فهرست مطالب

کارت اقامت کانادا

سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی امروز قصد صحبت کردن درباره ” کارت اقامت کانادا ” روشهای اخذ این کارت ، فواید اخذ اقامت ” و… قصد صحبت کردن داریم ، همانطور که در پست های قبل توضیح دادیم برای اخذ اقامت در کشور کانادا و دریافت کارت روش های مختلفی وجود داره که از روش های ” اکسپری اینتری کانادا ” و  ” ویزای دانشجویی کانادا ” و ” جاب آفر کانادا ” و ” دریافت اقامت کانادا با تولد فرزند ” و ” ویزای توریستی کانادا ” توضیحات به صورت کامل داده شده است .
در ادامه این پست با ما همراه باشید ، و دقت داشته باشید که در هر لحظه با کلیک روی ” تماس با ما میتوانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید . ویزای دانشجویی کانادا تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا

کارت اقامت کانادا چیست؟

در ابتدا باید یک تعریف از کارت اقامت چیست داشته باشیم و بون این کارت به چه کارت و با چه مفهومی گفته میشود . کارت اقامت به افرادی داده میشود که از هر طریقی وارد خاک کانادا شده اند و طی مراحل کشور کانادا را به عنوان کشور خود برای زندگی انتخاب کرده اند و بعد از گذراندن مراحلی این کارت به عنوان کارت اقامتی به آنها داده میشود و بعد از طی مراحلی این کارت به پاسپورت کانادایی تبدیل میشود . در ضمن این کارت یک کارت مسافرتی نیز محسوب میشود ، که برای ورود و خروج به کشور کانادا حتما این کارت باید همراه شما باشد .
کارت اقامت  در سال 2001 میلادی ارائه شد و در سال 2002 برای اولین نفر این کارت صادر شد ، روی این کارت یک شماره برای هر نفر نوشته شده است که در آن عدد تمام اطلاعات شخصی و خانوادگی شما لینک شده است . مدت اعتبار این کارت ها 5 ساله است ، اما در بعضی موارد نیز دیده شده است که به صورت 1 ساله نیز صادر می شود ، بعد از تمدید این کارت امکان درخواست مجدد نیز وجود دارد ، فقط در صورت انجام جرائم امکان باطل کرد و لغو این کارت وجود دارد .

 

دریافت کارت PR کانادا چه امتیازاتی دارد؟

افرادی که موفق به اخذ کارت PR کانادا شده اند از مزایای مختلفی برخوردار هستند که میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :

•  پوشش بیمه و مراقبت‌های بهداشتی همانند شهروندان کانادایی
•    امکان کار تحصیل و زندگی در کشور کانادا
•    امکان اخذ پاسپورت کانادا
•    قرار گرفتن تحت حمایت قوانین کشور کانادا
به عنوان مقیم دائم کانادا باید مالیات پرداخت کنید تا بتوانید  کار در کانادا
•    برای پست‌های سیاسی کاندید شوید
•    وارد برخی شغل‌ها با امنیت بالا بشوید .

 

pr card canada - کارت اقامت کانادا

چگونه باید PR کانادا را بگیریم ؟

چطور کارت اقامت دائم کانادا را بگیریم؟

همانطور که میدانید برای اخذ کارت اقامت راهای مختلفی وجود دارد که میتوان به مواردی مانند ” اکسپری اینتری کانادا ” و  ” ویزای دانشجویی کانادا ” و ” جاب آفر کانادا ” و ” دریافت اقامت کانادا با تولد فرزند ” و ” ویزای توریستی کانادا ” و… که برای هر هر کدام از این موارد راهایی هست که شما را به کارت اقامت  میرساند و هر کدام بک مدت رمانی نیاز به زمان دارد . تحصیل در کانادا

گرفتن کارت اقامت کانادا با مهاجرت کاری

یکی از راههای گرفتن اقامت دائم کانادا مهاجرت کاری به این کشور می باشد ، کانادا دارای بازار بسیار وسیع و گسترده می باشد که در همه زمینه ها نیازهای اقتصادی زیادی دارد که برای تامین نیروی کار خود هر ساله درخواست های بسیار زیادی را در سایت های کاریابی که توسط کافرمایان کانادایی تشکیل شده است میتوانید پیدا کنید . که بعد از پیدا کردن جاب افر شما میتوانید بعد از گذشت 2 الی 3 سال از طریق اکسپری اینتری کانادا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید .

گرفتن کارت اقامت کانادا از طریق خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما مثل پدر، مادر، همسر و یا فرزند شما شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا باشد می‌توانید از طریق اسپانسرشیب خانوادگی شانس خود را برای گرفتن اقامت دائم این کشور امتحان کنید. البته مهاجرت خانوادگی به کانادا شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال، شخصی که برای شما دعوت نامه می‌فرستد باید بتواند ثابت کند که از پس هزینه‌های شما در زمان حضور در کانادا برخواهد آمد. همچنین الزامات دیگری مانند سن و تاهل نیز از دیگر شرایط مربوط به این نوع مهاجرت محسوب می‌شوند. اکسپری کانادا

گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

اگر از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید، این امکان را خواهید داشت تا با سرمایه گذاری در کسب و کارهای کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را برای خودتان و اعضای خانواده‌تان بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق برنامه‌های کارآفرینی و اخذ ویزای استارت آپ نیز کارت PR کانادا را دریافت کنید. البته دقت داشته باشید که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی باید چندصد هزار دلار سرمایه خالص داشته باشید و الزامات دیگری مانند مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی را برآورده کنید. از جمله این برنامه‌ها می‌توانیم به برنامه‌های سرمایه گذاری و کارآفرینی کبک اشاره کنیم که شرایط مناسبی را ارائه می‌کنند.

گرفتن کارت اقامت کانادا با مهاجرت تحصیلی

همین اول باید به این موضوع اشاره کنیم که دانشجویان خارجی در زمان تحصیل در کانادا، صرفا یک مجوز تحصیل یا Study Permit دارند و امکان اخذ اقامت دائم کانادا را در طول دوره تحصیلی خود نخواهند داشت. اما بعد از پایان دوره تحصیلی، می‌توانند با پیدا کردن کار در کانادا نسبت به اخذ کارت اقامت دائم خود نیز اقدام نمایند. در حال حاضر، بسیاری از شهروندان ایرانی از طریق گرفتن ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده و بعد از پایان دوران تحصیلی خود جذب بازار کار این کشور می‌شوند و کارت اقامت خود را دریافت می‌کنند.

اخذ کارت اقامت کانادا چه فرآیندی دارد؟

قبل از هر چیز، ابتدا باید مشخص کنید که از طریق چه برنامه‌ای قصد مهاجرت به کانادا را دارید. بعد از اینکه برنامه مهاجرتی مورد نظرتان را انتخاب کردید باید بر اساس شرایط آن برنامه نسبت به ثبت درخواست و ارائه مدارک خود اقدام کنید. در صورتی که واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید، می‌توانید درخواست خود را برای اخذ کارت اقامت دائم این کشور ارائه کنید. در این ارتباط باید مدارکی مانند بیومتریک، معاینات پزشکی، عدم سوءسابقه و… را ارائه کنید. به طور معمول، روند رسیدگی به درخواست کارت اقامت  چیزی بین 4 تا 6 هفته طول می‌کشد.
بعد از ورود به کانادا و انجام امور اداری مربوطه، می‌توانید کارت اقامت خود را دریافت کنید. دقت داشته باشید که کارت اقامت  مدت زمان اعتبار مشخصی دارد که معمولا 5 ساله است و بعد از پایان این زمان باید برای تمدید آن مراجعه کنید.

آخرین مطالب بروز شده

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

قوانین مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

01/08/1400 اروپا

در بین ایرانی ها مهاجرت به اسپانیا جز درخواست های پرتقاضا است. شاید یکی از

ادامه مطلب
شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟

04/07/1400 آسیا, مجله گردشگری

شغل های پردرآمد در دبی کدامند؟ کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی

ادامه مطلب
بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

بهترین شغل ها برای مهاجرت 2022

24/06/1400 سوالات متداول

زمانی که صحبت از بهترین شغل ها برای مهاجرت می شود، می توان از چند

ادامه مطلب

همین امروز با ما در تماس باشید

تماس تلفنی
  • 02188558004
  • آیت الله بهشتی بین میرزای شیرازی و قائم مقام فراهانی پلاک 410 واحد یک

    نظر خود را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.