فهرست مطالب

پایان محدودیت سفر به لهستان

سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی چاوش جهان سیر، همانطور که میدانید در طی روند بازگشایی کشورهای اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد و کشور لهستان اجازه ورود به توریست هایی  که از کشورهای همسایه ( لهستان ) و عضو پیمان شینگن قصد سفر کردن به این کشور را دداشته باشند اجازه ورود خواهد داد. همانطور که در پست های گذشته نیز اعلام کردیم  کشور اسپانیا نیز مرزهای خود را بر روی گردشگران ایرانی نیز باز کرده است که برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اخذ ویزای توریستی اسپانیا کافیست به پست مربوطه مراجعه کنید و یا روی ” بازگشایی سفارت ویزای اسپانیا ” کلیک کنید. پس در پست ” پایان محدودیت سفر به لهستان ” با ما همراه باشید.

مقدمه

به گزارش www.SchengenVisaInfo.com ، وزیر امور خارجه ، پیتر سیجیارتو ، دیروز در سفر به براتیسلاوا اعلام کرد که مجارستان محدودیت های عبور مرزی در برای کشورهای عضو پیمان شینگن را لغو خواهد کرد.از اول سپتامبر ، به دلیل بالا بودن میزان ویروس کرونا در کشورهای همسایه ، مجارستان قوانین عبور از مرز را سخت تر کرد و همچنین برای کشورهای مختلف محدودیت های سفری را اعمال کرد. سیجیارتو گفت: “اگر همه گیری روند افزایش نداشته باشد، می توانیم محدودیت های اعمال شده در این مدت را برداریم.”

استثناء ها

از 30 مه ، اسلوونی و مجارستان کنترل مرزهای داخلی خود را حذف کردند ، اگرچه کشور لهستان در لیست قرمز کشور اسلوونی قرار داشت و مسافران پس از ورود به آنها ده روز مورد قرنطینه قرار گرفتند.  در حالی که از اول ژوئن ، بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مرزهای خود را تحت عنوان برنامه COVID-19 Passport به حالت اجراء در آوردند کشور مجارستان در کنار کشورهای مالت و فنلاند هنوز وارد این سیستم و برنامه نشده اند. در ادامه پست ” پایان محدودیت سفر به لهستان ” با ما همراه باشید تا به مفاهیم بیشتری بپردازیم.

کشورهای عضور پیمان Covid-19 Passport

کشورهایی که تاکنون اجرای این برنامه را آغاز کرده اند عبارتند از: آلمان ، کرواسی ، یونان ، ایسلند ، اسپانیا ، پرتغال ، بلژیک ، لوکزامبورگ ، اتریش ، لهستان ، چک ، بلغارستان ، دانمارک ، استونی ، لتونی و لیتوانی.

کشورهای آماده اتصال به دروازه EUDCC عبارتند از : سوئیس ، سوئد ، ایرلند ، نروژ ، فرانسه ، اسلوونی ، ایتالیا ، اسلواکی ، قبرس ، رومانی و مالت هستند.

COVID-19 Passport یا گواهینامه دیجیتال COVID اتحادیه اروپا اثبات دیجیتالی این است که فردی یا علیه ویروس کرونا واکسینه شده یا نتایج آزمایش منفی دریافت کرده یا از COVID-19 بهبود یافته است. و در کل فردی که میخواهد به کشور مقصد خود سفر کند سالم و سلامت می باشد.

ویژگی برنامه Covid-19 Passport

ویژگی های اصلی این برنامه این است که می تواند به دو صورت چاپی و دیجیتالی صادر شود ، دارای کد QR برای تأیید است و همچنین رایگان. این گواهی همچنین به زبان ملی کشورهای درخواست دهنده صادرمی شود و هم به زبان  انگلیسی . این سند در تمام کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است. همچنین شامل اطلاعاتی درباره دارنده آن مانند نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد و کشور صادرکننده است.

هر شخصی که به طور کامل علیه واکسن COVID-19 با یکی از واکسن های مجاز آژانس پزشکی اروپا (EMA) واکسینه شده باشد ، می تواند سند را دریافت کند. با این حال ، کشورها به صورت جداگانه تصمیم می گیرند که کدام واکسن ها را  قبول کنند. این سند تعداد دوزهای تجویز شده ، زمان و مکان واکسیناسیون و اطلاعات مربوط به تولید کننده و کشور صادر کننده را نشان می دهد.

مجارستان گذرنامه مصونیت COVID-19 خود را در ماه فوریه معرفی کرد ، اگرچه بحث در میان کشورهای اتحادیه اروپا را برانگیخت. از 11 ماه مه ، مجارستان و ترکیه به توافق رسیده اند تا گذرنامه های COVID-19 را به رسمیت بشناسند ، به مسافران اجازه می دهد بدون محدودیت ورود، به کشور وارد شوند.

مجارستان و مولداوی نیز محدودیت های ورود خود را از 31 مه لغو کرده اند و به مسافران یکدیگر اجازه می دهند بدون قرنطینه وارد کشور شوند و مجبور به انجام آزمایش PCR یا RAT نیستند.

سخن آخر

ما هر روز سعی بر این داریم تا به روز ترین اطلاعات درباره قوانین جدید، اطلاعیه های سفارت ها و… را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا از روند باز شدن مرزهای اتحادیه اروپا با خبر باشید. به امید روزی که این ویروس از دنیا پاک بشود، ممنون که تا انتهای پست ” کشور پرتغال به توریست های آمریکایی اجازه ورود میدهد ” با چاوش جهان سیر همراه بودید

ارتباط با ما

برای کسا اطلاعات بیشتر درباره پست ” پایان محدودیت سفر به لهستان ” میتوانید با تیم چاوش جهان سیر از ۲ طریق امکان پذیر خواهد بود:

۱- تماس تلفنی موجو در ارتباط با ما 

۲- تعیین وقت مشاوره تلفنی و رزرو وقت به صوت انتخاب دقیق کلیک کنید.

نظر خود را بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید