فهرست مطالب

چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟

یونان یکی از کشورهای بسیار خوش و آب و هوا و پرطرفدار عضو اتحادیه اروپا و در حوزه شینگن است. این کشور طرح های متفاوت اقامتی و مهاجرتی را به شهروندان خارجی ارائه می دهد  که ما در این پست به بررسی نخوه اقامت یونان در مدت کوتاه یا تمکن مالی می پردازیم .بنابراین مردم کشورهای مختلف بخصوص تاجران و سرمایه گذاران تمایل زیادی به دریافت اقامت یونان به عنوان راهی برای دریافت ویزای شینگن و اقامت اروپا دارند. پس تا آخری این پست با چاوش چهان سیر همراه باشید .

 

در حال حاضر با سه طرح خرید ملک، تمکن مالی و ثبت شرکت تجاری می توانید در کوتاه ترین زمان اقامت یونان از کشورهای اتحادیه اروپا را دریافت کنید و با ویزای شینگن به سایر کشورهای منطقه در حوزه شینگن سفر کنید. اگر تمایل دارید به گونه ای اقامت اروپا را بدست آورید باید بدانید که یونان یکی از مسیرهای مناسب برای سرمایه گذاری و مهاجرت دائمی با خانواده است. با ما همراه شوید تا برخی از این طرح های مهاجرتی را به شما معرفی کنیم:

اقامت در یونان با خرید ملک

خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور یونان در حال حاضر یکی از جذاب ترین طرح های مهاجرتی برای اتباع خارجی است و با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. این طرح که به ویزای طلایی یونان معروف است به این صورت است که شما باید یک یا چند واحد مسکونی به ارزش کلی حداقل 250 هزار یورو در خاک کشور یونان خریداری کنید.

این املاک خریداری شده می تواند در قالب اداری، تجاری یا مسکونی باشد و در شرایطی که ارزش معاملاتی آن به حد نصاب مشخص شده 250 هزار یورو برسد این امکان فراهم می شود تا درخواست اقامت 5 ساله یونان برای خودتان و همسر و فرزندان زیر 18 سال ارائه دهید. در این حالت بر طبق قوانین کشور یونان خریدار می تواند ملک اش را اجاره دهد و درآمد ارزی از آن بدست آورد و در مقابل ملزم است که سالانه بین 8 تا 12 درصد مبلغ را به عنوان مالیات بر درآمد به دولت بپردازد.

ممکن است تصور کنید مبلغ 250 هزار یورو برای خرید ملک در کشور یونان تا حدی زیاد به نظر می رسد اما به دنبال مزایای فراوانی که با دریافت ویزای اقامت یونان کسب خواهید کرد این مبلغ در مقایسه با سایر کشورها مناسب است. در کشور اسپانیا حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک 500 هزار یورو می باشد.

هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان را دارید باید در ابتدای ورود به این کشور برای افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت و ویزا کارت اقدام کنید چرا که خرید ملک با حساب بانکی و به صورت اینترنتی بین خریدار و فروشنده انجام می شود. یکی از موارد مهم دیگر در هنگام خرید ملک این است که زمانی که ملکی با ارزش 250 هزار یورو در یونان می خرید مالیات 10 درصدی به آن تعلق می گیرد که باید خریدار آن را بپردازد. از طرف دیگر باید برای فعال ماندن حساب بانکی نزد بانک 10 هزار یوروی دیگر در حسابتان باقی بماند. بنابراین در نظر داشته باشید که بودجه مورد نیاز برای خرید ملک در یونان و پرداخت سایر هزینه های جانبی بیشتر از 250 هزار یورو برآورد می شود.

چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟ - چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟

اقامت یونان

در این زمینه می توانید با کارشناسان آژانس هواپیمایی چاوش جهان سیر ارتباط برقرار کرده و پاسخ تمام سوالات خود را کسب کنید. علاوه بر اینها در خصوص اما و اگرهای دریافت اقامت یونان و اینکه چقدر زمانبر است؟ و هزینه های اقامت در یونان چه میزانی در ماه برآورد می شود؟ و سوالاتی از این دست را از مشاوران تخصصی مرکز جویا شوید.

به طور کلی روال دریافت اقامت یونان با خرید ملک به صورت زیر است:

*دریافت وقت سفارت برای درخواست اقامت و ویزای شینگن

*ارائه درخواست ویزای توریستی شینگن و تکمیل فرم های مربوطه در سفارت یونان

*برنامه ریزی برای سفری 8 تا 10 روزه به کشور یونان

*دریافت کد مالیاتی و اجرای مراحل افتتاح حساب با کمک کارشناسان آژانس

*معرفی سایت ها و مبادی خرید و فروش ملک در کشور یونان

*جستجو در میان املاک و انتخاب مورد ایده آل و مورد نظر

*ارائه درخواست اقامت یونان تایپ D شینگن

*بازگشت به کشور برای پیگیری سایر مراحل مهاجرتی و اداری از طریق آژانس مربوطه

*صدور ویزای شینگن تایپ D و تحویل گرفتن کارت اقامت یونان در مدت 2 تا 3 ماه

 

دریافت اقامت یونان با شرط تمکن مالی - چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟

اقامت یونان با تمکن مالی یکی دیگر از روش های محبوب و بی دردسر برای دریافت اقامت در مدت زمانی کوتاه می باشد. بر طبق قوانین دولتی کشور یونان برای دریافت ویزای یونان ابتدا باید برای ویزای این کشور )شینگن تایپ (C درخواست ارائه دهید و پس از آن برای مدت کوتاهی به این کشور سفر کنید.

اقامت یونان

در این مدت باید به بانک بین المللی در یونان مراجعه کنید و حساب بانکی با ارزش 25 هزار یورو افتتاح کنید. پس از این با مراجعه به سفارت یونان در کشور خود برای دریافت ویزای شینگن تایپ D اقدام نمایید. در مراجعه دوم به سفارت یونان باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که شما حساب بانکی با ارزش موجودی 25 هزار یورو دارید و در ضمن امکان پوشش هزینه های زندگی تان در یونان را حداقل برای 2 تا 3 سال خواهید داشت.

بنابراین برای اینکه به مشکلی بر نخورید باید سالانه به طور میانگین 40 هزار یورو از منابع خارج از کشور یونان درآمد داشته باشید تا افسر مهاجرت مجاب شود که ویزای تایپ D و کارت اقامت یونان برای شما و اعضای خانواده تان صادر کند.

در واقع درآمدی که از طریق آن امرار معاش می کنید باید از منابع قانونی مانند حقوق بازنشستگی، اجاره ملک اداری تجاری یا مسکونی، سود سهام بورسی و یا سود سپرده بانکی باشد. هنگامی که سه سال از اولین درخواست تمدید کارت اقامت یونان گذشت می توانید برای دریافت پاسپورت و حق شهروندی این کشور اقدام کنید.

اقامت اروپا شینگن چاوش جهان سیر - چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟

تنها این را بخاطر داشته باشید که حضور مداوم 3 ساله شما در این کشور برای دریافت حق شهروندی ضروری است. البته اگر تنها تمدید کارت اقامت یونان برای شما اهمیت دارد نیازی به حضور مستمر در این کشور ندارید و تنها داشتن حداقل موجودی حساب بانکی و ثابت کردن داشتن شرط تمکن مالی در یونان کفایت می کند.

در این روش که با اصطلاح FID شناخته می شود موجودی حساب بانکی شما معاف از مالیات است و باید در زمان تمدید کارت اقامت یونان موجودی حداقلی 25 هزار یورویی داشته باشد. به عبارتی شما می توانید هر زمانی از این حساب برداشت کنید اما در زمان تمدید کارت اقامت یونان باید موجودی به میزان 25 هزار یورو یا بیشتر باشد.

اگر تنها به دنبال تمدید کارت اقامت یونان هستید داشتن حداقل موجودی کافی است و حضور مستمر 3 ساله ضروری نیست. مزیت دیگر دریافت اقامت یونان این است که نیازی به مهارت بالای زبان و مدرک تحصیلی بالا ندارید و معیارهای پذیرش اقامت، تمکن مالی و حضور در کشور یونان است.

ثبت شرکت تجاری در کشور یونان هم یکی از مواردی است که به دریافت اقامت در مدت کوتاه کمک می کند. البته با وجود هزینه های بالای اجرای این طرح، خرید ملک در یونان و بحث تمکن مالی اولویت انتخاب بیشتری دارد. در طرح اقامت با ثبت شرکت شما علاوه بر موجودی حساب 250 هزار یورویی باید حداقل 3 نیروی کار با حداقل میزان درآمد ماهانه 2500 یورویی را استخدام کنید و کسب و کار تجاری خود را در این کشور اروپایی استارت بزنید.

اقامت یونان در مدت کوتاه - چطور در کوتاهترین زمان اقامت یونان با تمکن مالی دریافت کنیم؟

 

مزیت های کسب اقامت یونان

اگر هنوز دقیق متوجه نشده اید که اقامت یونان چه ویژگی هایی دارد که برای ایرانیان گزینه مناسبی است برخی از بارزترین این مزایا را برایتان بر می شمریم:

*امکان افتتاح حساب بین المللی به نام خودتان و دریافت ویزا کارت و مستر کارت فراهم می شود

*قادر خواهید بود برای همسر و فرزندان و والدین تقاضای اقامت بدهید

*کارت اقامت یونان در زمان کوتاهی برای شما و خانواده تان صادر می شود

*اجاره ملک در یونان کسب درآمد پر سودی برای شما خواهد بود

*الزامی برای حضور مداوم در کشور یونان نخواهد بود

*کارت اقامت 5 ساله برای فرزندان زیر 18 سال صادر می شود و قابل تمدید است

*هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است

*بدون نیاز به ویزا به بیش از 34 کشور عضو اتحادیه شینگن آزادانه سفر می کنید

*امکان تمدید کارت اقامت یونان به صورت سالانه

*امکان تبدیل کردن کارت اقامت موقتی به نوع اقامت دائمی در یونان

*فراهم شدن تحصیل رایگان فرزندان در موسسات آموزشی یونان

*شرایط آب و هوایی عالی و امنیت بالا

*دریافت اقامت قابل تمدید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

*شرایط مناسب برای ثبت شرکت تجاری

*دریافت پاسپورت و حق شهروندی یونان ( با گذشت 3 سال از حضور مداوم در این کشور)

علاوه بر مواردی که اشاره شد با گذشتن 3 سال از تمدید اقامت در کشور یونان می توانید هزینه 5 هزار یورویی پرداخت کرده و کارت اقامت یونان را به کارت اقامت یکی دیگر از کشورهای اروپایی حوزه شینگن مانند فرانسه، اسپانیا و یا آلمان تبدیل کنید. چنانچه فرزندان شما در دو مقطع تحصیلی در یونان پیوسته تحصیل کرده باشند امکان درخواست حق شهروندی و اقامت و پاسپورت یونان برای آنها فراهم می شود.

جالب است بدانید که دریافت پاسپورت یونان و حق شهروندی باعث می شود تبدیل به یک شهروند دو تابعیتی شوید و این امکان را دارید تا با ویزای فرودگاهی و یا بدون نیاز به ویزا به 184 کشور دنیا آزادانه سفر کنید.

در این روش شما از مالیات سالیانه معاف نخواهید بود و باید به قوانین مالیاتی و کار در کشور یونان آگاه باشید و بیزینس پلن مشخص و موجه داشته باشید. با توجه به اینکه بودجه ای که برای راه اندازی شرکت مورد نیاز است مشابه خرید ملک در یونان می باشد توصیه می کنیم که اگر قصد جدی و برنامه ریزی شده برای انجام کار تجاری در این کشور ندارید، گزینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را انتخاب کنید.

ممنون که تا انتهای این پست ما با همراه بودید، همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای توریستی استرالیا یا اخذ ویزای توریستی کانادا یا ویزای توریستی تضمینی کانادا یا اخذ ویزای توریستی اسپانیا یا اخذ ویزای توریستی سوئیس یا تحصیل در قبرس  یا اکسپرس اینتری 2021 کانادا کلیک کنید و انچه را که نیاز دارید مطالعه کنید .
در ضمن از دیدن بلاگ چاوش جهان سیر نیز غافل نشوید .

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.