فهرست مطالب

چه کسی چراغ راهنمایی و رانندگی را اختراع کرد؟

چراغ راهنمایی

یک وسیله یا نماد راهنمایی و رانندگی است. این چراغ در تقاطع جاده‌ها، پیاده‌روها، ورودی و خروجی معابر و برخی اماکن دیگر نصب می‌شود و جریان آمد و شد را هدایت می‌کند. این وسیله حق عبور را به کمک سه رنگ نوری استاندارد (قرمز، زرد ، سبز) مشخص می‌سازد.

  • روشن بودن رنگ سبز به معنی اجازه عبور در مسیر مشخص شده‌است.
  • روشن بودن رنگ زرد به معنی پایان یافتن مهلت عبور، دقت بیشتر برای عابران در حال عبور و اعلام توقف به عابرانی که به مسیر نزدیک می‌شوند.
  • روشن بودن چراغ قرمز به معنی توقف است.

عموماً نور قرمز شامل فام نارنجی رنگ و نور سبز شامل فام آبی رنگ است تا مبتلایان به کوررنگی قرمز-سبز را به گمراهی نیندازد.

چه کسی چراغ راهنمایی و رانندگی را اختراع کرد؟

اولین چراغ راهنمایی و رانندگی جهان توسط فردی به نام جی پی نایت که یک مهندس بود اختراع شد. این چراغ در سال ۱۸۶۸ میلادی جلوی پارلمان بریتانیا نصب شد و تنها در شب دو رنگ سبز و قرمز را نشان می‌داد.

متأسفانه یک‌بار این چراغ منفجر شد و جان یک افسر پلیس را گرفت. بعد از کشته شدن این افسر پلیس، استفاده از چراغ راهنمایی و رانندگی ممنوع شد ولی بعدها با اختراع موتور داخلی برای این نوع از چراغ‌ها مجدداً از آن‌ها و در مقیاس بالا استفاده شد. چراغ راهنمایی و رانندگی آن‌هم به شکل امروزی اختراع آمریکایی‌ها است.

از رنگ سبز نیز در سال ۱۹۱۴ میلادی در چراغ‌های نوین استفاده شد. اولین چراغ سه رنگ آمریکا در شهر نیویورک و در سال ۱۹۱۸ میلادی استفاده شد. تا سال ۱۹۳۲ میلادی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به شکل اتوماتیک‌وار درآمدند و دیگر یک افسر پلیس رنگ‌های آن را عوض نمی‌کرد.

 

 

ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا تضمینی
اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی
ویزای توریستی کانادا تضمینی
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
هزینه های ویزای توریستی استرالیا
مراکز انگشت نگاری کانادا در سراسر دنیا به ترتیب حروف الفبا
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
وقت فوری شینگن از فرانسه
اخذ ویزای توریستی فرانسه 

نظر خود را بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید