فهرست مطالب

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

سلام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز و گرامی چاوش جهان سیر امروز قصد این رو داریم که درباره ” ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا برای شما عزیزان چند خطی بنویسیم تا ببینیم شرایط کنونی برای درخواست ویزا دادن چطوری هست و اصلا میشه برای ویزای توریستی کانادا اقدام کرد یا باید ( بهتره ) همچنان منتظر باشیم تا شرایط بهتره بشه بعد اقدام کنیم و …. خوب ما توی این پست سعی میکنیم تمام این سوالات رو به ترتیب پاس بدیم. همانطور که میدانید کشور کانادا دارای انواع مختلف ویزاها می باشد.

ویزای توریستی در شرایط کرونا - ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ما توی قسمت چهارم پادکست ایران ای یو اس توضیح دادیم که شرایط اخذ ویزا در زمان کرونا به چه ترتیبی انجام خواهد شد ، شما میتوانید برای گوش دادین به این پادکست از سایت ما به صورت مستقیم و از قسمت پادکست ، از پلتفرم های آنلاین پادکست، مثل Castbox – Apple Podcast و باقی پلتفرم های آنلاین برای گوش دادن استفاده کنید.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم کرونا تاثیرات خیلی زیادی رو روی زندگی کاری و شخصی همه افراد گذاشته و صنعت گردشگری هم خیلی تحت تاثیر این امر قرار گرفته است. دولت ها برای کنترل از انتقال این بیماری در کشور های خود قوانین سختگیرانه رو وضع کرده اند تا بتوانند وضعیت موجود را کنتر ل کنند که موفقیت هایی نیز حاصل شده است. پس میتوان امید با باز گشایی مجدد سفارت خانه های مختلف در کشورهای مختلف مانند آلمان، اسپانیا، ایتالیا و… داشت ( البته همانطور که توضیح رو به صورت مفصل در پادکسا گفتیم، برای ویزای های تمام کشورهای دنیا می توان اقدام کرد و هیچ مشکلی نیز وجود ندارد ).

 

 

ویزای توریستی کانادا - ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ویزای توریستی کانادا

همانطور که میدانید ویزای توریستی کانادا یکی از محبوب ترین ویزا های برای ایرانی ها می باشد و از دلایل این علاقه میتوان به شرایط جدید و بینظیر اقامتی در کانادا اشاره کرد. در حال حاضر دولت کانادا به افرادی که در زمان کرونا در خاک کانادا بوده اند اجازه تبدیل اقامت توریستی خود را به اقامت کاری و تحصیلی میدهد و این یک امر بسیار مهم در این باره میتواند باشد که در آینده به آن کامل خواهیم پرداخت.
شما با داشتن ویزای توریستی کانادا اجازه سفر به کشورهایی مانند ( قطر ، مکزیک و… می باشید ) یعنی نیازی به درخواست ویزای مجدد نخواهید داشت ، همچنین اجازه گذراندن دوره های تحصیلی کوتاه مدت 6 ماه را خواهید داشت و میتوانید دوره های زبان را در آنجا بگذرانید.
برای ویزای توریستی کانادا شما باید مدارک داشته باشید تا بتوانید ویزا آفیسر را از برگشتن خود به کشور ایران قانع کنید و در نهایت ویزا را اخذ کنید ( برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به پست ” مدارک اخذ ویزای توریستی کانادا کلیک کنید )

ویزای توریستی و کرونا - ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

امروزه خیلی از افراد مختلف که میخواهند برای ویزای توریستی کشورهای مختلف اقدام کنند سوال هایی از قبیل :
* ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا
* ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه
* وضعیت ویزای توریستی کانادا در کرونا
* ویزای توریستی کانادا 2020
* نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا
* کار با ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا
پرسیده می شود.

متاسفانه چندی پیش در شبه های مجازی مانند اسنتاگرام و… خبری مبنی بر باز شدن مرزهای کانادا برای همه سفرها به این کشور شد که این خود به تنهایی درست نمی باشد در این کنفرانس خبری که در تاریخ 10 جولای 2021 برگزار شد جاستین ترودو و نخست وزیر کانادا (به فرانسوی: Justin Pierre James Trudeau)  اعلام کرد در حال حاضر مرزهای کانادا فقط برای افرادی که اقامت این کشور را دارند باز می باشد و میتوانند بدون قرنطینه شدن 14 روزه در هتل های کانادا در خانه خود قرنطینه بشوند و مدت آن 14 روز است.همچنین وزیر بهداشت کانادا  پتی هاجدو ( Patty Hajdu ) اعلام کرده است که ما اجازه ورود به بعضی افراد میدهیم که به طور کامل واکسینه شده اند و نیازی به قرنطینه شدن در مراگز دولتی کانادا را ندارند و دلیل این کار را فقط مخافظت از شهروندان خود اعلام داشته است.
همچنین مرزهای کشور کانادا از تاریخ 20 مارچ 2020 که برای اولین بار با کشور آمریکا بسته شد ، همچنان بسته می باشند و فقط برای بعضی از سفرهای ضروری با اجازه نامه امکان پذیر می باشد و همچنین کشور کانادا هیچ برنامه برای آینده برای باز کردن مرزهای خود با این کشور ارائه نداده است. همچنین دولت رئیس جمهور آمریکا آقای بایدن اعلام کرده است که در حال تشکیل گروهی برای بررسی نحوه باز کردن مرزهای خود با کشورهای انگلیس، مکزیک، اتحادیه اروپا و… می باشد، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود در روز 8 جون 2021 اعلام کرده است که ما در حال حاضر هیچ گونه پیشبینی برای باز شدن مرزها با این کشور نخواهیم داشت.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو گفت که تمام بازدیدکنندگانی که به کانادا سفر می کنند باید واکسینه ( کامل )  شوند و ما در حال کار بر روی یک رویکرد مرحله ای برای بازگشایی مرزها برای سفرهای غیر ضروری هستیم. علاوه بر این ، خانم هادجو گفت که دولت از ایده الزام مسافران به گذرنامه واکسن COVID-19 برای ورود به کانادا پشتیبانی می کند. و همچنین دولت کانادا اعلام کرده است که تغییرات از زمانی اعمال میشوند که 75 درصد مردم کانادا اکسینه کامل شده باشند و تا آن زمان برنامه ی برای تغییر این روند ( ورود به کانادا ) را نخواهیم داشت و دلیل این امر را درخواست مردم کانادا اعلام کرده است نه خواست دولت.

مرزهای اروپا - ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

مرزهای اروپا

بر طبق گفته سایت خبری The National Law Review  کشور های اتحادیه اروپا همنان مرزهای خود را بسته نگه خواهند داشت به دلیل شروع کندی و آرومی که در شروع واکسیناسیون خود داشته اند همچنان مرزهای خود را بسته نگه داشته اند ولی حدود 1 ماه با بازگشایی مرزهای خود فاصله داند و احتمال میرود که این مرزها به زودی بازشوند.

کشور انگلستان نیز قوانین مربوط به خود را دارد و به همه افرادی که ویزای این کشور را دارند اجازه ورود را میدهد و فقط از این افراد درخواست میشود که دوره 10 روزه قرنطینه خود را طی کنند و در بدو ورود نیز تست منفی کرونای خود را به همراه داشته باشند .

کار با ویزای توریستی کانادا

اگر بخواهیم یک اشاره خیلی کوتاه به این مورد کنیم ، دولت کانادا این اجازه را به افرادی که در دوران کرونا در خاک کانادا بوده اند، اجازه میدهد ویزای خود را از ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا تغییر بدهند ، خوب این امر نوید دهنده این می باشد که خیلی از افراد که در دوران کرونا در این کشور بوده اند میتوانند برای این ویزا و در نهایت اخذ اقامت خود در کشور کانادا اقدام کنند ، ما در پست های بعدی در این باره صحبت خواهیم کرد.

سخن آخر

ما همانطور که در قسمت های مختلف پادکست خدمت شما دوستان عزیز اعلام کردیم، قبل از انجام هرکاری و بهتره است که سایت سفارت و یا کنسولگری کشوری که میخواهید اقدام کنید را مطالعه کنید، چند روزی میشود که خبرهایی مبنی بر باز شدن مرزهای کانادا در شبکه های مجازی وایرال شده است و دست به دست می چرخد به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که صحبت این پست ها را بررسی کنیم و در نهایت بررسی های ما به این نتیجه رسیدیم که دولت کانادا اعلام کرده است که قرار است در آینده نه چندان دور تغییراتی در این زمینه اعمال کند.

ارتباط با ما

ارتباط با تیم چاوش جهان سیر از ۲ طریق امکان پذیر خواهد بود

۱- تماس تلفنی موجو در ارتباط با ما 

۲- تعیین وقت مشاوره تلفنی و رزرو وقت به صورت انتخاب دقیق کلیک کنید .

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.