لذیذ استانبول 80x80 - چهره ی مرد 9500 ساله را ببینید
7 غذای لذیذ ترکیه
فوریه 28, 2018
7f10c25c1ee0a29642799f5760099c24 80x80 - چهره ی مرد 9500 ساله را ببینید
چرا هواپیما عدد 13 ندارد
فوریه 28, 2018
AndroidOnlineNewsImage - چهره ی مرد 9500 ساله را ببینید
دانشمندان به شیوه ی مهندسی معکوس، پرده از راز یکی از جالب ترین کشفیات تاریخ برداشتند و این کار آن ها باعث شد تا موزه ی بریتانیا، به یکی از مهم ترین موزه های دنیا تبدیل شود. داریم در مورد جمجمه ی جریکو (Jericho) صحبت می کنیم، فردی که جمجه ی کشف شده از او متعلق به ۹۵۰۰ سال پیش است و در آن زمان زندگی می کرده است.
در پایین می توانید جمجمه جریکو، این مرد ۹۵۰۰ ساله را ببینید. همانطور که در تصویر هم می بینید، این جمجمه با خاک فشرده شده است و بعد از آن یک لایه از گچ روی آن پوشیده شده است تا بتوان آن را بازسازی کرد. جای خالی چشمان جریکو را هم دو تا صدف پر کرده است!
یک کشف بی نظیر در تمام دوران: جمجمه جریکو
جمجمه ی جریکو یکی از ۷ جمجمه ای بود که محققان در سال ۱۹۵۳ در منطقه ای به نام تل اس سلطان، به دست آورده و کشف کردند. آن ها نتیجه ی تحقیقات خود را این طوری توضیح دادند: ما به پرتره ی جمجمه ی مردی که در جریان حفاری ها پیدا کرده بودیم، دست پیدا کردیم. این مرد بیشتر از ۷۰۰۰ سال پیش زندگی می کرده و مرده است. هیچ باستان شناسی حتی فکرش را هم نمی کرد که به چنین کشف شگفت انگیزی دست پیدا کند.
اگر چه ۷ جمجمه ای که در جریان حفاری های در منطقه ی جریکو پیدا شده اند، در جزییات با هم فرق دارند اما همه ی آن ها با خاک محکم کاری شده بوده اند تا از ویژگی های ظریفی که در صورت این افراد بوده است، مواظبت شود که گوش ها، چانه و بینی از این اجزا بوده اند. صدف های دریایی داخل چشمان هم نشان دهنده ی چشم ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس