فهرست مطالب

گالری لومیر فرانسه

همانطور که میدانید کشور فرانسه جزء قاره سبز ( اروپا ) می باشد ، این کشور علاوه بر اینکه عضو اتحادیه اروپا می باشد ، جزء پیمان شینگن نیز است ، پس برای سفر کردن به این کشور شما در ابتدا باید برای اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام کنید ، که در این پست ” راهنمایی اخذ ویزای توریستی فرانسه ” شما را برای دریافت ویزای توریستی فرانسه به صورت کامل راهنمایی کرده ایم ، پس از اخذ ویزای توریستی فرانسه ،  اگر به پاریس سفر کردین در خیابان سنت مور در منطقه 11 پاریس ، یک صفحه بسیار طولانی خواهید دید ، این صف فقط برای بازدید از گالری لومیر فرانسه است ،  که اولین گالری هنر دیجیتال جهان است .

 

Lumir001 - گالری لومیر فرانسه

گالری لومیر فرانسه

گروه کالچر اسپیسز اداره این گالری را که در گذشته کارگاه ریخته گری بوده است را بر عهده دارند . در این گالری شما آثارهای جدید و قدیمی بسیار زیادی را میتوانید مشاهده کنید بطور مثال ئرئدی این گالری ” کارگاه نورها”نامیده میشود و فضای بزرگتر آن را “لاهال”می نامند که بیشتر فضای آن به آثار “گوستاو کلیمت“تخصیص داده شده است . اتاق کوچکتری گالری هنرمند جوان و نوظهور تخصیص داده شده است .

Lumir002 - گالری لومیر فرانسه

گالری لومیر فرانسه

در این گالری آثار هنرمندان با استفاده از جدیدترین فناوری های صوتی و بصری متحول و به معرض نمایش در آورده شده اند . در این نمایشگاه با کمک 140 ویدئوهای پروژکتوری لیزری بر روی دیوارهایی به طول 10 متر آثار هنرمندان بر روی دیوار به نمایش در آمده اند ، همچنین شما میتوانید در هنگام دیدن این آثار به موسیقی های هنرمندانی چون “بتهوون” و… گوش فرا دهند ، البته تفاوت این صدا با صداهای عادی 3بعدی بودن این صدا ها به همراه کمک گرفتن از 50 بلندگوی خلاقانه می باشد .

گالری لومیر فرانسه

مدیر این مجموعه “رونو مونیر” در این باره میگوید : مردم همانند گذشته با فرهنگ آشنا نمیشوند . همچنین شیوه های آشنایی رو به تکامل هستند ، و باید برای این امر قدمی برداشت . به نظر من پیوند بین هنر و علم میتواند بسیار لذت بخش باشد . ما 5 سال پیش و پس از افتتاح گالری لومیر در منطقه لبو دو پروانس در قسمت جنوبی فرانسه ، به این ایده رسیدیم که یک موزه هنری دیجیتال برای افراد جوان خلق کنیم .

Lumir003 - گالری لومیر فرانسه

گالری لومیر فرانسه

توجه داشته باشید که  :

  • این گالری از روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 10صبح تا 6 بعدازظهر باز است . و در روزهای جمعه و  شنبه تا ساعت 10 شب و روزهای یک شنبه تا 7 شب باز است .
  • اامکان خرید از کتاب خانه و در ساعات کار گالری وجود دارد .
  • خرید بلیط در روزهای دوشنبه تا پنج شنبه تا ساعت 4 بیشتر انجام نمیشود .
  • برای راحتی کار بلیط را به صورت آنلاین خریداری کنید و همچنین ساعت 12 تا 2 را برای بازدید انتخاب کنید .

نرخ بلیط ها

قیمت بلیط به صورت معمول برای افراد 14.5 یورو می باشد ، برای افراد بالای 65 سال 13.5 یورو برای دانشجوها و افراد معلول و بیکار 11.5 یورو و افراد بین 5 تا 25 سال 9.5 یورو و افراد زیر 5 سال به صورت رایگان می باشد .

سایت این گالری : atelier-lumieres.com/en.

 

آدرس: پاریس، محله‌ی یازدهم، خیابان سنت مور، پلاک ۳۸

منبع 1 2 3

نویسنده : احسان سیاف زاده

اخذ ویزای توریستی استرالیا
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا تضمینی
پیکاپ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی فرانسه 
اخذ ویزای توریستی اسپانیا

نظر خود را بنویسید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید