فهرست مطالب

ویزای توریستی فرانسه

با سلام خدمت شما عزیزان و همراهان گرامی ، گروه ایران استرالیا پس از فعالیت و سابقه ی درخشان در جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا ( به مدت 5 سال ) و اخذ ویزای توریستی کانادا ( به مدت 3 سال ) ، این بار در جهت رفاه حال شما عزیزان و مسافرین عزیز کلیه امور اخذ ویزای توریستی فرانسه را از صفر تا صد برای شما انجام خواهیم داد بر طبق روال گذشته .

ویزای توریستی فرانسه :

اگر قصد سفر کردن به فرانسه را دارید در ابتدا باید جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام فرمائید ، از آنجایی که فرانسه جزء اتحادیه اروپا محسوب میشود برای اخذ ویزای فرانسه باید از یکسری مسائل و قوانین خاص پیروی کنید که در ادامه همین پست برای شما عزیزان عرض خواهیم کرد .

در سال 1997 فرانسه جزء اتحادیگه اروپا شد ( شینگن ) که به بعد از سال 1997 شما برای سفر کردن به فرانسه حتما باید ویزای توریستی شینگن از فرانسه دریافت کنید . البته توجه داشته باشین که همه ی قسمت های فرانسه به این شکل نمی باشند ، شهر موناکو در فرانسه که در قسمت جنوبیه فرانسه قرار دارد جزء این انتحایه محصوب نمیشود .

انواع ویزاهای فرانسه :

برای ورود کردن به فرانسه حتما نیازی به ویزای توریستی فرانسه نیست و برای ورود به فرانسه میتوان ویزای های مختلفی رو اخذ کرد و بعد وارد این کشور شد ، انواع ویزا های فرانسه به شرح زیر می باشند .

 • ویزای توریستی شینگن
 • ویزای تجاری
 • ویزای پزشکی
 • ویزای فرهنگی ویژه هنرمندان و ورزشکاران
 • ویزای مقامات رسمی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای ازدواج با شهروندان فرانسوی
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی
 • ویزای کودکان (به منظور سهولت رفت و آمد کودکان زیر سنت قانونی که یکی از والدین آن‌ها در کشور دیگری ساکن است)
 • ویزای نخبگان

که هر کدام از این ویزا ها در پست های بعدی برای شما عزیزان ارائه خواهد داد شد .

خوب پس از آنکه تصمیم به سفر کردن به فرانسه را گرفتین حال شما باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه را جمع آوری کنید و به دست سفارت فرانسه در ایران ارسال نمائید که برای شما تتوضیح خواهیم داد .

اولین مرحله برای درخواست ویزای توریستی فرانسه پر کردن فرم های تقاضای ویزای توریستی فرانسه می باشد که شما میتوانید این فرم ها را از سایت سفارت فرانسه دانلود کنید ( وب‌سایت سفارت )، اگر به صورت خانوادگی میخواهید سفر کنید پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه برای هر نفر به صورت جداگانه می باشد  .

پس از اینکه شما تمام فرم های ویزای توریستی فرانسه را تکمیل کردین نوبت به اخذ وقت سفارت فرانسه می باشد ، که از طریق سایت سفارت فرانسه انجام میشود ، بهترین زمان جهت درخواست وقت سفارت برای فرانسه 90 روز قبل از سفر کردن به فرانسه می باشد . توجه داشت باشین که شما یک ایمیل جهت درخواست وقت مصاحبه برای ویزای توریستی فرانسه برای کنسول فرانسه ارسال میکنید و جواب وقت سفارت فرانسه از طریق یک ایمیل برای شما در تاریخ و زمان معلوم مشخص میشود ، توجه داشته باشین که برگه ی وقت سفارت خود را چاپ کرده و همراه با باقی مدارک در سفارت همراه خود داشته باشید .

 

نکته: اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی باید کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت؛ زیرا برخی افراد با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه :

۱) فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه (دانلود رایگان) : فرم درخواست روادید کوتاه مدت برای فرانسه که باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تکمیل شود (لیست مترجمان مورد تائید سفارت فرانسه در ایران).

۲) دو قطعه عکس رنگی: دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید ( پرسنلی )

۳) اصل گذرنامه متقاضی به همراه کپی: اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبارویزای توریستی فرانسه درخواستی شما باشد و حداقل 2 صفحه مهر نخورده داشته باشد .

۴) کپی ویزای شینگن قبلی در صورت وجود : اسکن تمام ویزا های شینگن قبلی به همراه مهر های ورود و خروج در صورت داشتن ویزای شینگن قبلی .

۵) شناسنامه: اصل شناسنامه به علاوه ی کپی تمام صفحات شناسنامه .

۶) اسناد وضع اجتماعی حرفه‌ای و تمکن مالی

الف) کارمندان: قرارداد کار ، صورتحساب بانکی شش ماه گذشته ، رضایت‌نامه کارفرما مبنی مرخصی فرد متقاضی در تاریخ درخواستی ، سابقه ی بیمه  .

ب) برای تجار و بنگاه داران: آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و اظهارنامه ثبت در ثبت شرکت‌ها ، کارت بازرگانی یا پروانه کسب ، پرینت گردش حساب بانکی.

ج) مشاغل آزاد: کپی جواز کسب، صورتحساب گردش حساب بانکی ۶ ماهه .

د)  بازنشستگان: فیش حقوق بازنشستگی ۶ ماه گذشته.

ه) برای کودکان و دانشجویان: گواهی تقبل هزینه توسط یکی از والدین، اسناد هویتی، تمکن مالی و وضع حرفه‌ای شخصی که هزینه‌های سفر را تأمین می‌کند، اجازه خروج رسمی پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت می‌کند، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام برای سال آینده، گواهی برخورداری از محل سکونت در فرانسه

و) واچر هتل (در صورت نداشتن رزرو هتل ، مسافر باید مدارک توان مالی تأمین هزینه‌ها به اندازه ۱۲۰ یورو در روز را ارائه دهد)

ز) بلیط رفت و برگشت

ک) بیمه نامه بین‌المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ مبنی بر پوشش هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان پزشکی اورژانس و یا هزینه‌های بستری اورژانس در سرتاسر فضای شنگن تا سقف تضمین شده حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو برای تمام مدت اقامت گواهی کند. (دارنده روادید کثیرالسفر موظف به ارائه بیمه نامه معتبر برای مدت اولین سفر بوده، تهیه بیمه نامه برای سفرهای بعدی بر عهده خود اوست).

ل) برنامه ی سفر که به صورت کامل نوشته شده باشد و هدف از سفر شما را نشان دهد . 

ت ) دعوتنامه در صورت داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک یا هر شخص حقیقی یا حقوقی در صورت داشتن . 

هزینه و زمان اخذ ویزای توریستی فرانسه :

بررسی اولیه مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید ، اما ممکن است تا صدور قطعی ویزای توریستی فرانسه 6 هفته نیز زمان ببرد  .

هزینه صدور ویزا توریستی فرانسه بر اساس گروه‌های سنی متفاوت متغیر می باشد:

 • کودکان صفر تا ۶ سال: رایگان
 • کودکان ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو
 • افراد بالای ۱۲ سال: ۶۰ یورو

البته مبلغ ۲۵ یورو به ازای هر نفر برای بررسی مدارک نیز دریافت می‌شود.

 سفارت فرانسه در تهران :

 • نشانی: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ۶۶-۶۴
 • تلفن: ۶۴۰۹۴۰۰۰ ۔ ۰۲۱
 • نمابر: ۳-۶۴۰۹۴۰۹۲
 • وب‌سایت سفارت: www.ambafrance-ir.org

 

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
 • 02188558004
 • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

  نظر خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.