزان شانس ویزا شدن شما ) مورد بررسی قرار میدهد و برای شما اخذ خواهد کرد.

انواع ویزای تحصیلی انگلیستان

انواع ویزاهای تحصیلی انگلیس شامل ویزای عمومی تحصیلی  ، ویزای کودکان ، ویزای کوتاه مدت تحصیلی می باشد که به شرح ذیل قابل تعریف خواهند بود :

ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس : برای دوره‌های آموزشی تا ۶ ماه (آموزش زبان) صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند از ۱ هفته پیش از آغاز دوره وارد خاک انگلیس شود.

ویزای عمومی تحصیلی انگلیس:  که به آن ویزای دانشجویی نیز گفته می‌شود برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) و متقاضیان بالای ۱۶ سال صادر خواهد شد و تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع ویزای تحصیلی قادر خواهند بود از ۱ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی وارد انگلیس شوند.

ویزای کودکان:  که به ویزای دانش آموزی انگلیس نیز شهرت دارد، ویژه تحصیل تا پیش از مقطع کارشناسی خواهد بود و برای متقاضیان واجد شرایط ۴ تا ۱۶ ساله صادر خواهد شد. از مزایای این ویزا امکان صدور ویزای همراه برای خانواده کودک است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیستان

همانطور که میدانید اخذ پذیرش تحصیلی یکی از عوامل تعیین کننده ویزای تحصیلی شما خواهد بود و باید در زمان درست با توجه به شرایط تحصیلی ، مالی ، سنی ، گپ تحصیلی و… شخص درخواست دهنده این پذیرش از دانشگاه های کشور انگلیس اخذ شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت سفارت انگلیس مراجعه کنید و آخرین آپدیت راهنمای رسمی ویزا در خصوص این ویزا را مطالعه کنید ، البته این کار آگاهی از سطح زبان را خواهد داشت. 

مهمترین موارد که باید به آن توجه داشته باشد :

 • نامه پذیرش تحصیلی غیر مشروط و معتبر
 • تمکن مالی مناسب
 • سطح مطلوب زبان انگلیس برای تحصیل در رشته مدنظر

نمره آیلتس چند باشد

یکی از سختی هایی که همه متقاضیان برای تحصیل در کشور انگلیس  با آن مواجه هستند ، گرفتن نمره زبان می باشد ، چاوش جهان سیر لیست دانشگاه هایی که کمترین نمره زبان را برای دادن پذیرش تحصیلی نیاز دارند را برای شما عزیزان آماده کرده و در اختیار شما قرار خواهد داد .

لیست دانشگاه های بر اساس کمترین نمره زبان ( آیلتس 6 ) برای شما عزیزان آماده کرده است .

نمره آیلتس 5.5

دوستانی که دارای نمره آیلتس 5.5 می باشند می توانند با شرکت در دوره های آنلاین زبان که از طرف چاوش جهان سیر زیر نظر اساتید بزرگ و دارای تجربه بالا هستند آماده کند ، نکته قابل توجه این می باشد که ما با برنامه ریز دقیق و منظم برای شما عزیزان در کمتر از 12 جلسه 2 ساعته نمره شما را از 5.5 به بنمره 6 و بالای 6 خواهند رساند .

هزینه هر جلسه 300 هزارتومان خواهد بود. که مبلغ هر جلسه 1 هفته قبل از آمادگی شما برای جلسه مد نظر گرفته خواهد شد ( شما نیاز نخواهید داشت کل مبلغ کلاس ها را یکجا پرداخت کنید ) . همچنین نیازی به خرید کتاب های بیشمار نیز نخواهید داشت و تنها با خرید 4 کتاب دوره شما شروع و پایان پیدا میکند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیستان

 • کپی فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس
 • پاسپورت جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار بعلاوه پاسپورت‌های قدیمی
 • دو قطعه عکس تمام رخ در سایز ۵/۴ * ۵/۳
 • پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
 • واچر هتل مهم اقامت در انگلیس در صورت نداشتن خوابگاه
 • اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیستان

بنا به درخواست سایت سفارت انگلیس برای ما ایرانی هایی که درخواست ویزای تحصیلی را داریم، توصیه کرده است که 3 ماه قبل از سفر خود انگشت نگاری را انجام داده باشیم ، در 95 درصد موارد جواب این ویزا، در مدت زمان 3 هفته تا 1 ماه برای شما آماده و ارسال میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به این لینک وارد شوید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیستان

مدت اعتبار این ویزا رابطه مستقیم با مدت زمان تحصیل شما دارد و میتوان پس از تحصیل تا 2 سال ویزای اکستند برای شما صادر شود که با این ویزا شما میتوانید به دنبال کار بگردید و اقامت خود را از دانشجویی به ویزای اقامتی و در نهایت پاسپورت انگلیس تبدیل کنید .

سایت هایی که سفارت برای کاریابی معرفی کرده عبارتند از :

https://www.londonjobs.co.uk
https://www.jobsite.co.uk
https://www.jobs.ac.uk
https://www.indeed.co.uk

همانطور که میدانید شما با داشتن ویزای تحصیلی در پاسپورت خود اجازه کار به صورت محدود در این کشور را دارید ، که میتوانید در حدود 500 تا 600 پوند درآمد کسب کنید. حال اگر این کار مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد میزان درآمد شما بیشتر خواهد بود .

ویزای همراه

چاوش جهان سیر برای افرادی درجه یک و اعضای خانواده درخواست دهنده این ویزا امکان اخذ روادید توریستی را دارد ، این ویزا برای افرادی که همسرشان در کشور انگلیس در خال تحصیل هستند میتواند با اجازه کار صادر شود . که جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .

هزینه زندگی در زمان تحصیل

هزینه زندگی در کشور انگلیس اگر شما تمام وعده های غذایی خود را با خرید مواد اولیه که از سوپر مارکت های بزرگ تهیه میکنید باشد در حدود ماهی 120 پوند خواهد بود. هزینه اجاره خانه با توجه به محل و یا شهری  که شما این خانه را اجاره میکنید در حدود ماهیانه 500 پوند خواهد بود . هزینه خوابگاه نیز 500 الی 600 پوند خواهد بود.

البته این نکته نیز فراموش نشود که این عدد به صورت Basic هست و شما باید توانایی مدیریت منابع مالی خود را داشته باشید در غیر این صورت هزینه زندگی شما تا ناهی 1500 پوند افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه تحصیل

کارشناسان مجرب چاوش جهان سیر به لیستی از دانشگاه های معتبر انگلیس که پذیرش آن ها با آیلتس 6 امکان پذیر بوده است و همچنین هزینه آنها از کمترین عدد یعنی 7500 پوند در سال تا 10.000 پوند در سال آماده کرده است ، تمام دانشگاه هایی که ما برای شما امده کرده ایم جرء دانشگاه ها با بهترین رنک جهان در رشته های مهندسی و مدیریتی هستند.

تعرفه ها :

چاوش جهان سیر در حال حاضر برای رشته های مهندسی و مدیریتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت میکند و برای سایر رشته ها امکان انجام نخواهد داشت .

ویزای تحصیلی انگلیس 1 - ویزای تحصیلی انگلستان

توجه داشته باشید که انگیزه نامه سفر یا همان SOP که یکی از عوامل تعیین کننده قبولی ویزا شما خواهد بود به صورت رایگان و بدون هزینه توسط کارشناسان چاوش جهان سیر نوشته خواهد شد ( در مدت زمان 1 هفته ).

ویزای همراه : 

تعرفه های درخواست ویزای توریستی انگلیس - ویزای تحصیلی انگلستان

برای دریافت کلی تعرفه های به این لینک ورود کنید .

کنسلی قرارداد

درصورت بروز هرگونه مشکلی که فرد درخواست دهنده مایل به کنسل کردن درخواست ویزا باشد، این امر به شرح ذیل امکان پذیر خواهد بود :

فرد متقاضی باید به تعداد نفراتی که خود قرارداد بسته است ( فرض مثل یک خانواده 3 نفره )،  ابتدا دلیل انصراف خود را به مدیریت مجموعه و کارشناس ویزای خود در میان میگذارد ، سپس درخواست خود را کتبی اعلام کند ، پس از گذشت 3 روز کاری و تایید مدیریت مجموعه ، مسافر باید (فرض مثال 3 نفر ) مسافر به جای خود معرفی کند و پس از قرارداد بستن حانواده جدید و دریافت مبلغ ، مبلغ شخص درخواست دهنده طی 1 هفته کاری به حسابشان واریز میگردد. .

توجه داشته باشد تا زمانی با درخواست کنسلی شما موافقت میشود که مدارک شما مورد ترجمه قرار نگرفته باشد . در صورت ترجمه و برگشتن مدارک شما از دارالترجمه کل مبلغ شما سوخت خواهد شد و هیچ مبلغی به حساب شما عودت داده نخواهد شد .

در صورتی درخواست کنسلی بعد از اخذ پذیرش تحصیلی توسط مجموعه 60درصد مبلغ شما سوخت خواهد شد و باقی عودت داده میشود.

اقدام مجدد

اقدام مجدد تا 3 مرتبه بعد از ریجکتی اول برای شخص و اشخاصی که قرارداد را بسته هستند به صورت رایگان انجام خواهد شد و افراد موظف هستند مبلغ ورود سفارت و یا در صئرت نیاز ترجمه مجدد مدارک یا اضافه شدن مدارک جدید را به مجموعه پرداخت نماییند.

ارتباط با ما

ارتباط با تیم چاوش جهان سیر از 2 طریق امکان پذیر خواهد بود

1- تماس تلفنی موجو در ارتباط با ما 

2- تعیین وقت مشاوره تلفنی و رزرو وقت به صورت انتخاب دقیق کلیک کنید .

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.