فهرست مطالب

ویزای توریستی چیست؟

یکی از رایجترین بحث ها برای دوستداران سفر ، بخش ویزا میباشد ، ما در این پست به موضوع ویزای توریستی چیست ؟ میپردازیم . با گروه ایران استرالیا همراه باشید . ویزای

فایل صوتی این پست رو از دست ندهید .

فتوریستی چیست؟

روادید و در زبانه عامیانه ویزا یکی از مهمترین ملزومات قبل از سفرهای برون مرزی محسوب میشود . ویزا برگه بین المللی میباشد که توسط سفارتخانه مقصدی که شما قصد سفر کردن به آنجا را دارید بعد از درخواست شما مبنی بر صدور ویزا و رعایت پیش زمینه های آن صادر خواهد شد .

در حالت کلی ویزا به چندین قسمت مختلف تقسیم میشود ولی توجه داشتته باشین که یکی از رایجترین موارد درخواست ویزا و، ویزای توریستی میباشد که طبق این سند شما برای مدت معین و کوتاه مدت درخواست اقامت در کشور مد نظر را خواهید داشت.

ویزای توریستی چیست؟

روش‌های صدور ویزای توریستی

مراجعه حضوری ( رفتن به سفارت ) : یکی از رایجترین نوع خا برای دریافت ویزا مراجعه حضوری به سفارتخانه مشور مقصد و مد نظرتان میباشد ، به این ترتیب که شما در ابتدا درخواست ویزای خود را از طریق ( اراسل ایمیل ، تلفنی ، حضوری ، ثبت نام اینترنتی ) به بخش روادید سفارتخانه کشور مقصد مورد نظر ارسال میکنید، و به شما در یک زمان مشخص تعیین وقت میشود و شما موظف هستین که در زمان مشخص و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز کشور مقصد سفر خود ، حضور به هم برسانید و مدارک را تحویل دهید و تا زمان صدور ویزا صبر کنید .

ویزای آنلاین : یا همان ویزای الکترونیک روشی جدید محسوب میشود که دولت های مختلف برای سهولت در انجام و روند کارها و ترویج دولت الکترونیک راه اندازی شده است . در این روش شما نیازی به رفتن به سفارتخانه و یا انجام امور بایومتریک ندارید . در این روش هزینه ی بررسی مدارک نیز به صورت آنلاین پرداخت میشود . در حال حاضر کشورهای استرالیا ، نیوزلند ، ترکیه ، نیوزلند ، گرجستان و ایران جزء این دسته از کشور ها می باشند .

ویزا در فرودگاه : با همان ویزا در بدو ورود یا visa on arrival  برایاین ویزا هیچ کار سفارتی و یا بایومتریک ندارید ، در زمان رسیدن به فرودگاه شما درخواست ویزا میدهید و پس از پرداخت مبلغ به صورت آنی ویزا برای شما صادر خواهد شد و به صورت مهر و یا برچست در پاسپورت شما ثبت خواهد شد . ویزای توریستی چیست؟

بدون ویزا : یا معاف از ویزا ، کشورهای معاف از ویزا بدین شکل میباشند که شما بعد از رسیدن به کشور مقصد خود ، هیچ کاری لازم نیست انجام دهید و فقط اقدام به ورود میکنید ، به عنوان مثال در سال های پیش بین ایران و ترکیه تفاهم نامه امضا شد که طبق آن افارد بدون نیاز به ویزا میتوانند در کشور مقصد خود ورود و خروج کنند .  بزرگترین تفاهم نامه برای این نوع ویزا ها تفاهم نامه ی تحت عنوان پیمان شینگن بود .ویزای توریستی چیست؟

اعتبار ویزای توریستی

این قالب ویزا در مدت های مختلفی صادر میشود بطور مثال برای ایرانی هایی که میخواهند به ترکیه سفر کنند میتوانند به مدت3 ماه یا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند در امارات 14 روز در حوزه شینگن حداکثر 90 روز و… ویزای توریستی چیست؟

محدودیت‌های ویزای توریستی

این ویزا های فقط برای گردشگری و یا دیدار اقوام صادر میشوند و با این ویزا های شما اجازه  کار و یا تحصیل در کشور مقصد راندارید البته اثتسناهایی هم وجود دارد. و

نویسنده : احسان سیاف زاده

ویزای توریستی چیست؟

ویزانویسنده : احسان سیاف زادهی توریستی چیست؟

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا

آخرین مطالب بروز شده

همین امروز با ما در تماس باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آسیااروپاآفریقاآمریکا