❓ چرا مسجد شیخ لطف‌الله تا این اندازه منحصر به فرد است؟

0b2b32f4 bdd4 457b 9210 e1204f443b21 300x153 80x80 - ❓ چرا مسجد شیخ لطف‌الله تا این اندازه منحصر به فرد است؟
در استرالیا کجا سوغات بخریم؟
فوریه 28, 2018
malaysia 80x80 - ❓ چرا مسجد شیخ لطف‌الله تا این اندازه منحصر به فرد است؟
راهنمای مسافرتی به مالزی Travel Guide To Malaysia
فوریه 28, 2018
photo 2018 02 28 11 07 33 copy 700x675 - ❓ چرا مسجد شیخ لطف‌الله تا این اندازه منحصر به فرد است؟

❓ چرا مسجد شیخ لطف‌الله تا این اندازه منحصر به فرد است؟

▪ مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان مسجدی تاریخی و معروف در این شهر است که قدمت آن به قرن یازدهم برمی‌گردد. این مسجد در میدان نقش‌جهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است، قرار دارد.

▪همان‌طور که گفته شد، تاریخ ساخت این مسجد به قرن یازدهم و به دوران صفویان می‌رسد. در آن دوران، این مسجد به دستور شاه‌عباس اول ساخته شد و بعد از حدود ۱۸ سال ساخت آن به‌پایان رسید. معماری این مسجد در نوع خود بی‌نظیرترین در تمام دنیاست و هنر دست محمدرضا اصفهانی است.

▪اما بدون شک زیباترین بخش مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان را می‌توان گنبد آن دانست. گنبدی مدور که از معماری ایرانی بهره برده است و با نقش‌های اسلیمی باشکوه تزیین‌شده و شهرتی جهانی پیدا کرده است. از شگفتی‌های دیگر معماری این گنبد، تغییر رنگ آن در زمان‌های مختلف روز است، طوری که صبح‌ها خاکی‌رنگ، در ظهر صورتی و در غروب خاکستری‌رنگ می‌شود.

▪مسجد شیخ لطف‌الله هیچ مناره‌ای به چشم نمی‌خورد و از آن جاییکه در آن دوران، مناره‌ها یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های وجود مسجد در یک مکان بوده‌اند، این موضوع جای سؤال دارد.

▪یکی دیگر از شگفتی‌های این مسجد، نبود شبستان است. همان‌طور که می‌دانید، در تمام مساجد، شبستانی برای ورود وجود دارد. این در حالی است که در مسجد شیخ لطف‌الله برای ورود، باید پله‌ها را طی کنید.

این مطلب را از دست ندهید.   انسان های معروفی که احتمالا اصلا وجود خارجی ندارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس