پاسپورت استرالیا در چه کشورهایی معتبر است
پاسپورت استرالیا در چه کشورهایی معتبر است
فوریه 28, 2018
AndroidOnlineNewsImage 80x80 - 7 غذای لذیذ ترکیه
چهره ی مرد 9500 ساله را ببینید
فوریه 28, 2018
لذیذ استانبول - 7 غذای لذیذ ترکیه

Menemen


اگر از خوردن تخمه مرغ خسته شده اید ما به شما این غذا را پیشنهاد میدهیم ، این غذا از ترکیب تخم مرغ و سبزیجات تازه است. پیاز، گوجه فرنگی و فلفل از جمله مواد اصلی این غذا هستند. این غذا شبیه به shukashuka است و بسیار در ترکیه طرفداردارد.

دلمه (Dolma)

دلمه در زبان ترکی به معنای پر شده است ، مایه اصلی این غذا برنج می باشد که در کنار این غذا از ادویه جات بسیار زیادی نیز استفاده میکنند ، در این کشور با توجه به شرایط منطقه ای دلمه محتویات دلمه تغییر میکند یعنی که در مناطق ساحلی ، مواد دلمه را در صدف میگذارند ، این غذا در ترکیه بسیار محبوب است .

کباب (kebap) کباب در ترکیه یکی از غذاهای لذیذ و محبوب به شمار می آید ، یکی از انواع مختلف این غذا دونر کباب به معنی کباب چرخیده است ، این غذا در واقع فست فود است و به صورت ساندویچ سرو میشود و همراه با سبزیجات سرو میشود .
کباب در ترکیه انواع مختلف دارد یعنی اسم هر کباب با توجه به چاشنی ان تغییر می کند .
یکی از محبوب ترین نوع کباب ها اسکندر کباب ، Iskender Kebap می باشد که همرا با آب گوجه فرنگی و ماست سرو میشود .
سوپ عدس (Mercimek Corbasi)
سوپ عدس یکی از محبوب ترین و در عین حال ارازن ترین غذا ها و پیش غذا های موجود در ترکیه است که این غذا را در هر جای ترکیه میتوانید یافت کنید . معمولا این غذا را به همراه با ترشی جات مختلف مصرف میکنند . ترکیب اصلی این غذا پوره ی عدس همراه با ادویه جات است . در کنار این غذا لیمو تازه گیشنیز و کمی پنیر پیتزا بدک نیست.
لاهماجون Lahmacun
در ترجمه به معنای پیتزای ترکی است که یک غذای بسیار لذیذ است و میتوان تا 3 وعده از آن خورد ، محتوای اصلی این غذا گوشت ، پیاز ، جعفری می باشد که لای نون میگذارند و به صورت گرم و تازه مصرف میکنند .

Manti در واقع یک نوع راویولی ترکی می باشد ، که مردم ترکیه مقداری گوشت درون آن قرار میدهند و به شکل لبه دار می باشد ، این غذا به شدت شبیه به یکی از غذاهای ایتالیایی استبا این تفاوت که در ترکیه این غذا را با همراه ماست و کمی طمع دهنده و نرم کننده مصرف میکنند.

Imam Bayildi


در ترکیه بادمجان یکی از اصلی ترین مواد غذاییشان می باشد و جزئی جدا نشدنی از مردم ترکیه می باشد. معنی این غذا این است که هر کس این غذا را ببیند که در حال آرام آرام پختن ببیند غش خواهد کرد ، این غذا از ترکیب بادمجان، پیاز و گوجه‌ْفرنگی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصد شانس ویزا شدن استرالیا - کانادا - انگلیس